Víkendové kolo Extraligy Juniorek

SK Joudrs, softball, Praha

Spolupráce s Českou pojišťovnou

Slevový program pro členy klubu a jejich rodinné příslušníky

Víkend 5.-6. května se Juniorkám nevyvedl přesně podle jejich představ. V sobotu odpoledne jsme se ve Svoboda parku setkaly s obtížným soupeřem, Arrows Ostrava. Začátek prvního zápasu jasně hovořil ve prospěch hostí. Hned ve druhé směně nám soupeřův tým uštědřil šest bodů, na které jsme ale odpověděly pouze třemi doběhy. Postupně jsme přidaly ještě jeden, což ovšem na Arrows zdaleka nestačilo. Po vystřídání nadhozu byl chvíli na straně soupeřek klid. Ten ovšem trval do poslední směny, kdy naše obrana opět povolila a inkasovala dalších pět bodů. Naše  pálka se bohužel celý zápas ukázala značně slabší, o čem hovoří i konečné skóre zápasu 11:4.

Rozjezd druhého zápasu byl podobně pomalý. Body nebyly ani na jedné straně, a do třetí směny se jednalo spíše o souboj obran. Od třetí směny se ale naše pálka výrazně zvedla a po pár hitech jsme naplnily mety. Běžci pak potrestali většinu soupeřových chyb a po páté směně byl stav utkání 9:4 pro joudrs. Míša na prkně soupeřky držela velmi zkrátka, až do poslední směny. Tam se projevila nižší koncentrace našeho týmu, obrana povolila a po pár errorech jsme opět čtyři body inkasovaly. Konečný dramatický vzestup soupeře byl ale včas zastaven a my si skóre zápasu udržely. Mohly jsme slavit těsné vítězství 9:8.

V neděli se celý tým sešel o pár hodin dříve aby mohl dělat piny, které prodáváme, abychom měly peníze na turnaj v Londýně (pokud nás chcete podpořit můžete se podívat na naši fb stránku ;) https://www.facebook.com/ juniorkylondyn2018/ ). Po množství udělaných a několika prodaných pinech jsme se přesunuly na hřiště, kde jsme se vrhly na rozcvičku. Po rozcvičení začal zapas s týmem Tempo Praha. Narozdíl od našeho týmu, hostující přidávali body v průběhu celého zápasu. Ačkoliv jsme pálily více než předchozí den, nedokázaly jsme moc skórovat a bez bodu se nevyhrává. Smutná pravda. A tak zápas skončil 4:6 pro tým Tempa. Druhy zápas byl z naší strany naprosto bezzubý. Nedokázaly jsme se prosadit na pálce, v poli jsme dělaly zbytečně moc chyb. Hráčky Tempa využily každé příležitosti a tak se během druhé směny dostaly do vedení 6:0, které udržely až do poslední směny. Během ní si vítězství pojistily dalšími 4-mi body. Náš tým bohužel nedokázal přidat ani jeden bod a tak pro nás zapas skončil za stavu 0:10.

Víkend pro nás tedy končí bilancí 1:3 na zapasy a my věříme, že se nám příště povede lépe. Aktuálně jsme se skóre 45:64 inkasovaných na 6. místě ligové tabulky, ale máme o 2 odehrané zápasy méně, než třeba Trnava a Sabat.

Naše příští zápasy hrajeme 19.5. proti Trnava Panthers od 15:00 a 17:00 na domácím, tedy našem hřišti, a v neděli jedeme do Ostravy na Arrows, tam hrajeme v 13:00 a 15:00. Tak nám přijďte zafandit a držte palce :-).

Za tým juniorek Anička a Štěpa.

2. kolo EL Juniorek, Svoboda Park2. kolo EL Juniorek, Svoboda Park