I kadetky se vypravily na turnaj do Sedlčan

Naše holky nejprve změřily síly s týmem ZŠ Jana Wericha, který jasně porazily, a hned v zápětí nastoupily proti Merklínu, na který už bohužel nestačily. V dalším zápase jsme bohužel podlehly Arrows z Ostravy a tak po základní skupině našemu týmu patřila třetí příčka a čekalo nás semifinále s Merklínem, kterému jsme měly co vracet z prvního vzájemného zápasu. Už od druhého zápasu se na našich hráčkách projevovala únava z „prohýřené“ páteční noci a našemu útoku po celý den jaksi chyběla „šťáva“.

Zápas s Merklínem byl vyrovnaný, pak ale Merklín odskočil na větší bodový rozdíl, který se nám podařilo naším posledním útokem smazat a vytvořit si dvoubodový náskok do soupeřovy dohrávky. Ti z vás, kteří někdy viděli halový turnaj v T-ballu, vědí, že je téměř nemožné, aby dvoubodový náskok odolal pětiminutovému útoku soupeře, kdy se na vás valí jeden odpal za druhým a vyoutovaní běžci ani nestačí odcházet z met, jak je hra rychlá. Měly jsme před sebou tedy nelehký úkol – nepustit více než dva body, abychom postoupily do finále. A nutno říci, že naše děvčata (snad poprvé během celého dne) ukázala, co v nich opravdu je. Celých 4,5 minuty se nám dařilo nepustit hráčky Merklína dál než na druhou metu. Povedenými nucenými outy od dva nebo od tři jsme soupeře s postupujícím časem přiváděli téměř k zoufalství. Bohužel v poslední půlminutě zápasu se od nás štěstěna odvrátila a sérií 3 povedených odpalů zvládl Merklín vyrovnat a nakonec i v poslední vteřině stáhnout vítězný bod. Nutno ale říci, že zapisovatelé bodů předváděli po celý den turnaje opravdu pochybné výkony, takže bůhví jak to s těmi body nakonec doopravdy bylo. Bohužel v silách kouče opravdu není, aby si skóre sám hlídal (obzvláště když většina zápasů dosahuje skóre přes 30 bodů) nebo dokonce hlídal zapisovatele, jestli dělá čárky, když opravdu má.

Z turnaje jsme tedy odjely s diplomem za třetí místo, za které každá z našich devíti hráček dostala od pořadatele tabulku čokolády – vítanou odměnu po náročném dni. Kromě sladké tečky jsme si také ze Sedlčan odvezly další herní zkušenosti – především Péťa a Naty, pro které to byl po cca měsíci trénování vůbec první turnaj.

Ráda bych poděkovala všem tatínkům, kteří nám pomohli s dopravou (chvíli to vypadalo, že budeme mít na turnaj víc aut než hráček), a také všem zúčastněným hráčkám, protože odehrát takovýto náročný turnaj v devíti určitě stálo hodně sil a vypětí. Dále bych chtěla jmenovitě pochválit Verču Zlatníkovou za předvedené výkony na druhé metě – bylo opravdu na co koukat. Nezbývá než doufat, že příští halový turnaj dopadne výsledkově o něco lépe a hlavně, že se ho zúčastní více hráček.

Za trenérský tým kadetek

Eva Rendlová