Kadetky mladší: léto 2017

SK Joudrs, softball, Praha

Spolupráce s Českou pojišťovnou

Slevový program pro členy klubu a jejich rodinné příslušníky

Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017

Bývá zvykem, že létu se v našich končinách říká „okurková sezóna“… Na to si kadetky mladší letos rozhodně nemohly stěžovat. Tým se účastnil 2 turnajů v Itálii, soustředění se softbalistkami z Malty a vybrané kadetky se účastnily i mezinárodního turnaje U17. Nominované hráčky úspěšně reprezentovaly na turnajích Little League jak na evropské, tak následně i světové scéně. Hektický byl i podzim, kde nás čekal finálový turnaj kadetek (II. skupina), dva turnaje Joudrs U13 a vybrané hráčky reprezentovaly klub na MČR žákyň a MČR kadetek. Z tohoto důvodu bychom Vám rádi zprostředkovali informace z výše uvedených akcí prostřednictvím tří souhrnných článků, kdy začneme událostmi léta.

Summer days - Castions delle Mura 4. – 9. 7. 2017

Na počátku léta jsme se v hojném počtu vypravili na první turnaj z italské „pasta, pasta, pasta“ tour a to do Fiurli potažmo Castions delle Mura. Vzhledem k členění jsme byli zařazeni do kategorie U17, což byla pro náš tým jasná výzva. Do Itálie jsme odjížděli s cílem odehrát zápasy s kvalitními soupeři. Což se nám podařilo měrou vrchovatou. Dále jsme si chtěli užít sluníčko a moře, což nám vyšlo tak napůl.

Již při příjezdu jsme zjistili, že když je v Itálii odliv, tak to v některých končinách znamená 500 m cesty pískem k první známce vody a následně pak dalších 300 m, než máte vodu alespoň po kolena J Naštěstí v městečku, kde jsme byli ubytováni, mají pěkný bazén, který určitě příště vyzkoušíme.

Ubytování a organizace byly typicky Italské. Kromě výpadku elektřiny a toho, že nás sem tam Italové otužovali studenou vodou, proběhlo vše za standardních podmínek.

Turnaj je evidentně v našich končinách oblíbený, neboť kromě 4 týmů Joudrs (2x dívčí a 2x chlapecký) bylo možné potkat i týmy z Chomutova či Brna. Zvláště úžasné bylo vzájemné fandění, kdy „Joudrs ultras“ vytvořili na tribunách bouřlivou atmosféru, mexické vlny se lily jedna za druhou, až Italové záviděli.

Odehráli jsme jeden přípravný a 5 turnajových zápasů. Postupně jsme se ve skupině poměřili s domácími Friul 81 (5:6), Sanremem (7:9), La Logia (6:8) a Brnem (4:9). V zápase o páté místo jsme opět narazili na Sanremo (5:9). Zápasy probíhaly jako přes kopírák. Obrovský boj o každý míč. Pěkné softbalové momenty. A pro nás bohužel ztráta zápasu většinou v poslední směně. Přestože jsme ani jednou neokusili pocit vítězství, byl turnaj přínosný v tom, že jsme si zahráli vyrovnané zápasy s kvalitními soupeři. Ukázali jsme si, že i ve vyšší věkové kategorii můžeme zahrát kvalitní softball a pokud udržíme síly a koncentraci až do konců zápasů, tak máme šanci na výhru.

Parma Oltretorrente 25. – 30.7. 2017

Na druhou výpravu do Itálie jsme tým doplnili o 3 hráčky z jihu Čech (Hluboká a Trhové Sviny) a jako protipól jednu seveřanku z Chomutova. Opět jsme byli nasazeni do vyšší věkové kategorie a tak jsme znovu čelili výzvě ukázat to nej co v nás je.

Průběh celého turnaje bohužel ovlivnila střevní viróza, která neminula snad žádný tým. Některé hráčky se díky tomu podívaly i do sanitky a dokonce je čekala i návštěva místní nemocnice…

V základní skupině jsme sehráli zápasy postupně s Bovisio Masciago (0:7), Collechio USG (2:12), Moskowia (1:6), New Bologna (6:7), Old Parma BSC (5:11). V zápasech jsme bojovali jak se soupeřkami, tak se zákeřnou virózou. Na závěr jsme pak svedli srdnatý boj s Moskowií, který se rozhodoval až v tajbrejku. Z toho vyšly lépe soupeřky a výsledek 5:4 pro nás znamenal konečné šesté místo.

Soustředění s Maltou 29. 7. – 5. 8. 2017

Na přelomu července a srpna zavítal na Joudrs softbalový tým z Malty. Malťané oslovili Joudrs již před prázdninami. Společným soustředěním plánovali zvýšit své softballové dovednosti.

Soustředění probíhalo každý den ve dvou fázích. Dopolední absolvovaly kadetky Joudrs samostatně. Tato část byla určena především na rozvoj jednotlivých softových dovedností. Odpolední část probíhala již v namíchaných skupinách s Malťankami. Zde si naše hráčky mohly procvičit komunikaci v angličtině a všichni společně pak nacvičovali herní dovednosti a situace. Oblíbenou částí byly i vzájemné zápasy, které si všichni aktéři užili.

International Joudrs Cup U17 26. – 28. 8. 2017

Na samotném sklonku prázdnin se vybrané hráčky našeho týmu účastnily mezinárodního turnaje pořádaného již tradičně naším klubem. Byly zařazeny k týmu Juniorek, kde odehrály několik zápasů proti soupeřkám z Itálie, Holandska i ČR. Na turnaji tým Joudrs U17 obsadil celkové 7 místo a naše hráčky nasbíraly cenné zkušenosti a ukázaly, že se s nimi do budoucna musí počítat.

Radim

Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017 Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017 Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017 Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017 Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017 Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017 Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017 Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017 Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017 Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017 Kadetky mladší: Léto - 7. a 8. 2017