Super víkend pro žáky U11

SK Joudrs, softball, Praha

POZVÁNKA - Sezóna 2019 přichází

VALNÁ HROMADA KLUBU - 8.4.2019

Protože se v sobotu 26.5 konalo 2.kolo coachballové ligy na Spectrum a současně i 2.kolo 2.Ligy žáků na Storms a protože máme poměrně dost hráčů (celkem 18) rozhodli jsme se rozdělit kluky do dvou skupin a odehrát obě soutěže. Pro kluky to mělo to pozitivum že nemuseli střídat a mohli hrát všichni ve všech zápasech. Na konec z důvodu několika mála absencí jsme byli nuceni doplnit oba týmy ještě o holky z žákyň mladších a moc jim za to všem děkujeme.

Coachballová liga - Spectrum Praha 26.5.

V sobotu 26. 5. 2018 ráno (po osmé hodině) jsme se sešli v počtu 8 jedinců (7 kluků z U11 – Steve, Prokop, Fík, Adam, Marek, Vojta, Pepíno a Áďa ze žákyň) na hřišti Spectra. Bylo nás méně než je obvyklé, ale to proto, aby druhá část týmu mohla odehrát další kolo 2. žákovské ligy v Řepích. Předem bylo domluveno, že devátého hráče nám půjčí kamarádi z Orange (volba vyšla na Pátka, který si zahrál opravdu hodně, protože hrál i za své Orange), takže žádný problém v dohledu.

K prvnímu zápasu od 9 hodin jsme nastoupili proti domácímu Spectru, které také poslalo část svých U11 do Řep. Zápas byl lehce nervózní, protože pro některé to byl vůbec první zápas, takže jsme udělali několik chyb v obraně, ale na pálce jsme předvedli uspokojivý výkon, což se projevilo vítězstvím 9:7. Po zápase jsme si chybičky vysvětlili a věřili, že v dalších zápasech se to projeví.

Po jednozápasové pauze jsme k dalšímu zápasu nastoupili proti týmu Pigs Trhové Sviny. V tomto zápase se nám dařilo lépe na pálce (jako vlastně ve všech následujících zápasech), ale hlavně se nám zlepšila obrana, takže jsme vyhráli jednoznačně 15:2.

Tímto jsme si zajistili první místo ve své skupině a 3,5-hodinovou pauzu do dalšího zápasu, kterou jsme vyplnili sledováním výkonů dalších týmů, plněním žaludků jídlem i pitím a individuálními tréninky házení i pálení. Důležité ale bylo držet se maximálně možně ve stínu, protože počasí nám dopřávalo sluníčka plnými hrstmi.

Po dlouhé pauze nás čekal zápas proti Žralokům z Ledenic o postup do finále. Hned v první směně nastala dramatická situace, kdy při dlouhém vysokém odpalu na sedmičku trefil míč Fíka do oka, takže musel střídat. Jako náhradník se okamžitě objevil Óňa z Orange. Protože se o Fíka postarala Linda (děkujeme), tak jsme po malé pauze mohli pokračovat ve hře. Zápas pro nás tedy nezačal dobře, a to i protože 1. směna skončila 6:0 pro Žraloky. Druhá směna ale vyzněla dobře pro nás (5:0) a zápas se tímto vyrovnal. Bohužel v další směně jsme dostali dalších 6 bodů, a protože vypršel časový limit a my jsme nemohli už stav ani vyrovnat, byl zápas ukončen za stavu 5:12 pro Žraloky.

No co, zahrajeme si o třetí místo (za 1,5 hodiny) a staráme se o Fíka. Tatínek jednoho z našich hráčů ho odváží domů a my vyčkáváme na našeho soupeře. Fandíme týmu Orange v zápase proti Tempu, aby postoupili do finále alespoň oni. Bohužel ale těsně prohrávají, tak si to Joudrsáci rozdají o 3. místo mezi sebou. Protože musí odjet pryč i jeden hráč z Orange, tak i oni už mají jen 9 hráčů a nastává komplikace s půjčováním.

Lukáš operativně sehnal Martina z Ledenic a Linda nám nabídla Matěje, jako začínajícího t-balláka. Super, je nás dost a v 16:40 jdeme hrát.

Zápas je v podstatě celou dobu pod naší kontrolou (pálíme jak o život, chytáme odpaly soupeřů, hrajeme i složité auty – na 2. nebo 3. metě nebo v rundownu), takže vítězíme 10:2 a jdeme si pro pohár za 3. místo.

Byla to moc fajn sobota a musíme poděkovat a poblahopřát všem, kdo hráli za U11, protože i v oslabené sestavě dokázali, že je trenéři dobře připravují a softball umí hrát na jakémkoli postu.

Poslední přání patří Fíkovi: dej se brzy do pořádku a míč chytej do rukavice, protože to tolik nebolí … :-)

2.Liga žáků - Storms Praha 26. - 27.5.

Poslední květnový víkend, který počasím spíše připomínal léto, se polovina týmu U11 ve složení Táda, Syky, Tvrďas, Katzíno, Fanta, Vašík, Jimmy, Amálka, Kája a v neděli ještě Óňa, vydala do Řep. Kluci s Amčou a Kájou se zde, na hřišti při ZŠ Jana Wericha, zúčastnili 2. turnaje (2. kola) 2. ligy žáků.

Všichni si přáli, aby U11ky začali hrát turnaj v plném nasazení a soustředění hned od začátku a to se povedlo. V prvním sobotním zápase jsme narazili na tým Tempa. U11kám se po slušném výkonu na pálce i v poli podařilo vyhrát 11:0. I v dalších zápasech se klukům dařilo – druhý zápas se Slávií Plzeň skončil pro náš tým výborným výsledkem 14:1. Naše poslední sobotní zápolení dopadlo pro Joudrs U11 také dobře – výsledkem 10:2 porazili tým Falcons Hradec Králové.

V neděli se odehrály zápasy o umístění v turnaji. V prvním zápase jsme se potkali, tradičně v bratrovražedném boji, s týmem Joudrs žáků mladších. V zápase měli, díky dvěma 6kovým doběhům, navrch U11ky, ale v poslední směně se klukům soupeře podařilo také urvat 6 bodů a zápas skončil těsným výsledkem 12:10 pro tým U11. V posledním zápase o vítězství v turnaji jsme nastoupili opět proti týmu Slavia Plzeň. Slavii se předtím podařilo porazit favorita turnaje, tým Spectra, který nakonec vybojoval 3. místo. Náš tým měl skoro celý zápas mírně bodově navrch. Slušná byla pálka i hra v poli. Slavia na konci zápasu zlepšeným výkonem dotahovala skóre, ale čas byl na naší straně a zápas skončil 8:5 pro tým U11. Kluci s Amčou a Kájou se tedy mohli radovat z celkového vítězství v turnaji. Trenéři hráče pochválili, že se vzájemně podporovali, na hřišti spolu komunikovali a vystupovali jako tým.

Moc děkujeme za články Pepínovi a Peťovi a samozřejmě i za fotky.

Super víkend pro žáky U11Super víkend pro žáky U11Super víkend pro žáky U11Super víkend pro žáky U11Super víkend pro žáky U11Super víkend pro žáky U11