1. ČSLŽ: o víkendu 4 výhry

Tak kde začít??

Liga si dala na 14 dní přestávku, během níž ženská reprezentace odjela na turnaje do Itálie (do Legnana a Nuora). Za JOUDRS se repre zúčastnily Madla, Babet, Fufu, Dina, Eva, Eriček, na druhou část pak Jaklis a Džejna. Peťánek zůstal doma kvůli přijímačkám. Osiřelý zbytek týmu tak v Praze trénoval, jak se v počtu 3-5 lidí dalo, a kromě softballových dovednostní potrénoval i plážové.

V sobotu proto shledání na Sabatu bylo bouřlivé a motivace porazit Sabat rozhodně nechyběla. Bohužel chyběli pálkaři, či co, prostě náš útok byl značně bezzubý, v případě Fufu i jednooký :o) (Fufu to ale zvládla statečně a doufáme, že ve středu, maximálně do Londýna bude zase pálit jako ďábel). Na mety jsme se dostávaly pravidelně, dostat boda domů se nám podařilo ale jenom jednou.
Jakkoli však naše pálkařské výkony neoslnily, Sabat byl úplně mimo. Víc říkat asi nemusím, výsledek zápasu 1:0 pro nás.

Druhý zápas rozjel Zapp. Značně unavený Sabat nebyl schopen vůbec ničeho a my jen počítaly kolik autů Zappikovi stačí k perfect game. V dohrávce sedmé směny při dvou autech si Tomáš dal time, aby Zappikovi připoměl, že už zbývá jenom jeden aut. Konec timu - nadhoz - lehké šktrnutí Krimčiny nákolenky - HB - a je to v.... Další pálkař pálí jednoduchý míč na shorta...je třetí aut a my v pohodě vítězíme nad Sabatem 3:0.

V neděli jsme odehrály dva zápasy v Trutnově. V sobotu bylo na Sabatě jak v prádelně, nedělní horské slunce pro změnu tak žhnulo, až se nám několik hráček pěkně spálilo.

První zápas s Trutnovem byl nakoučován tak, abychom vyhrály v páté směně rozdílem. Do začátku čtvrtého inningu to i nadějně vypadalo (5:0 pro nás). Pak ale přišla nadhazovačova chvíle, na plné mety mi uletěl pitch out do striku, odpal a tři body doma. V dalších směnách jsme proto musely zabrat v útoku a několika úspěšnými squeezemi a hity jsme dosáhly konečného skóre 9:3.

V druhém zápasu nastoupila na prkno Šajny (Zappik zůstal v Praze s Béčkem). Klobouk dolů, Šajny podala úžasný výkon a nepovolila Trutnovu téměř nic. Zápas jsme v sedmé směně vyhrály 5:2. Díky Šajniku :o))

Čtyřmi výhrami o víkendu tak pojišťujeme svoji první pozici v tabulce. Liga pokračuje 2.7., předtím nás ale čeká London Cup a většinu hráček i PSW.

-džejna-