T-BALL GREY & ROYAL: Další hrací víkend a první výjezd

SK Joudrs, softball, Praha

Spolupráce s Českou pojišťovnou

Slevový program pro členy klubu a jejich rodinné příslušníky

JOUDRS GREY & ROYAL: Další hrací víkend a první výjezd
 
Naše nejmladší t-ballové týmy měly o víkendu napilno - v sobotu pokračavala 2. liga turnajem pro 10 týmů v Sezimově Ústí, kde se Royal umístili na 8. a Grey na 9. místě. Vybraným hráčům pak neděli zpestřil domácí coachball, ve kterém si děti vyzkoušely hru z nadhozu trenérem.
 
V opravdu brzkých hodinách v sobotu 23. dubna se všechny 3 týmy Joudrs hrající 2. t-ballovou ligu přesunuly autobusem do Sezimova Ústí, kde je čekal druhý ze šesti turnajů této soutěže. Realizační tým Grey vedla Helča Novotná, asistovali jí Martin Šperl a Pepíno Kozák; u Royalů se trenérské trio skládalo ze Slávka Novotného, Pepy Brože a Helči Kalčevové. Ovšem zdaleka nejen realizační týmy se podílely na péči o naše svěřence - rodičů-pomocníků a diváků jsme měli v jižních Čechách tolik, že diváckou kulisu a rodičovský servis nám mohli závidet i místní Hladoví hroši...
 
Týmy Grey i Royal byly umístěny do stejné základní skupiny, a právě tento "bratrovražedný" souboj odstartoval náš turnaj. Na konci se z vítězství mohli radovat modří, ovšem výkony podaly oba týmy skvělé. V ostatních zápasech ve skupině jsme sváděli vyrovnaný boj především s mladými slečnami z Merklína; s Hrochy z Havlíčkova Brodu i těmi Hladovými ze Sezimova Ústí jsme měli o poznání méně ze hry. Nicméně, novinkou pro nás byl nový přístup k běhu po metách. Na trénincích, které hernímu víkendu předcházely, jsme se začali učit novou agresivitu v běhu: chuť usilovat vždy o něco navíc, dosáhnout další mety a nespokojit se s málem. Podařilo se nám dojít k vytyčenému cíli, což bylo znát i na výsledcích zápasů, kdy jsme většinu bodů získali práve díky tomuto přístupu - jediný tým, proti kterému se nám nepodařilo zaznamenat doběh, byl Havlíčkův Brod.
 
Grey sice skončili na posledním místě tabulky, ale jejich bojovnost byla odměněna posledním zápasem turnaje, ve kterém havlíčkobrodské "Béčko" porazili až v tie-breaku. Získali tak 9. místo na turnaji, ale hlavně si poprvé v letošních soutěžích mohli vychutnat pocit výhry, o to lépe, že na závěr turnaje. Royal - díky vítězství v zápase proti Grey - hráli o 7. místo, ovšem i přes srdnatý výkon, spoustu krásných odpalů a agresivní běh po metách byli pardubičtí hráči nad naše síly a Royal si tak domů přivezli diplom za 8. místo. Společně s diplomy si ovšem oba naše týmy přivezly nové herní zkušenosti a především spoustu krásných zážitků (o posledním jmenovaném přínosu se můžete přesvědčit v následujícím videosouhrnu).
 
Nezdráhám se nyní hovořit za celý realizační tým, když vyjádřím hluboké uznání a tisíceré díky všem rodičům, kteří za námi na Táborsko vyrazili, fandili do posledního dechu, či se postarali o osvěžení a svačiny. Bez vás by zážitek ze soboty byl jen poloviční a jsme neskutečně vděční, že máme - k již tak úžasným dětem - perfektní partu rodičů. Jste opravdu báječní!
 
 
 
Pro některé naše hráče (celkem 9) ale herní víkend neskončil v sobotu. V neděli se totiž na domácím hřišti konal první turnaj v coachballu, což je specifická varianta softballu pro kategorii do 11 let, kdy se hraje jednáctipalcovým polotvrdým míčem a roli nadhazovače zasatává trenér týmu na pálce. Ke zmiňované devítce našich statečných se přidali naši odchovanci Honza Štrouchal s Vašíkem Kettnerem, nově do party přibyli ještě Kuba a Beky Wenclovi a Kája Beránková (všichni z týmu Navy).
 
I přes nezvyk držet v ruce výrazně větší míč, technicky náročné trefování míče v letu (ještě dále komplikované výkonem nadhazujícího kauče), dařilo se našemu týmu mít spoustu ze hry a odcházet ze zápasů - byť pro nás žádný neskončil výhrou - s hlhavou vztyčenou a s úsměvem na tváři. Nejpříjemnějším zážitkem byl bez diskuze zápas proti Joudrs žákům (a žákyním), ve kterém starší spoluhráči ukázali, že sport je především zábava. I takto dodatečně před nimi smekám, jsou to opravdoví frajeři a můžeme být pyšní na to, jaká nám vyrůstá generace Joudrsáků. V posledním zápase turnaje, kdy jsme před vehementně podporující diváckou kulisou hráli proti plzeňské Slavii, jsme možná k vítězství byli nejblíže, ale samotná radost z dobré hry a napínavého zápasu, fantastické výkony na hřišti a pokračování v nastoupené taktice agresivního běhu - to vše zahnalo veškeré smutky a na zasloužený večerní odpočinek jsme se vydali s dobrou náladou.
 
Individualni pochvaly za Coachball:
 
Kája Beránková za nejlepší 9-3
Vojta Buršík za výjimečné zákroky na druhé metě
Mikeš Kalčev za vždypřítomnou chuť do hry
Amálka Kalčevová za dokonalou poziční hru
Vašek Kettner za neprohoditelnost na první metě
Steve Kozák za nejvetší odolnost 
Anetka Mrázová za překonání strachu
Davídek Novotný za perfektní slidy
Óňa Rychlý za hru na nohách
Pátek Schwarz za překonání sebe sama
Maty Šperl za rozvážný výkon na nadhozu
Honza Štrouchal za nekonečné fandění
Kuba Wencl za nejlepší zákrok v zápase s Future Golds
Beka Wenclová za nejlepší záběhy
Naše nejmladší t-ballové týmy měly o víkendu napilno - v sobotu pokračavala 2. liga turnajem pro 10 týmů v Sezimově Ústí, kde se Royal umístili na 8. a Grey na 9. místě. Vybraným hráčům pak neděli zpestřil domácí coachball, ve kterém si děti vyzkoušely hru z nadhozu trenérem.
 
Sobota - 2. liga T-ballu
V opravdu brzkých hodinách v sobotu 23. dubna se všechny 3 týmy Joudrs hrající 2. t-ballovou ligu přesunuly autobusem do Sezimova Ústí, kde je čekal druhý ze šesti turnajů této soutěže. Realizační tým Grey vedla Helča Novotná, asistovali jí Martin Šperl a Pepíno Kozák; u Royalů se trenérské trio skládalo ze Slávka Novotného, Pepy Brože a Helči Kalčevové. Ovšem zdaleka nejen realizační týmy se podílely na péči o naše svěřence - rodičů-pomocníků a diváků jsme měli v jižních Čechách tolik, že diváckou kulisu a rodičovský servis nám mohli závidet i místní Hladoví hroši...
 
Týmy Grey i Royal byly umístěny do stejné základní skupiny, a právě tento "bratrovražedný" souboj odstartoval náš turnaj. Na konci se z vítězství mohli radovat modří, ovšem výkony podaly oba týmy skvělé. V ostatních zápasech ve skupině jsme sváděli vyrovnaný boj především s mladými slečnami z Merklína; s Hrochy z Havlíčkova Brodu i těmi Hladovými ze Sezimova Ústí jsme měli o poznání méně ze hry. Nicméně, novinkou pro nás byl nový přístup k běhu po metách. Na trénincích, které hernímu víkendu předcházely, jsme se začali učit novou agresivitu v běhu: chuť usilovat vždy o něco navíc, dosáhnout další mety a nespokojit se s málem. Podařilo se nám dojít k vytyčenému cíli, což bylo znát i na výsledcích zápasů, kdy jsme většinu bodů získali práve díky tomuto přístupu - jediný tým, proti kterému se nám nepodařilo zaznamenat doběh, byl Havlíčkův Brod.
 
Grey sice skončili na posledním místě tabulky, ale jejich bojovnost byla odměněna posledním zápasem turnaje, ve kterém havlíčkobrodské "Béčko" porazili až v tie-breaku. Získali tak 9. místo na turnaji, ale hlavně si poprvé v letošních soutěžích mohli vychutnat pocit výhry, o to lépe, že na závěr turnaje. Royal - díky vítězství v zápase proti Grey - hráli o 7. místo, ovšem i přes srdnatý výkon, spoustu krásných odpalů a agresivní běh po metách byli pardubičtí hráči nad naše síly a Royal si tak domů přivezli diplom za 8. místo. Společně s diplomy si ovšem oba naše týmy přivezly nové herní zkušenosti a především spoustu krásných zážitků (o posledním jmenovaném přínosu se můžete přesvědčit v následujícím videosouhrnu).
 
Nezdráhám se nyní hovořit za celý realizační tým, když vyjádřím hluboké uznání a tisíceré díky všem rodičům, kteří za námi na Táborsko vyrazili, fandili do posledního dechu, či se postarali o osvěžení a svačiny. Bez vás by zážitek ze soboty byl jen poloviční a jsme neskutečně vděční, že máme - k již tak úžasným dětem - perfektní partu rodičů. Jste opravdu báječní!
 
 
Neděle - Coachball
Pro některé naše hráče (celkem 9) ale herní víkend neskončil v sobotu. V neděli se totiž na domácím hřišti konal první turnaj v coachballu, což je specifická varianta softballu pro kategorii do 11 let, kdy se hraje jedenáctipalcovým polotvrdým míčem a roli nadhazovače zasatává trenér týmu na pálce. Ke zmiňované devítce našich statečných se přidali naši odchovanci Honza Štrouchal s Vašíkem Kettnerem, nově do party přibyli ještě Kuba a Beky Wenclovi a Kája Beránková (všichni z týmu Navy).
 
I přes nezvyk držet v ruce výrazně větší míč, technicky náročné trefování míče v letu (ještě dále komplikované výkonem nadhazujícího kauče), dařilo se našemu týmu mít spoustu ze hry a odcházet ze zápasů - byť pro nás žádný neskončil výhrou - s hlavou vztyčenou a s úsměvem na tváři. Nejpříjemnějším zážitkem byl bez diskuze zápas proti Joudrs žákům (a žákyním), ve kterém starší spoluhráči ukázali, že sport je především zábava. I takto dodatečně před nimi smekám, jsou to opravdoví frajeři a můžeme být pyšní na to, jaká nám vyrůstá generace Joudrsáků. V posledním zápase turnaje, kdy jsme před vehementně podporující diváckou kulisou hráli proti plzeňské Slavii, jsme možná k vítězství byli nejblíže, ale samotná radost z dobré hry a napínavého zápasu, fantastické výkony na hřišti a pokračování v nastoupené taktice agresivního běhu - to vše zahnalo veškeré smutky a na zasloužený večerní odpočinek jsme se vydali s dobrou náladou.
 
Individualni pochvaly za Coachball:
 
Kája Beránková za nejlepší 9-3;
Vojta Buršík za výjimečné zákroky na druhé metě;
Mikeš Kalčev za vždypřítomnou chuť do hry;
Amálka Kalčevová za dokonalou poziční hru;
Vašek Kettner za neprohoditelnost na první metě;
Steve Kozák za nejvetší odolnost;
Anetka Mrázová za překonání strachu;
Davídek Novotný za perfektní slidy;
Óňa Rychlý za hru na nohách;
Pátek Schwarz za překonání sebe sama;
Maty Šperl za rozvážný výkon na nadhozu;
Honza Štrouchal za nekonečné fandění;
Kuba Wencl za nejlepší zákrok v zápase s Future Golds;
Beka Wenclová za nejlepší záběhy.
 
 
- Slávek Novotný -
T-BALL GREY & ROYAL: Další hrací víkend a první výjezdT-BALL GREY & ROYAL: Další hrací víkend a první výjezdT-BALL GREY & ROYAL: Další hrací víkend a první výjezd