Halový turnaj mladších žáků

O víkendu 14. – 15. 2. se uskutečnil v naší hale turnaj žáků. Mladší žáci svoji 14 člennou sestavu posílili o 7 tballistů Orange a tak na turnaj vyslali týmy dva – žáky mladší a žáky nejmladší. Cílem turnaje bylo hlavně získání herních zkušeností a taky zpestření zimní přípravy, proto rozdělení na týmy je jen formální, protože 20 kluků a jedna slečna reprezentovali jeden tým – žáky mladší. Byli to tito Marek Buršík, Filip Caha, Adam Cyprian, Lukáš Čáslavský, Franta Diviš, Amálka Chaloupková, Kuba Janatka, Filip Jangl, Lukáš Honar, Matyáš Machek, Cédric Nzambi, Ondra Pavézka, Honza Pechal, Honza Pytelka, Kuba Rákosník, Bertík Schwarz, Petr Svoboda, Ondra Šimůnek, Ondra Tvrdek, Vítek Vavrečka a Tomáš Zahradníček. S ohledem na sezonu 2014 byl tým složen ze 4 žáků, 13 ostřílených tballáků a 4 nováčků.

V sobotu tým nejmladších nastoupil v ranní skupině, která se nakonec ukázala velmi silná, takže se postupně utkali s našimi Žáky staršími (2. místo), Kotlářkou (3. místo), Radotínem (4. místo) a nakonec se Spektrem (7. místo). V těchto 4 utkáních ale náš tým obstál velmi dobře. K vidění byly moc pěkné odpaly, díky kterým tým postupně dovezl v základní skupině celkem 19 bodů. V poli všichni předvedli svou odvahu a statečnost, protože občas čelili opravdu tvrdým odpalům a diváci byli svědky skvěle chycených luftů, autů zahraných na první i druhé metě... Celou dobu bylo na co koukat a naši fanoušci každý pěkný zákrok vždy ocenili hlasitým potleskem smiley.

Odpoledne pak nastoupil tým mladších. První zápas s Chomutovem působil trošku rozpačitě a hlavně se nám moc nedařila pálka, takže jsme utržili první porážku, která se nakonec ukázala taktickým krokem, protože jsme se na turnaji nemuseli střetnout s týmem starších žáků. V dalších dvou zápasech s Trhovými Sviny a Ledenicemi ale kluci ukázali v poli pěknou hru a i pálka se dařila, takže 3. místo v základní skupině bylo zcela zasloužené. Poslední a nejtěžší zápas základní skupiny s Hrochy (1. místo) jsme ustáli statečně, jen s 9-ti bodovým rozdílem.

Nedělní boje pro nás začali v 9:30 a fanoušky Joudrs tak čekala dvouhodinová šňůra zápasů našich týmů. Nejdříve nastoupili naši nejmladší proti Trhovým Svinům, potom mladší proti Kotlářce, následovali starší a Radotín a pak nastoupili opět nejmladší do boje o 9. místo proti Ledenicím. Pak si teprve fanoušci mohli dát pauzu smiley. Výsledky zápasů úmyslně nepíšu, protože pro nás nejsou vůbec důležité a ten, koho zajímají, ví, kde si je najít.

Poslední zápas žáků mladších nám nabídl možnost vrátit chomutovským naši porážku ze základní skupiny. K tomu nám ještě Chomutov přenechal volbu, takže jsme toho s radostí využili a naběhli do pole. Zápas byl napínavý až do konce, kdy jsme v dohrávce zápas otočili v náš prospěch a se slušnou časovou rezervou dovezli náš vítězný bod.

Tým žáků mladších si tak z turnaje odnáší dva poháry za 5. a 10. místo.

Za závěr bych chtěla poděkovat naší fotografce Renatě, za pomoc Jitce Chaloupkové a Petru Pytelkovi a rodičům a fanouškům za podporu. A v neposlední řadě, díky skvělé souhře všech trenérů Davida, Tondy, Tomáše, Pavla se vše podařilo skvěle zvládnout, takže i jim moc a moc děkuju.

Fotky dodám později.

Lenka