Dvojí aplaus pro žákyňky v jednom dni – za turnaj na Krči a za vystoupení na společenském večeru

Soubojů v krčské hale se vzhledem k věkovému omezení mohly zúčastnit jen hráčky do 10 let a tak proti vesměs chlapeckým baseballovým týmům odjela bojovat pouze polovina žákyní. Ta druhá ale nemusí smutnit, na stejném místě se budou mít možnost předvést na začátku ledna. Trochu jsme měli obavy, co s naší hrou udělá menší baseballový míč, ale děvčata si na něj zvykala jen první směnu úvodního utkání a pak už hrála, jako by s ním trénovala odjakživa. Do turnaje jsme vstoupili zápasem se SaBaTem a bylo vidět, že kluci z Tróje mají natrénováno o něco více, než my. Přesto to byl krásný souboj až do konce, i když jsme jej prohráli o 4 body. To následné utkání s Louny, pozdějším finalistou, bylo mnohem větší drama, a to především díky ambiciózním trenérům soupeře a hlavně mladým krčským rozhodčím. Naše děvčata po celé utkání předváděla pěknou hru na pálce i v poli a udržovala si nadějný náskok. V poslední směně však vývoj utkání ovlivnil nepřesný výrok rozhodčího, díky kterému se lounským podařilo naše vedení v dohrávce srovnat. Nepomohly ani naše protesty u ředitele turnaje, zápas šel do prodloužení. V něm jsme se již nedokázali snad vzhledem k předchozí události dostatečně koncentrovat a v útoku jsme nepřidali ani bod. Toho soupeř využil a naopak kýženým bodem rozhodl ve svůj prospěch. I přes pocit křivdy jsme do posledního zápasu ve skupině nastoupili s odhodláním ukázat, že děvčata z Joudrs hned tak něco nezlomí. Liberecké Patrioty jsme řádně vystrašili hned v první směně, dařilo se nám v útoku i v poli, přesto nám soupeř v poslední směně odskočil na rozdíl dvou bodů. Do dohrávky zápasu jsme šli s vírou, že ty tři bodíky k vítězství uděláme. Bohužel nás v nejnevhodnějším okamžiku zradila pálka a přeci jen ještě malé zkušenosti v běhání po metách nakonec znamenaly, že se nám nepodařilo ani vyrovnat a prohráli o jediný bod. V posledním zápase s Kladnem jsme si však vše vynahradili, kluky rozstříleli o 11 bodů a mohli si smlsnout na sladké odměně v podobě dortu za předposlední místo. Toto umístění mohlo být vzhledem k vývoji turnaje samozřejmě lepší, ale trenéry mnohem více potěšila hra, nadšení a přístup hráček. Toho si všimli při předávání cen i organizátoři, kteří ocenili výkony jediného čistě dívčího týmu na turnaji.

Chceme rovněž poděkovat všem zúčastněným rodičům za pomoc s dopravou i za fandění v hledišti. Je moc potěšující, že se tvoří nejen nový tým na hřišti, ale i mezi rodiči našich hráček. Ty jim i všem ostatním členům a přátelům klubu ještě tentýž den předvedly, že jim není cizí ani tanec. Na společenském večeru, kam jsme se hned po turnaji přesunuli, předvedly svá pilně nastudovaná vystoupení, jejichž choreografii si samy připravily pod organizačním vedením své kapitánky Pajky Menčíkové. Své role se zhostily výtečně a zaslouženě všechny sklidily od početného obecenstva bouřlivý potlesk, který byl tou nejpěknější odměnou na závěr náročného dne.

za trenérský tým žákyní

Petr