Kadetky starší – II. turnaj 2. ligy kadetek - Ledenice

SK Joudrs, softball, Praha

POZVÁNKA - Sezóna 2019 přichází

VALNÁ HROMADA KLUBU - 8.4.2019

Kadetky starší – II. turnaj 2. ligy kadetek - Ledenice 26.-27.5.2018

O víkendu 26. a 27. května jsme odehrály druhý turnaj 2. ligy kadetek tentokrát na jihu – v Ledenicích. Náš výkon by se dal označit jako Jeckyll & Hyde. V sobotu jsme se od rána trápily, ale nakonec si zajistily možnost hrát o postup do finále. V neděli jsme předvedly skvělý výkon korunovaný prvním místem na tomto turnaji. Ze Žraločí zátoky jsme vylovily zlato. Druhé místo vybojovaly hráčky Hluboké, třetí pak Beavers. Neztratily se ani naše žákyně starší, které potrápily nejednoho favorita.

Turnaj jsme odehrály ve složení:

Vendy Dastychová, Terka Haspeklová, Míša Jakschová, Nela Janáčková, Anet Molentová, Áďa Sobotková, Martinka Šebestová, Eliška Valešová, Háňa Vazačová, Zuzka Chytrá a Sába Zborovská.

Sobota 26. 5.

V sobotu byl sraz v krásných 5:45. Naše hráčky dorazily zřejmě náměsíčné a většina pokračovala ve spánku i v autech J. Od poloviny cesty nás obklopila hustá mlha (jako by byl poblíž rybník Brčálník), která nás doprovázela až na místo – holt kraj rybníků.

 

První zápas jsme od 9:30 hrály s týmem žákyň starších (zde pod jménem Joudrs C). Zápas ale z počátku nevypadal, jako setkání „Áčka s Céčkem“. Žákyně bojovaly a v každé směně se jim podařilo přidat po doběhu. My se naopak trápily. Probraly jsme se až v posledních dvou směnách, kdy se nám podařilo otočit zápas na konečných 6:5.

Po té jsme skočily na obídek, kde se v některých hráčkách probudil umělecký duch. Netušili byste, jaké kreace se dají na talíři vytvořit s plátkem masa a rýží…

V druhém zápase jsme narazily na Hlubokou. Věděli jsme, že se budeme hrát o první místo ve skupině a lepší pozici do boje o finále. Ale bohužel jsme navázaly na první směny úvodního zápasu a opět se trápily. V poli jsme ještě dokázaly zabojovat, ale zradila nás pálka. Hluboká šla hned v první směně do vedení 2:0 a to si postupně udržovala a navyšovala. Konečné skóre 5:2 nás tak odsunulo na 2. místo ve skupině.

Poslední zápas skupiny jsme sehrály s Blesky z Jablonce. Jedná se o začínající tým, který na turnaje jezdí sbírat zkušenosti. Blesky předvedly sympatický výkon a v zápase bylo vidět, že se stále učí a určitě se budou zlepšovat. Zápas skončil 19:2. Oba týmy si tak splnily své cíle. My vyhrát a Blesky ubránit 20 doběhů.

Po zápase jsme si v týmu probraly první den a dohodly se, že v neděli nastoupíme do zápasů soustředění, s chutí pálit a větší agresivitou na metách…

Následně jsme se šly ubytovat a pak se společně s žákyněmi zchladit zmrzlinou. Místní vietnamský obchodník byl ho dně překvapený, když se mu ve frontě objevilo přes 20 dívek s nanuky a krabicemi Capri-Sonne J. Po zmrzce nás čekal táborák a opékání buřtů. Večer jsme pak byly svědky malé sportovní tragédie brankaře Liverpoolu, který nám jasně ukázal, že „den blbec“ zažije i vrcholový sportovec J

Neděle 27. 5.

Ráno jsme vstali již před sedmou a vyrazily na dobrou snídani. Po té se Tom vrhl na tejpování, což místy připomínalo péči o faraóna na jeho poslední cestě J. Následovala řádná rozcvička a příprava na zápas.

V cestě do finále jsme narazily na Beavers z Chomutova. A jako obvykle se jednalo o krásný zápas. Nám se podařilo v první směně zahájit dvěma doběhy (Téra a Nela) a udržet čisté konto v dohrávce. Ve druhé směně poslala Vendy z tosu míč za plot (zde dvoumeťák) a pak jí Anet pěkným odpalem na 9 poslala domů. Beavers kontrovaly jedním doběhem a opět jsme vedly o 2. Ve Třetí směně poslala Nelča jedovku na 9 a díky přehozu si doběhla pro další bod. Beavers se podařily 2 doběhy a dotáhly nás na rozdíl jednoho bodu (4:3). Další změna skóre přišla až v páté směně, kdy se na pálku postavila Kelly a po dvou strajcích poslala míč za plot. Na metu se pak dostala Háňa, která se prokradla až domů. Beavers již v dohrávce nedokázaly odpovědět a tak jsme se mohly radovat z výhry a postupu do finále. Na prkně se v tomto zápase dobře dařilo Téře. Skvěle zahrála Adél na kečru. Všechny hráčky zaslouží velkou pochvalu za nasazení a bojovnost, kterou předvedly. Pozitivní byl náš výkon na pálce.

Do finále jsme nastoupily proti Hluboké, která přehrála domácí Žraloky. Oba týmy nastoupily značně pošramocené (u nás vyhrály „mis odřenina“ Háňa s Nelou) a byla znát i únava. Finálový zápas tak byl hodně zápasem silné vůle. Tu jsme nakonec měly my a podpořily jí povzbuzováním, kvalitním výkonem na pálce a bezchybnou hrou v poli. Hned první směnu jsme ovládly 4:0 a postupně náskok navyšovaly. Po výhře 9:0 jsme se tak mohly radovat z prvního místa na turnaji, které nás vyneslo i na průběžné první místo 2 ligy kadetek.

 

Cestou domů jsme se již tradičně stavily v mekáči na něco na zub…

 

Na turnaji nejvíce oceňujeme, že jsme se po utrápeném sobotním výkonu dokázaly zvednout a otřepat. V neděli jsme předvedly velmi dobrý výkon, bojovnost, chuť na pálce a vůli vyhrát. Těžko vyzdvihovat individuální výkony, protože dobře zahrál celý tým.
 

Závěrem bychom rádi poděkovaly organizátorům turnaje. Lůce, která nám tentokrát fandila na dálku. Jítě, Ádě a Zdendovi se žákyněmi za podporu. Velký dík patří Petře Šebestové (paní Martinková) za pomoc s odvozem. Speciální dík patří fanouškům Pavlovi a Tádovi, kteří dorazili až po finále, jen aby viděli předávání poháru.
 

Radim

Kadetky starší: zlato vylovené ze Žraločí zátoky Kadetky starší: zlato vylovené ze Žraločí zátoky Kadetky starší: zlato vylovené ze Žraločí zátoky Kadetky starší: zlato vylovené ze Žraločí zátoky Kadetky starší: zlato vylovené ze Žraločí zátoky Kadetky starší: zlato vylovené ze Žraločí zátoky