3. ročník Memoriálu Mikea Stapletona bude letos sloužit jako prověrka novým národním týmům.

Ve dnech 26. - 28. srpna pořádá Softballový klub Joudrs Praha z pražských Bohnic 3. ročník Memoriálu Mikea Stapletona, což byla jedna z největších osobností softballu a člověk, který pomohl dostat český softball na světovou úroveň. Letošní ročník bohužel nebude se zahraniční účastí díky kronavirovým světovým opatřením, které neumožní účast pozvaným týmům Nového Zélandu, Dánnska a ani Izraeli.

I tak ale turnaj neztratil na prestiži. Před turnajem bude v areálu probíhat výběrový kemp reprezentace do 18 let, jejichž předchůdci získali letos v březnu historicky první bronzové medaile právě na Novém Zélandu. V kategorii U18 se kromě dvou týmů reprezentace objeví ještě domácí Joudrs Praha a Žraloci z Ledenic. Na turnaji kategorie U16 se také představí reprezentace do 15 let, která se utvoří na výběrovém kempu o dva dny dříve.

„Jsem rád, že jsme tento turnaj udrželi. Je to velmi důležité do příštích let a ukazuje to, že i přes velmi složité podmínky jsme schopni fungovat a zajistit rozvoj mládeže, hru, poznávaní se a hlavně zážitky, na kterých by, jak sport, tak celá společnost měla stát. Samozřejmě jsme v kontaktu se všemi zeměmi, které se nemohou účastnit. Situace v Izraeli je velmi vážná a z Nového Zélandu budou první letadla pravděpodobně odlétat až v září. I proto jsme se dohodli, že příští rok bude o to velkolepější.“ Říká s nadšením a odhodláním Ondřej Stroner – ředitel turnaje.

Seznam účastníků turnaje Memoriálu Mikea Stapletona 2020:

Sk Joudrs Praha Orange, Sk Joudrs Praha Navy, Žraloci Ledenice, Hroši Havlíčkův Brod, Reprezentace U15 Red, Reprezentace U15 White.

Reprezentace U18 Red, Reprezentace U18 White, Žraloci Ledenice, SK Joudrs Praha

tuto akci finančně podporuje

Poděkování partnerům akce:

Play-Ball.cz za ceny do turnaje a společnosti Porsche Praha - Prosek za zajištění dopravy týmů

Turnaj začíná ve středu 26. srpna 2020 od 10:00 prvním zápasem a hrát se bude po všechny dny na dvou hřištích Joudrs ve Svoboda parku, Dolákova 555/1, Praze 8 - Bohnice.

Turnaj má svůj profil na FB stránkách Mike Stapleton Memorial

Rozpis turnaje

3. ročník Memoriálu Mikea Stapletona bude letos sloužit jako prověrka novým národním týmům3. ročník Memoriálu Mikea Stapletona bude letos sloužit jako prověrka novým národním týmům3. ročník Memoriálu Mikea Stapletona bude letos sloužit jako prověrka novým národním týmům