International Joudrs Cup U13 W 7. - 9. 10. 2022

International Joudrs Cup U13
7. - 9. 10. 2022

Letošní softballová sezona na Joudrs ještě zdaleka nekončí!

Po organizaci 9 úspěšných ročníků Memorialu Mikea Stapletona a také 8 ročníků International Joudrs Cupu U17, resp. U18, se SK Joudrs Praha rozhodl rozšířit rodinu mezinárodních turnajů o kategorii U13 pro dívky. Přesto, že přípravy byly zahájeny až uprostřed rozběhnuté sezony, podařilo se oslovit řadu klubů a na turnaj se přihlásilo hned 11 týmů.

Již tento pátek se ve Svoboda parku potká špička Superligy žákyň, a to (podle pořadí z MČR) Joudrs Praha, Kotlářka Praha, Eagles Praha a Piranhas Beroun s výběrem Východních Čech a Moravy a také se zajímavými týmy ze zahraničí - z Británie (GB CUBS), Polska (WUKB Centaury Warszawa a SKS Krośniewice) a Ukrajiny. Jedenáctku doplní tým Joudrs Navy, tedy žákyň mladších, které si z letošního EMRYTu přivezly stříbrno v divizi Future a těší se na sbírání zkušeností v turnaji s ostřílenějšími soupeřkami.

Týmy i diváky čeká ve třech softballem nabitých dnech celkem 36 utkání odehraných paralelně na třech hřištích. Kromě výsledného pořadí budeme oceňovat i výjimečné individuální výkony.

Velkou radost máme z toho, že kromě dívek do 13 let si na své přijdou i naši nejmenší hráči z týmů T-ball a Coachball, když se potkají ve 4 přátelských zápasech s polským týmem U10 SKS Krośniewice.

Jsme zvědaví, co si na nás zahraniční hosté připraví a těšíme se, že se nám podaří vybudovat základy nové tradice turnaje žákyň s mezinárodní účastí. A kdo ví, možná do budoucna i mezinárodního turnaje pro hráče U9 a U11.

ROZPIS TURNAJE

Klára Kubíková, ředitelka turnaje