Andele na horach - Joudrs B

Andele na horach

O víkendu 25.-27.1. vyrazil tým Joudrs B na kondiční soustředění do Jánských Lázní. Je nutno podotknout, že na běžkách jsme byli skutečně klenoty místních stop. V sobotu to začalo slibně. Vyjeli jsme lanovkou na Černou horu a dva a půl kilometru až k první občerstvovací stanici jsme si to šinuli sluncem zalitými běžkařskými cestami. A co bylo nejlepší - celou dobu s kopce. Posilnění polévkou jsme se vydali na druhou etapu (podstatně delší a podstatně méně s kopce). Zkušení místní bežkaři poradili nám, amatérskému dívčímu oddílu, cestu kolem Černé hory nikoliv zleva, jak jsme měli v plánu, ale zprava. Bylo to sice dál, ale za to horší cesta. První třetina byla za námi a plni optimismu jsme se vydali k horní stanici lanovky. Bylo to "jen" pět kilometrů. Pět kilometrů s neuvěřitelným převýšením, které jsme s běžkami střídavě na zádech a na nohou (Věrka jen na nohou :-D) překonávali několik nekonečných hodin. Je ale nutno podotknout, že panoramata v dokonalém inverzním počasí braly dech i těm nejunavenějším. Závěrečný sjezd dolů do Jánských lázní byl příjemnou tečkou za náročným dnem. Večer jsme pak strávili u společenských her a příjemně unaveni jsme padli do postelí.

Nedělní běžkování nebylo tak dlouhé ani náročné, o to ale bylo zábavnější. Cestu jsme započali na golfovém hřišti a po neznačených a neprošlápnutých cestách jsme se vydali na běh (někdo chůzi) kolem Mladých Buků. Jeli jsme cestou necestou, sjezdovkou, bobovou dráhou, naučnou stezkou, po silnici i po polích a báječně jsme si to užili. Završením bezvadného víkendu byl výborný oběd v horské restauraci Bukovina - vřele doporučujeme všem návštěvníkům Mladých Buků.

Tak se snad do roka a do dne se na stopy vypravíme znovu. Už teď se těšíme!