Historicky první zlatý pohár vybojovaly žákyně v Ostravě

Ostravský turnaj bohužel opět doplatil na to, že byl zařazen jako poslední v sérii extraligových turnajů a na to, že je to do Ostravy přeci jen nejdál. Takže se zde nakonec střetly pouze 4 týmy, kromě dvou týmů Joudrs ještě trojský SabaT a domácí Arrows.  Za Joudrs se zúčastnily oba týmy a i když to nejdříve vypadalo, že nás bude tak akorát, je potřeba pochválit všechny, hráčky i rodiče, že se k turnaji postavili čelem a tak na severní Moravu odjížděl téměř kompletní kádr 24 hráček.

Dobrodružství začalo už v pátek na nádraží: dostat se do zpožděného vlaku při davovém šílenství na perónu byl heroický výkon, stejně jako vypudit nezvané osazenstvo z našich místenkových sedadel. Nakonec vše dobře dopadlo a s půlhodinovým zpožděním jsme dorazili do Ostravy a pak i na internát. Oproti loňsku nás přivítaly zrekonstruované pokoje s novými podlahami i postelemi, do kterých jsme po dlouhé cestě znaveni ulehli.

I když sobotní obloha byla lehce podmračená, naštěstí se letos nepotvrdilo prokletí ostravského turnaje posledních let a počasí nám dovolilo konečně turnaj odehrát bez většího deště, i když pár kapek přeci jen spadlo. Na úvod jsme se střetli ve vzájemném souboji. Kdo by čekal  pohodu, mýlil by se, oba oranžové týmy si nic nedarovaly. Zamotanou hlavu měli z nás především rozhodčí, zpočátku měli problém rozlišit, kdo patří ke kterému týmu J. Úlohu favorita nakonec Áčko splnilo stejně, jako v následujícím zápase s Ostravou. To Béčko si bohužel s domácími poradit nedokázalo, nad jeho síly byl i SaBaT. Za zmínku určitě stojí zákrok dne v podání naší Anežky z Béčka, která nečekanou rybou v zadním poli zahrála krásný aut z luftu.

Áčko si mezitím „střihlo“ přátelák s ostravskými kadetkami, které chtěli naši trenéři pojmout jako kvalitní přípravu na MČR. Bohužel jsme před nerozehranými staršími protihráčkami měli zbytečně přílišný respekt. Škoda, výsledek nemusel být tak jednoznačný. Po celý turnaj jsme totiž hráli moc pěkně a především výkony na pálce byly oproti předchozím turnajům velmi potěšující.

Ukázalo se to v posledním utkání skupiny, kdy jsme se pustili do trojských s chutí a zápas ovládli a tím získali první místo ve skupině. Jenže nic ještě nebylo rozhodnuto, vyhrát turnaj mohl stále každý. A nám šlo o hodně: v případě turnajového vítězství bychom získali 10 bodů do celkové tabulky a v celkovém součtu bychom přeskočili Trutnov i Dvůr, obsadili konečné 2. místo a hlavně bychom nemuseli na MČR hrát čtvrtfinálové zápasy, šli bychom rovnou do semifinále.

V neděli jsme začali stejně jako v sobotu vzájemným zápasem Joudrs týmů a Áčko si své vítězství pohlídalo. I druhé semifinále skončilo podle očekávání. A tak se o bronz střetli domácí Arrows s naším Béčkem, kterému bohužel utkání nevyšlo a obsadilo konečnou čtvrtou příčku. Ve finále pak Áčko opět předvedlo, jak „umí“ zdramatizovat vyhraný zápas. Na nejrychlejší nadhazovačku extraligy se nám během 2 směn podařilo dát 4 body a jen jeden dostat. Pak však soupeř vystřídal nadhoz za pomalejší a padavější a začaly se dít věci. Nebyli jsme schopni pořádně odpálit z nadhozu a ani z tossu, a i když se pak v obraně Eliška na prkně snažila eliminovat soupeřky, tak jsme až v dosud bezchybné obraně začali dělat zbytečné hrubky a rázem bylo srovnáno. Moc nechybělo a kouče odvezli s infarktem… Naštěstí se děvčata nenechala (koučem ani vývojem zápasu) úplně rozhodit a nakonec v dohrávce dosáhla vítězného bodu. Velkou radost všech završil pěkný pohár pro vítěze i kýžených 10 bodů do tabulky. Drama ale ještě nekončilo. Zápas se trochu protáhl, takže nastal souboj s časem, abychom stihli „náš“ vlak. Jirka Hudík nám přesun urychlil odvozem tašek na nádraží, i nalodění do vlaku tentokrát proběhlo bez komplikací a dokonce jsme do Prahy dorazili s malým předstihem.

Závěrem je potřeba poděkovat ostravským Arrows za uspořádání turnaje: i když sami letos extraligu žákyní nehrají, organizace se ujali se ctí a i při tak minimální účasti týmů připravili všem zúčastněným pěkný turnaj. Děkujeme.

za trenérský tým žákyní

Petr