Nábory - srpen

Žáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednom

SK Joudrs, softball, Praha

Joudrs Vánoce 2020 - limitovaná edice

Sportuje celá Praha 8 - SOFTBALL - turnaj 2020 pro veřejnost

Muži A a zakončení letošní sezóny!

Ohlédnutí - Memoriál Mikea Stapletona potřetí…

Přijď mezi nás! Ukázkové tréninky podzim 2020

3. ročník Memoriálu Mikea Stapletona bude letos sloužit jako prověrka novým národním týmům

super liga kadetů Most

Muži A v nadstavbě a zápisky z ligy Dánské!

kadeti starší v Kadani

Kadetky mladší: Vezeme na Joudrs bronz z Open Poháru ČSA U16

Přijď mezi nás. Držíme spolu, jsme tým, jsme Joudrs!

Ve stínu MARONu…. posezení na Joudrs bude ještě příjemnější

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY LÉTO 2020

SK Joudrs má široké zastoupení v holčičí i klučičí větvi ve výběrech a nominacích do mládežnických reprezentací

Poslední červnový pátek a víkend čekal na kluky turnaj OPEN Pohár ČSA U13. Ten se letos odehrál pro velkou účast 14 družstev a po problémech s pandemií na dvou místech. Šest týmů ve dvou skupinách hrály v pátek 25.6 na hřišti v pražském Radotíně. Zbylých osm týmů bojovalo v dalších základních dvou skupinách na hřištích v Havlíčkově Brodě. My jsme byli jako obhájci loňského zlata nasazeni do “A” skupiny, která hrála základní část na hřišti v Radotíně. Našimi soupeři v této skupině byly týmy VŠ Slavia Plzeň a Painbusters Most.

Do turnaje jsme v pátek dopoledne nastoupili proti klukům z Plzně. Protože jsme s nimi hráli naposledy v loňské lize žáků, kde byly naše souboje velice vyrovnané, nechtěli jsme nic ponechat náhodě. Na prkno se postavil Fantík a svým skvělým nadhozem držel kluky z Plzně bez větších šancí výrazně prověřit naši obranu. Náš útok pak přidával v každé směně dostatečný počet bodů a my, překvapivě po třetí směně, vyhráli rozdílem 15:0. Nutno podotknout, že většina našich odpalů byla z tosu a tak se podařilo odpálit i nějaký ten homerun. Do našeho “Homerun Clubu” tak vstoupil nový člen a to Tvrďas, který zaznamenal krásný odpal za plot. Jako další byli na řadě žáci z Mostu. S tímto týmem jsme odehráli dva přípravné zápasy 14 dnů před pohárem, takže jsme věděli, že mají velmi šikovného nadhazovače. Což se ukázalo i v dalších bojích neboť, se Painbusters později probojovali až do boje o bronz proti Žralokům z Ledenic. Proto jsme vstoupili opět se silnou pálkařskou sestavou. K našemu překvapení si nechali svoje eso až na pozdější boje. Na nás nastoupila jejich nadhazovací dvojka, která byla sice taky moc šikovná, ale kluci se na ni dokázali i tak prosadit. Za nás v kruhu opět kraloval 3 směny Fantík, kterého pak vystřídal ještě poněkud svižnější Katzíno. Oba tak nedovolili mosteckým pálkařům žádný výraznější hit a my jsme mohli slavit, opět překvapivě, druhé vítězství rozdílem ve 4. směně 7:0. Ze základní skupiny “A” jsme tak postupovali z 1.místa. V pátek nás ještě mezi zápasy čekal souboj dovedností “Clash of Skills”. Kluci se pustili do bojů s chutí a vervou jim vlastní, neboť tenhle tým má z pohybu a soutěživosti fakt radost.

Díky prvnímu místu ve skupině “A”  jsme se dostali mezi osmičku postupujících a tak nás čekal v sobotu odjezd směr Havlíčkův Brod, kde se pokračovalo v bojích o medaile. Ve čtvrtfinálovém souboji jsme narazili na loňské coachballáky z Beavers Chomutov. Tento mladý tým se teprve seznamuje se softballem a tak nebylo divu, že jejich nadhoz nebyl tak přesný. Naši kluci byli ale trpěliví a když strike přišel, znovu ukázali, v čem je naše síla. Na nadhozu se skvěle předvedl další náš nadhazovač Táda. Ačkoliv se snažili šikovní malí Bobři sebevíc, náš tým byl nad jejich síly. My jsme tak bez větších potíží slavili postup do semifinále po výhře 13:0. Nutno podotknout, že i v tomto zápase jsme přivítali dalšího člena “Homerun Clubu” -  Jimmyho. V semifinále už na nás čekal tým velmi zkušených a kousavých žraloků z Ledenic, po jejich výhře nad Locos Břeclav. A zápas to byl opravdu kvalitní, bylo se na co dívat. Na nadhozu měli Ledeničtí velmi talentovaného Hynka. Náš tým  se dokázal sice pálkařsky i na něj prosadit velice krásnými a dalekými odpaly, bohužel ty však skončily v rukavicích skvěle bránícího zadního pole. Nakonec se nám ale přece povedlo nad ledenickou obranou zvítězit. Za nás se na nadhoz opět postavil v prvních dvou směnách skvěle a přesně házející Fanta a další tři směny to uzavřel rychlík Katzíno. A protože kluci udrželi Ledenické pálky až na výjimky němé, mohli jsme slavit postup do finále výsledkem 4:0.

V neděli nás ve finále čekal tým Pasos Pardubice, který si v semifinále poradil s Mostem. Kluci se už těšili na velice kvalitní a rychlý nadhoz v podání Adriho. Los nám přisoudil před zápasem roli hostů a tak jsme začali hned pěkně z ostra na pálce od první směny. V té se nám sice nepodařilo dovézt žádný bod, ale mety jsme obsazovali. Stejně tak Fantík udržel první směnu bez bodu. Ve druhé směně už ale dvakrát skórujeme, kluci opravdu skvěle kontaktují rychlý nadhoz a skvěle pálí do zadního pole. I soupeř v dohrávce druhé směny zaznamenává jeden doběh, kdy po odpalu z tosu a povedených krádežích dobývá domácí metu. Stav je tak po dvou směnách 2:1 pro nás. Kluci ale na pálce nepolevují - ba naopak - přidávají další skvělé odpaly. Ne všichni se sice na metu dostanou, ale tlak stupňujeme a ve třetí směně přidáváme další 3 doběhy. Jdeme tedy do obrany bránit náskok na prkně opět dle předchozí strategie měníme nadhoz a Katzíno svojí svižnou rukou drží Pardubice v dohrávce třetí směny bez bodu. Stav je tak 5:1 pro nás a jdeme do směny s číslem 4. V té se daří soupeři držet nás zkrátka a tak po 3 rychlých autech jdeme znovu do obrany my. Katzíno na prkně plus skvělá obrana celého našeho týmu dovoluje v této směně soupeři snížit náš náskok o pouhý jeden bod a tak vstupuje na naši poslední pálku za stavu 5:2 pro nás. Kluci povzbuzeni předchozími úspěchy na pálce, ještě tvrději kontaktují kvalitní Adriho nadhoz a přidávají bod za bodem.  Protože se nám daří dovézt v této směně 4 body, je zápas ukončen rozdílem za stavu 9:2 pro nás a my můžeme slavit obhajobu loňského zlata.

Musím říct, že všichni si to opravdu zasloužili, celé tři dny fungoval celý tým jako kompaktní celek, který táhnul za jeden provaz. Samozřejmě, že je stále na čem pracovat, ale kluci dokázali, že když chtějí a tvrdě makají, že to jde. Velké poděkování pak patří Tomášovi Bendovi který v zimní sezóně skvěle kluky připravil během tréninků jak pálkařsky tak polařsky a Jirkovi Pokornému, který se neskutečně věnuje našim nadhazovačům ve své nadhazovací Akademii. Takže pánové moc děkujeme a klobouček. Další dík pak patří rodičům, kteří nás během poháru jak v Radotíně tak v Havlíčkově Brodě přišli povzbudit a Martině Macháčkové patří velké díky za krásné fotky z Havlíčkova Brodu.

To ale samozřejmě ještě není všechno !!! Kluci, nejen že obhájili zlaté medaile v turnaji, ale  povedlo se jim ještě zvítězit v nové dovednostní soutěži, kterou pro týmy připravila Helča Novotná (za co jí patří velké díky) ve spolupráci s Českou softballovou asociací “Clash of Skills” . V této soutěži se všichni hráči týmů zúčastnili  pěti disciplín. Běh na první metu na čas, hod do dálky basketbalovým míčem z místa, skok do dálky z místa, obratnostní dráha na čas a test ohebnosti. V každé disciplíně se pak ze všech hráčů vybíralo 9 nejlepších výsledků z týmu, které byly bodově ohodnoceny. Našim klukům se pak ve čtyřech z pěti disciplín podařilo absolutně zvítězit, což jim vyneslo příčku nejvyšší a vysloužili si tak nejen putovní cenu, ale pro každého byl připraven i malý dárek. Hlavně si ale tímto výkonem vysloužili ocenění v podobě tréninku s kapitánem českého národního týmu Tomášem Kleinem. Nutno ještě podotknout, že hned na druhém místě se umístil tým našich Joudrs žáků mladších, za což jim patří poklona. Jen to dokazuje, že se na Joudrs dětem opravdu věnuje skvělá péče pro rozvoj mladých sportovců.

Turnaje se zúčastnil celý tým žáků starších ve složení: Fantík, Hugo, Katzíno, Adam, Steve, Luky, Prokop, Pepíno, Jimmy, Syky, Vojta, Tvrďas a Táda. Na prkně to odházeli Fantík, Katzíno a Táda a o skvěle odkečrovaný zápasy se zasložili Syky, Jimmy a Steve.

Na závěr pak jen několik málo statistik pro dokreslení obrázku, že kluci si obě vítězství  zasloužili.

P&P

Pálka -

Start na pálce: 106

Odpálené hity: 56

Doběhy: 48

Strike out: 9

6x homerun z tosu 

Týmový pálkařský průměr (BA): 0,494

 

Nadhoz - 

Celkem nadhozů: 288

Strike: 163

Ball: 125

Doběhy: 2

Strike out: 37

Hit by pitch: 4

Pálkaři: 66

Směny: 19

Týmový nadhazovací průměr (ERA): 0,33

 

Výsledky Clash of Skills:

Pořadí OPEN Pohár ČSA U13M:

 1. SK Joudrs A (žáci starší)

 2. Pasos Pardubice

 3. Žraloci Ledenice

 4. Painbusters Most

 5. Locos Břeclav

 6. Hroši Havlíčkův Brod B (žáci starší)

 7. Tempo Praha  

 8. Sportclub 80 Chomutov  

 9. Falcons Softball Hradec Králové  

 10. SK Joudrs Praha B  (žáci mladší)

 11. Slavia VŠ Plzeň  

 12. Radotínský sportovní klub  

 13. Snails Kunovice 

 14. Hroši Havlíčkův Brod (žáci mladší)

 

Další krásné fotky od Martiny Macháčkové naleznete ve fotogalerii http://joudrs.cz/fotogalerie/f_72157714886605401.htm

Žáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednomŽáci starší: OPEN Pohár ČSA U13 - dva v jednom