9. ročník Memoriálu Mikea Stapletona

9. ročník Memoriálu Mikea Stapletona bude letos po dvouleté odmlce opět se zahraničními týmy.

Ve dnech 26. - 28. května pořádá Softballový klub Joudrs Praha z pražských Bohnic 9. ročník Memoriálu Mikea Stapletona, což byla jedna z největších osobností softballu a člověk, který pomohl dostat český softball na světovou úroveň.

Memorial Mikea Stapletona umožňuje hráčům v mládežnické kategorii posbírat zkušenosti, a to i se zahraničními týmy, a to nejen na poli sportovním, ale i lidském. Akce je určena pro mládež dvou věkových kategorií, chlapci do 16 let a chlapci do 18 let.

Letošní ročník přivítáme po dvouleté odmlce i zahraniční týmy z klubu Gezer – Izrael. Na turnaj přijedou se dvěma týmy. Na ostatní zahraniční týmy si musíme ještě počkat… Ale ani tak urnaj neztrácí na prestiži. Na turnaji se v kategorii U18 představí reprezentace ČR do 18 let a také budete moci sledovat domácí SK Joudrs Praha, Žraloky z Ledenic a představí se i Hroši z Havlíčkova Brodu. V kategorii U16 se představí hned 6 týmů z toho dva zahraniční z Izraele. Budou to určitě vyrovnané a napínavé zápasy.

„Jsem rád, že jsme tento turnaj udrželi. Je to velmi důležité do příštích let a ukazuje to, že i přes velmi složité podmínky jsme schopni fungovat a zajistit rozvoj mládeže, hru, poznávaní se a hlavně zážitky, na kterých by, jak sport, tak celá společnost měla stát. Samozřejmě jsme v kontaktu se všemi zeměmi, které se nemohou účastnit. Věříme, že příští ročník už budeme v plné sestavě i se zahraničními týmy“ Říká s nadšením a odhodláním Ondřej Stroner – ředitel turnaje.

Seznam účastníků turnaje Memoriálu Mikea Stapletona 2022:

U16 - Gezer A (Izrael), Gezer 1 (Izrael), Žraloci Ledenice, Hroši Havlíčkův Brod, Sk Joudrs Praha Orange, Sk Joudrs Praha Navy

U18 - Reprezentace U18, Hroši Havlíčkův Brod, Žraloci Ledenice, SK Joudrs Praha

Turnaj začíná ve čtvrtek 26. května 2022 od 9:00 prvním zápasem a hrát se bude na dvou hřištích na SK Joudrs Praha ve Svoboda parku, Dolákova 555/1, Praze 8 - Bohnice.

9. ročník Memoriálu Mikea Stapletona9. ročník Memoriálu Mikea Stapletona