Béčko překvapilo na JIC W2

Tento víkend (23.-24.2.) se Béčko zúčastnilo v pořadí již druhého Joudrs Indoor Cupu. Na turnaji obsazeném především extraligovými týmy získalo skvělé třetí místo.

V sobotu jsme se na první zápas sešli už v osm hodin, abychom v devět byli připraveni na našeho prvního soupeře – Chemie-Kotlářka. Po pátečním tréninku se všichni dobře vyspali, takže nenastala problémová situace s probouzením se až v průběhu zápasu. Hned v první směně se nám podařilo dát čtyři body, toto vedení jsme udrželi až do konce. Soupeřům jsme nedovolili ani jeden doběh i díky nadhozu Poli Výborné, která si připsala 10 strike outů za pět směn.

Následoval zápas s dalším zkušeným týmem, a to Čechií. Do dohrávky čtvrté směny jsme nastoupili za stavu 2:0 pro nás. Čechie zabrala, po dvou povedených squeeze play dovezla tři body a ujala se tak vedení. My jsme se nevzdali a v poslední směně jsme bodovali čtyřikrát, na to už Čechie nedokázala odpovědět. Po velkém boji tedy vyhráváme 6:3.

Vzápětí nastupujeme proti SaBaTu, který ráno porazil Čechii. Zápas měl méně dramatický vývoj, postupně přidáváme body a s Míšou Polákovou na nadhozu úspěšně bráníme útok SaBaTu. Vítězstvím 5:0 jsme si zařídili první místo ve skupině B, dalším bonusem je, že v neděli začínáme až zápasem ve dvě hodiny.

V semifinále jsme narazili na „Štorms“, kteří ve skupině A byli druzí. Na jejich nadhazovačky se nám v průběhu celého zápasu nedaří prosadit a neskórujeme ani jednou, připisujeme si jen jeden hit. Pálkařky soupeře byly úspěšnější a Storms vyhrává 6:0.

Druhým poraženým semifinalistou je SaBaT, se kterým jsme se utkali o třetí místo. Do zápasu nenastupujeme tak agresivně a všech šest bodů dáváme až v poslední směně. Nadhoz Janči Furkové dělá SaBaTu problémy a podaří se jim skórovat jen jednou. A my na druhém Indooru získáváme třetí místo!

(Ne)účast všech hráček byla komplikovaná probíhajícími jarními prázdninami i přetrvávajícími zdravotními problémy, z tohoto důvodu nás musely doplnit dvě hráčky z kadetek – Pajky Menčíková a Verča Puciowová, holkám děkujeme.

Kačka

Béčko překvapilo na JIC W2Béčko překvapilo na JIC W2