Bee Ball Day na Joudrs si všichni moc užili

Na státní svátek 28. září, který ČSA vyhlásila Dnem Bee ballu, se v našem areálu sešla téměř třicítka dětí a skoro stejný počet rodičů. Čekala je již o den dříve připravená 3 hřišťátka, která „vyrostla“ v zadním poli hřiště A, a početná skupina koučů a organizátorů. Caparti si nejprve vyzkoušeli odpalování ze stativu, poté byli rozděleni do 4 týmů a vrhli se do ostrých zápasů. Na závěr si rodiče vyzkoušeli slowpitch. Premiérový Bee Ball Day na Joudrs se vydařil po všech stránkách a všichni přítomní si jej náramně užili.

Týmy vznikly draftováním po vzoru NHL, ze dvou výškově rozdělených skupin byly vytvořeny 4 týmy. Na hřišťátku 1 si to ve dvojzápasech rozdali Gepardi a Tornáda, na hřišťátku 2 pak Borůvky s Jahůdkami. Třetí fíldíček pak sloužil k potrénování základních beeballových dovedností hráčů týmu Individualistů pod vedením zkušených trenérů T ballu.

Děti se snažily hrát ze všech sil a atmosféra připomínala mistrovské zápasy. Není důležité, kdo nakonec a kolik vyhrál, tím nejdůležitějším bylo, že si malí hráčky a hráči i jejich rodiče slunečné dopoledne náramně užili. Odměnou všem malým budoucím nadějím Joudrs byly, kromě skvělých výkonů a povzbuzování mnoha diváků, také sladkosti a pohádková DVD.

Že trefit pálkou míč, dobře jej přihodit a také chytit, není nic jednoduchého, si pak vyzkoušeli i rodiče malých hráčů v následném slowpitchovém utkání. Šlo sice o přátelský mač, ale všichni zúčastnění do něj šli naplno a s cílem vybudit se k maximálním výkonům, jako by již šlo o olympijskou kvalifikaci do Tokya. Hodinové utkání svých rodičů sledovalo mnoho jejich ratolestí a dalších rodinných příslušníků, kteří jim fandili i přispívali dobře míněnými radami.

Všichni účastníci Bee Ball Dne si akci podpořenou teplým a slunečným počasím náramně pochvalovali. My bychom zase rádi pochválili za výborně uspořádanou akci početný realizační tým trenérů T ballu, v čele s technickým ředitelem akce Jirkou Hudíkem a klanem Chaloupků, Capíků, Katzů, Benešů, Davidem a dalšími pomocníky (nerad bych na někoho zapomněl...). A samozřejmě Benymu (z Joudrs) díky moc i za krásné fotky!

Petr