Bollate 2011 - turnaj na oslavu 150 let sjednocení Itálie

Tak závěr jarní části softbalové sezóny pekelně uhání. V uplynulém týdnu Áčko bojovalo v italském Bollate s předními evropskými týmy – reprezentacemi Nizozemí a Itálie, italskými celky Bollate, Caronno, La Loggia a výběrem českých hráček pod názvem Prague Star. A Lenka v Bollate vyhrála cenu pro nejlepší pálkařku s BA vyšším než 0,600. To tam tedy byla taky.

Během čtyř dnů jsme sehráli necelých sedm zápasů. Necelých proto, že obloha ukazovala svojí uplakanější tvář, a tak Italové měli co dělat, aby hřiště uvedli do hratelného stavu. Makali ovšem velmi tvrdě a dlouho. Přesto byl poslední zápas o konečné umístění ukončen po druhém inningu.

Co říci k zápasům. Já jsem si ohromně užil zápas s Holandskem. Hráli jsme asi náš nejlepší soft na turnaji. Bohužel se nám stala osudná šestá směna. Zkázu této směny začal rozhodčí na domácí metě, když při ulejvce do faulballu se srazil s Babet a ta tím pádem nechytla luft. Pálkařka nakonec dostává metu zdarma a po sérii polonepřesností Holanďané skorují. Šanci na zastavení útoku máme, když Erik na trojce hraje šlapací aut, ale rozhodčí z mého pohledu velmi nepochopitelně vyhlašuje faulball, aby po našich protestech změnil rozhodnutí na mrtvý míč. Pak následuje dlouhý odpal do vnějšku a je po zápase.

Výsledkově dobré zápasy jsme sehráli s italskými celky. Ovšem měli jsme na víc. V několika momentech jsme potřebovali dát hit a stáhnout body. Ovšem to se nám nedařilo. Navíc obrana na turnaji si vybrala slabší chvilky a tak bylo po nadějích na vítězství.

Jednoznačný zápas jsme hráli proti českým hráčkám a italskému národku. První jsme jasně porazili, od druhých jsme dostali naloženo. Po skvělém začátku, kdy po sérii hitů vedeme 2:0 v první směně, odpovídají Italky body hned sedmi body a odpaly ještě delšími.

Co stálo mimosoftballově za zaznamenání? Já myslím, že to byla pani v zatáčce. Nebyla jediná, ale rozhodně byla nejlepší. Málem způsobila nehodu našeho automobilu, když se řidičce podařilo zatočit, až když tráva bouchala do spodku auta. Naopak jiné řidičky nedávaly pozor na paní ale na zatáčky, a tak musely dlouho po nocích, když neřídily, objíždět všechny pumpy a jiné zařízení, aby se podívaly, jak mají nebohé slečny krásné nohy.

Na turnaj jsme povolalali posily z Itálie i jihu Moravy - Lenku, Dinu a Pepu. Naopak pro nemoc a pracovně/školní vytížení zůstaly doma Anča, Téra a Majka.