Žákyně mladší: Aktuální zpráva o PPŽ

Pražský přebor žákyň - aktuální informace

Tak máme za sebou „předprázdninovou“ část Pražského přeboru žákyň. Absolvovaly jsme všech 6 dvojutkání a odehrály (na rozdíl od ostatních účastníků PPŽ bez zásahu počasí) všech 12 zápasů. Díky 10 výhrám vedeme tabulku před Piaraňkami z Berouna. To je zatím také jediný tým, se kterým jsme prohrály oba zápasy. Výsledky 9:4 a 11:7 ve prospěch Berouna nám radost neudělaly, ale nakonec jsme zjistily, že díky nim získaly Piraňky další argument v boji o své vlastní hřiště. Takže jsme holkám z Berouna pomohly a jejich trenér Michal Maryška to ocenil i ve svém článku na sociálních sítích smiley. Pevně doufáme, že bude jejich snažení korunováno toužebným, a toliko potřebným vlastním zázemím pro rozvoj pálkovacích her.

V dalších zápasech jsme si výhry (někdy s velkou dávkou štěstí) pohlídaly: v dubnu jsme v prvních dvou zápasech porazily doma Storms Řepy 11:0 a 11:2 a pokračovaly na Eagles se skvělou diváckou kulisou výsledky 12:1 a 9:3. V květnu jsme hrály na Storms s výsledky 10:1 a 14:0 a na Sabatu 11:8 a 8:1. Zatím poslední dva zápasy jsme odehrály doma s Eagles v pondělí 11.6. a nebylo to jednoduché. Díky školám v přírodě, školním akcím a nemocem se náš tým sešel v počtu 6 hráček. Ale jsme tým, jsme Joudrs smiley. Na pomoc ochotně přispěchaly žákyně starší Ondra, Hanka, Bára a Berča a společnými silami jsme v prvním zápase otočily nepříznivý stav 8:1 pro Eagles na 8:7 a nakonec  11:12 v náš prospěch. Druhý jsme pak zvládly s výsledkem 12:2. Holkám starším moc děkujeme za pomoc, hrálo se nám s nimi skvěle!

Díky všem zápasům vedeme tabulku s 10 výhrami a 2 prohrami a celkem 22 body. Pohled do průběžné tabulky také přináší zajímavá „statistická“ zjištění. Máme razantní, přímočarý útok, který díky své riskantní a divácky velmi atraktivní hře, včetně trestání sebemenší chyby, doveze v průměru úctyhodných 10 bodů za zápas. Obrana také nezahálí. Přestože testujeme na nadhozu i méně ostřílené, či začínající nadhazovačky a každá z hráček si také zkouší nové a nové herní posty, dovolíme soupeřům v průměru dotlačit pouze 4 doběhy za zápas, což svědčí o naší velmi slušné obranné práci. Pokaždé máme také skvělou diváckou podporu, pro takové fanoušky hrajeme rády smiley

V září nás ještě čekají odvety se Sabatem a Piranhas. Tak se budeme moc snažit, abychom si ten hezký pohled na tabulku nezkazily. A k tomu ještě zkusíme zabrat v posledním řádném kole II.ligy žákyň v Merklíně a o prázdninách na mezinárodním turnaji EMRYT v Collecchiu. Joudrs olé!

Žákyně mladší: Aktuální zpráva o PPŽŽákyně mladší: Aktuální zpráva o PPŽŽákyně mladší: Aktuální zpráva o PPŽŽákyně mladší: Aktuální zpráva o PPŽŽákyně mladší: Aktuální zpráva o PPŽ