Áčko na turnaji v Enschede

Joudrs A má za sebou další ze zahraničních turnajů, na který každoročně vyjíždí ještě před sezónou. Tento víkend jsme se už tradičně vydali do holandského Enschede. Skupiny turnaje byly rozděleny trochu nerovnoměrně, v té naší jsme se museli utkat se třemi silnými týmy - Carousselem, TTT a Sparks.První sobotní zápas s ruským Carousselem jsme prohráli, Rusky dobře pálily. Pálkařské úspěchy jsme ale zaznamenali i my, Madla Loudová si připsala dva krásné homeruny. V druhém zápase s místními Tex Town Tigers jsme se opět museli vypořádat s velkým pálkařským náporem. Nám se sice dařilo obsazovat mety, běžce už se nám bohužel nepovedlo stahovat, a tak si TTT připsalo výhru 7:3. V posledním sobotním zápase jsme se utkali s asi nejsilnějším týmem naší skupiny - Sparks Haarlem a ani tento holandský tým se nám nepodařilo porazit.Sobotní večer jsme si užili u hudebního kvízu a dobré věčeře v místním Clubhouseu, další den nás čekal zápas s týmem z druhé skupiny - Olympia Haarlem. Do utkání jsme vstoupili dobře a dostali se na mety, body jsme ale nestáhli a našeho zaváhání Olympia hned v zápětí využila. Holandský tým dobře pálil a trestal naše četné chyby v obraně, které nás stály vítězství. Poslední zápas turnaje jsme si zahráli s Němkami a ani v něm se nám nepodařilo zvítězit, i tak jsem si rády zahráli s nejlepšími týmy Evropy, nasbírali další zkušenosti a rozehráli se před blížící se sezónou.