1° Christmas Joudrs Tournament 2016

Ve dnech 28.12. – 29.12.2016 dostali hráči softballu v kategorii U13 lehce opožděný vánoční dárek v podobě (zatím) netradičního vánočního turnaje. Ten proběhl v nafukovací hale a v tělocvičnách SK Joudrs Praha. Již předem můžeme prozradit, že se tento nápad setkal s velkým ohlasem a následně i kladnou odezvou jak zúčastněných hráček a hráčů, tak trenérů a dobrovolníků.

Cílem celého turnaje bylo užít si dva dny plné softballu, zasportovat si i v netradičních disciplínách jako je přehazovaná či tanec a hlavně navázat přátelství napříč mezi hráči jednotlivých klubů. Na turnaj se přihlásilo 100 hráčů z celkem 10 týmů naší republiky. Nakonec jich sice díky nemocem 16 nedorazilo, ale i tak se podařilo pečlivě poskládat plánovaných 9 týmů tak, aby se v jednotlivých týmech sešli hráči různých věkových kategorií a hlavně z různých klubů. Zároveň byla snaha týmy také “genderově” vyvážit, protože víme, že kluci i holky předvádí nejlepší výkony, pokud je smísíme dohromady. Každý tým dostal svého patrona, který ho provázel po celé 2 dny. Jinak bylo ale vše v režii hráčů. Takže si sestavovali soupisky a také si své zápasy koučovali.

Prvním úkolem bylo pojemnovat si své týmy, které byly doposud rozděleny dle nádherných barených triček s logem turnaje. Už zde se projevila velká kreativita a mohli jsme tak na hřišti potkat: All Stars, Khaki tým, Vinaře, Brambory, Fakany, Pomeranče, Červené trpaslíky, Nebeské Anděly a především Nivové Klobásy.

Samotné zápasy se hrály formou kaučbolu a byly rozděleny do základních (1. den) a pozákladních (2. den) skupin tak, aby na sebe narazili vždy co nejvyrovnanější soupeři. K vidění byly jak krásné hity, tak i úžasné zákroky v poli a v nejednom zápase i double play. Jen homerun, který byl vyhlášen za odpal do provizorního skládku materiálu ještě na svého pokořitele čeká. Pěknou atmosféru pomáhali povzbuzováním vytvořili diváci, kteří tak přispěli svým dílem ke zmiňovaným výkonům.

Doplňkovou soutěží, která však měla svou vysokou prestiž, se stala přehazovaná. Tu hostila malá tělocvična. I zde byly vidět úžasné sportovní výkony a nejeden z týmů předvedl i velmi kreativní rozehrávky.

Malá tělocvična se pak stala dějištěm také večerní Super Mega Disco párty pod vedením DJky a taneční mistrině Ádi Chaloupkové. I zde se nám hráči (zvláště po sugestivní výzvě Pavla Kalčeva)  vybičovali k nadstandardním výkonům a hráčky si tak nemohly stěžovat na nedostatek pohybu a tanečníků. Po této významné kulturně-společenské události se všichni přemístili do velké tělocvičny, která se tak proměnila na největší spací plochu v dějinách areálu.

Na konci turnaje pak proběhlo vyhlášení nejlepších a nejsympatičtějších hráčů. Protože to byly naprosto všichni, tak se volilo losem a 3 šťastlivci si odnesli krásné ceny, které do turnaje poskytla společnost Play-Ball. Dále došlo k vyhlášení týmů, kdy se svorně všechny týmy umístili na krásném 9. místě. Závěrem došlo k poděkování všem dobrovolníkům a také otcům a patronům turnaje Tomášovi Janglovi a Pavlu Kalčevovi. Všichni si tak z turnaje kromě krásných vzpomínek a triček odnesli také pamětní medaili.

Závěrem pak došlo k hromadnému focení a po vřelém loučení, při kterém sem tam ukápla i slza, se všichni rozjeli zpět k domovům.

Touto cestou bychom rádi poděkovali všem, kteří se turnaje zúčastnili (hráčky a hráči, dobrobvolníci, rodiče, trenéři, diváci,…). Pevně věříme, že jste si turnaj užili a těšíme se již na další roční

Radim