Až příliš krutá lekce pro tým kadetů

Na turnaj jsme odjížděli již v pátek, a cestou jsme se zastavili v Kostelci nad Orlicí, kde jsme odehráli přátelské utkání s týmem Havlíčkův Brod. V místě, kde se bude konat kvalifikace, jsme odehráli dobré utkání, vyzkoušeli zraněná kotník Michala Macha a vyzkoušeli pár variant pro sestavu. Když padla tma, odjeli jsme na místo konání turnaje a zvědavi jsme šli spát.

Ráno nás čekal tým Sezimovo Ústí. Věděli jsme, že nás lepší soupeři, tak jsme věřili, že se už ve svém prvním utkání popereme o vítězství. Bohužel soupeř pro to neměl pochopení a v naší chybující obraně si udělal cvičnou střelnici. Nezastavil ho ani dobře házející Jirka Pokorný a ani Velmi kvalitní výkon Vojty Poláka, který teprve tahal pověstného kačera, když někteří z jeho soupeřů začínali se softballem. Prohra 5:14 tak dobře ilustrovala náš výkon.

Druhý zápas na sebe nenechal dlouho čekat a s ním další tvrdá lekce. Kvalitně hrající Pardubice si v naší děravé obraně uspořádaly hostinu, s čímž nikdo nebyl schopen nic udělat. Michal Mach se marně pral s nervozitou Vojta byl opět pod palbou starších soupeřů. Výsledek 5:25 také nebyl zrovna lichotivý.

Pozitiva tu však byla. V obou zápasech jsme se dobře prezentovali na pálce a proto nás trápilo spíš naše pole.

Večerní zápas proti Havlíčkovu Brodu pak uzavřel celý hrací den. Nutno podotknout, že jsme pořadatelům určitě udělali radost, protože trval pouze dvě směny.  Na naší pálce jsme nedokázali ani protočit startovací line up a výsledek 0:20 byl snad až příliš krutý.

Na nedělní den jsme se však přesto těšili, protože jsme chtěli ukázat, že do té soutěže patříme.

První zápas proti Spectru Praha byl dobrým odrazem našeho odhodlání. Dlouho jsme se soupeře drželi a Michal Mach, který se rozházel ke skvělému výkonu, nám dlouho dával naději na výhru. Pole nás však opět nepodrželo a tak ani tentokrát nebylo vítězství naše. Prohra 9:16 nás odsoudila k zápasu o předposlední místo.

Přestože nás opět čekalo Sezimovo Ústí, náboj v týmu byl úplně jiný a hlad po vítězství nás hnal kupředu. Skvělý výkon Jirky Pokorného a konečně slušně hrající pole nám dohromady dávali slušné šance. Ale aby toho tenhle víkend nebylo dost, teď jsme pro změnu přestali pálit. I přes velký tlak v poslední směně jsme nakonec prohráli 2:4 a to nás poslalo na poslední osmé místo.

Dobré bylo, že jsme viděli, že když podáme náš nejlepší výkon, tak se i s těmito soupeři dá hrát a že se můžeme těšit na další kola. Náš cíl byl rozehrát se na kvalifikaci kadetů, která se hraje za týden, a to se nám nepochybně povedlo.

Díky hráčům za odhodlání a těším se na další turnaje

Až příliš krutá lekce pro tým kadetů