Benecko 2020

Dobré odpoledne,

jménem našeho historického spolku pro studium dějin Benecka se speciálním zaměřením na pravěké námluvy Vás vítám na dnešním zasedání všech významných badatelských, historických a vědeckých spolků.

Děkujeme, že jste si ve vašem nabitém programu nalezli čas a věříme, že Vás důvod, proč jsme Vás svolali, zaujme.

Nejdříve bychom Vám chtěli představit tady docentku Violu Slepičkovou. Paní Viola je vnučkou známého badatele, historika a vědce Vavřince Kohouta, který, jak všichni víte, byl již v roce 1962 prohlášen významnou institucí za Oprašování a okrašlování historie za pomatence.

Pan Vavřinec záhadně zmizel a je již 14 dní nezvěstný. Paní Viola při pátrání v jeho domě našla dědečkův deník a v pracovně součásti nějakého přístroje. Při pročítání deníku paní Viola zjistila, že dědečka posedla představa o cestování časem. Z řady výpočtů a nákresů pochopila, že se dědeček pokusil sestavit stroj času, a zřejmě se mu to i podařilo. Bohužel momentálně nevíme, ani kde je Kohout, ani kde je stroj. Proto nás paní Viola požádala o pomoc.

Pokud spojíme naše schopnosti a vědomosti dohromady a podaří se nám podle plánů znovu sestavit stroj času, budeme mít jedinečnou příležitost prozkoumat různá historická období, pomůžeme paní Viole nalézt dědečka a popřípadě získáme různé historické artefakty do našich muzejních sbírek.

V tomto bodě Vás chci všechny důrazně upozornit, že cestování časem je velmi nebezpečná záležitost, a nemůžeme nikoho nutit, aby se této nebezpečné mise účastnil. V deníku profesora Kohouta jsou určité indicie, které by nám mohli napovědět, kde pan profesor v čase ztroskotal.

Nyní už vás poprosím, abyste se rozdělili do námi sestavených badatelských skupin. V každé skupině by měli být zastoupeni jak historici, fyzici, tak konstruktéři. Společně se přesuneme do vily profesora Kohouta.

Následné akce:

·       Dohledání rozházených součástí přístroje

·       Sestavení stroje času

·       Ustanovení názvů jednotlivých badatelských skupin a vytvoření zástavy.

Badatelské skupiny:

·       Modří vynálezci – Óňa, Adélka, Luky, Bára V., Zdenda, Míša, Terezka S.

·       7 kanadských badatelů – Bára N., Jirka, Terezka T., Bastík, Nikolka T., Vojta, Linda

·       Pravěcí badatelé – Táda, Lucka P., Matěj, Niki B., Hugo, Lucka L., Johanka

·       Francouzští vědci – Agáta, Filip, Lola, Adam, Lenka, Tomík, Ela

·       Badatelská Skupina Času – Žofka, Říša, Elda, Kuba, Sanďa, Bíba, Anička

Počasí: polojasno, k večeru déšť

Strava: zdravá a vydatná

Benecko 2020 - Kde je Kohout?Benecko 2020 - Kde je Kohout?Benecko 2020 - Kde je Kohout?Benecko 2020 - Kde je Kohout?Benecko 2020 - Kde je Kohout?Benecko 2020 - Kde je Kohout?Benecko 2020 - Kde je Kohout?