Extraliga juniorek: Cíle splněny. Postupujeme na Final Four.

O víkendu 22.-23.8. se vydaly naše juniorky na poslední Extraligový turnaj do Ostravy. I přes pomalý rozjezd splnily klubové cíle.

Pro splnění prvního cíle stačilo, pravda, turnaj dohrát. O šesté místo a kvalifikaci do Extraligy juniorek 2016 (příští rok vzniknou 2 soutěže) nás už nikdo připravit nemohl. Druhý cíl byl náročnější – skončit do celkově čtvrtého místa a vybojovat účast na turnaji Final Four.

Naším soupeřem na poslední postupové příčce byl Dvůr Králové pod vedením Alana Výborného. V základní skupině jsme se proto rozhodli soustředit zejména na tento zápas. Prázdninová pauza s námi ovšem zamávala o poznání hůře než s ostatními týmy a tak jsme si ze soboty odnesli hned tři prohry a poslední místo ve skupině. Mladé Buky – Joudrs 7:2, Kunovice – Joudrs 11:3 a konečně Dvůr – Joudrs 3:0.

Ani tak nebylo ovšem nic ztraceno. Na postup do Final Four stačilo minimalizovat rozdíl mezi námi a Dvorkem. Dvůr nakonec s první čtyřky skončil až na posledním místě.

Joudrs naopak nasadili řemen a po probuzení v domě hrůzy si sebevědomě došli pro 2 výhry, které znamenaly páté místo v celkovém pořadí turnaje. Joudrs – Dračice Brno 4:2, Joudrs – Storms Řepy 7:0. Vedle vedoucích týmu Kunovic, Eagles a SaBaTu tak postupujeme do podzimního Final Four!

Doufám, že turnaj poslouží i jako rozjezd před podzimní částí sezony.

V turnaji nastoupily Ženy B: Jana Furková, Veronika Pohlová, Ma-y-da Ha-el-Burth, Nikola Rýdlová, Aneta Šimůnková, Veronika Puciowová, Lucie Hudíková, Julie Coufalová a Michaela Poláková; z kadetek starších Jana Koťarová a z kadetek mladších Michaela Otáhalová a Anna Zoulová.

Jo, a Coufalová to dvakrát vyndala!

-dt-