Zlatá jízda Red Cats Krčandou

SK Joudrs, softball, Praha

Spolupráce s Českou pojišťovnou

Slevový program pro členy klubu a jejich rodinné příslušníky

Ve dnech 14.-16.4. se část našeho týmu pod názvem Red Cats zúčastnila dlouho očekávaného turnaje Krčanda Ponny League, kde je vždy skvělá možnost si zahrát proti kvalitním evropským celkům i proti nám již známým českým týmům. Do turnaje jsme již na začátku šly s velmi vysokými ambicemi, které se následně naplnily a my se můžeme radovat ze skvělého prvního místa.

Turnaj začal v pátek, hrály jsme hned první zápas, ale ranní vstávání nám na výkonu nijak neubralo a šli jsme do něj na našich oblíbených sto procent. Čekalo nás utkání se SaBaTem Troja, za který se postavila na prkno nadhazovačka Magda Kavanová. Hned v první směně jsme zazmatkovaly v poli, udělaly pár drobných chyb, což zavinilo doběh soupeře. Rychle jsme se ale oklepaly, navzájem se podržely a na následující pálce daly soupeři několik bodů. Do konce zápasu už jsme body žádné nepustily a samy soupeřkám ještě nějaké nasázely a vyhrály  9:1.

Další zápas s Polskem nás čekal až v sedm večer, měly jsme tedy dlouhou pauzu, kterou jsme využily k přípravě. Během volna jsme si dávaly krátké tréninkové bloky a povídání, velká část našeho týmu jela podpořit naše ženské áčko na Joudrs. Večerní zápas pod umělým osvětlením jsme měly zcela ve svých rukách, nebo tedy spíše na pálkách. Každá pálkařka dala nejeden hezký hit a Polky jsme porazily 13:0 rozdílem po třetí směně.

V sobotu jsme nastoupily opět do brzkého ranního zápasu proti Ruskám. Skvěle se nám sešla pálka, pole nepustilo jediný bod, a bylo k vidění spousta skvělých rozeher. Zápas jsme ukončily po třetí směně rozdílem 10:0.

Po zápase jsme se posilnily dortem a společně oslavily narozeniny naší skvělé nadhazovačky Áňi Zoulové. První místo ve skupině jsme měly jasné a tak jsme s napětím čekaly, jak se to vyvine ve druhé skupině. Bohužel naše starší kadetky prohrály se Slovenskem a skončily druhé ve skupině, tudíž nás čekal zápas proti nim. Určitě to nebylo nic, po čem by kdokoliv z nás toužil, ale k zápasu jsme se postavily velmi zodpovědně a odehrály ho tak, jakoby proti nám stál kdokoliv jiný. Během několika směn jsme dostaly soupeře pod tlak, začaly jsme se dobře trefovat, a zápas skončil rozdílem 13:0 po třetí směně.

V neděli se k týmu připojila naše nadhazovačka Áďa Linková, která pomáhala předešlé dva dny našemu Áčku. My měly před sebou zápas s Trutnovem, na kterém závisel samotný postup do finále. Věděly jsme, že to nebude jednoduchý zápas a nesmíme soupeře podcenit. Hned v první směně jsme po několika našich zbrklých chybách soupeři takřka darovaly tři body. Rychle jsme se vzpamatovaly a pak už obrana jen šlapala. Áďa skvěle podržela na prkně. Co mělo být outem, outem skončilo. Bylo k vidění spousta skvělých situací.  Pořádně jsme se opřely do pálek a zápas zakončily výhrou 10:3.

Do finále jsme se měly postavit proti Ruskám, se kterými jsme již jeden zápas odehrály, ale nebylo to tak docela. Rusky posílilo několik hráček, které předchozí dny hrály Pohár ČSA na Joudrs a my věděly, že nemůžeme počítat se stejným soupeřem,  jako předtím. Nic jsme nepodcenily; se stoprocentní koncentrací a obrovskou chutí vyhrát jsme Ruskám napálily 10 bodů a finále vyhrály rozdílem 10:0 po třetí směně.

Za celé tři dny bych určitě chtěla pochválit všechny nadhazovačky, které předvedly skvělé výkony. Áňa Zoulová dokonce za svůj výkon získala individuální cenu pro nejlepší nadhazovačku turnaje. Velká gratulace, Áňo!

V poli bylo k vidění spousta pěkných rozeher,doublů ,ryb, slajdů a jiných akcí, jestli je ale jedna věc, za kterou bych měla náš tým vyzdvihnout, tak to bude určitě pálka. Všechny z nás skvěle pálily, bylo několik trojmeťáků i běžených homerunů a tak nahecované na pálce jsem nás ještě neviděla. Věřím, že tohle nám vydrží i do sezóny a bude se jen a jen zlepšovat.

Všem holkám děkuju za super strávený prodloužený víkend, určitě je ještě co zlepšovat, ale za výkon, který jsme předvedly, se jistě stydět nemusíme. Doufáme, že na tento úspěch navážeme v následující extralize juniorek a druhé lize žen.  

Za Juniorky, Baru

Zlatá jízda Red Cats Krčandou