Akademie si mákla na výjezdním soustředění

Někteří jezdí v tuto roční dobu na dovolenou na tropické ostrovy a tak i hráčky Joudrs Softballové Akademie vyrazily na ostrov, ale ten nad Ohří, a tam společně strávily první výjezdní soustředění. Cílem soustředění bylo navzájem se seznámit a také ukázat, že se nebojí dřiny a dokážou se hecnout a vyrovnat s nečekanými situacemi. Fyzicky náročný třídenní program absolvovalo 17 hráček, další 2 se kvůli zdravotním problémům zúčastnily jen klidnějších částí a působily jako morální podpora týmu.

Speciální aktivity pro testování vůle a oddanosti týmu si pro hráčky připravil Eda ze Spectra a tím se jistě zapsal na dlouhou dobu do jejich paměti. Soustředění ve své první části připomínalo spíše Boot Camp – běhání desítek kilometrů ve tmě a v dešti do páteční půlnoci, vstávání ve čtyři ráno a hraní „Člověče, nezlob se“, při kterém neběhaly po hrací ploše jen figurky, nekonečné cvrnkání ping-pongového míčku zmrzlými prsty po atletickém oválu a to vše završené odměnami ve stylu slohové práce nebo skládání puzzle v situaci, kdy jediné, co chcete, je zalézt do spacáku a spát. Ano, Eda se opravdu vyřádil a nikdo nikdy nevěděl, co přijde dál.

V sobotu odpoledne dostaly hráčky za úkol pohybově, výtvarně a herecky ztvárnit „Proč chtějí být v Akademii“ a také vymyslet oslavnou báseň na Toma. Některé básnické výtvory stály rozhodně za to!

Sobotní večer jsme potom věnovali týmové schůzce, kde jsme si ujasnili, co se od koho čeká a jak budou některé věci fungovat. Na závěr nás čekal posilovací program v tělocvičně zaměřený hlavně na ruce a zpevnění těla.

V neděli přišlo na řadu posezení s Šajny, naší sportovní psycholožkou. U některých aktivit jsme se nasmály, u jiných se zase musely nad sebou zamyslet. Pohodové dopoledne jsme zakončily opět v tělocvičně kruhovým tréninkem.

Soustředění bylo náročné, občas se objevily nějaké zdravotní nepříjemnosti a každou z hráček určitě alespoň jednou napadlo všeho nechat a vzdát to. Žádná to ale nikdy neudělala. Zjistili jsme tedy, že v Akademii máme holky, které si umí šáhnout na dno, mají pevnou vůli a nevzdávají se a to je pro nás trenéry příjemné zjištění.