Italský turnaj Žen A

V termínu 15 - 17. března se naše ženské áčko zúčastnilo již tradičně přípravného jarního turnaje v italském Bollate. Odehráli jsme celkem šest zápasů (včetně dvou přátelských). Zaznamenali jsme 4 výhry a dvě prohry.

Již v pátek po vyčerpávající cestě jsme měli na programu první přátelský zápas. Hráli jsme proti Caronnu na jejich domácím hřišti. Zápas byl ještě trochu ospalý, ale ujímáme se vedení jako první. Ve třetí směně vedeme 2:0 . Pole včele s nadhazovačkami nepustilo soupeře k ničemu velkému. Až ke konci zápasu po několika chybách v poli Caronno vyvinulo tlak. I přesto vítězíme 3:2.

Po potřebné relaxaci na hotelu nás čekal dlouhý den o 3 zápasech. Poslední přátelský zápas a to proti Bollate, které minulý rok vyhrálo PVP. Soupeř nám ukázal svou sílu hlavně v útoku. Po pár tvrdých odpalech a chybách v naší obraně několikrát skóroval. Zápas končí rozdílem v páté směně o sedm bodů. Krásnými zákroky v poli se blýskla Evča s Julčou. Další zápas už znamenal vstup do turnaje, kterého se zúčastnilo šest týmů. První zápas ve skupině jsme sehráli opět s Caronnem. Byl téměř totožný. Kontakty na pálce už byly o mnoho lepší. Úvodní zápas vítězíme 3:2.Na stejném hřišti jsme za malou chvíli porazili Legnano 8:0. Zvláštní pochvalu si zaslouží naše nejmladší účastnice zájezdu Klárka. Výborně odházela zápas a soupeři nic nedovolila. Zatím v turnaji neporaženi, jsme výhru ve skupině oslavili v místním pizzaclubu, kde je pizza all you can eat, tedy neomezená.

V neděli nás čekali poslední dva zápasy turnaje. V semifinále jsme dostali dravou Parmu. Téměř většinu vyrovnaného zápasu jsme vedli 2:0 po skvělém odpalu Julči. Až na konci zápasu zahrozily soupeřky plnými metami. Na to jsme ale my dokázaly odpovědět dalšími čtyřmi body. K výhře přispěla naše téměř bezchybná obrana. Zápas končí 6:0. Ve finále nás opět čekalo silné Bollate. Anička skvěle bojovala na nadhozu. Dokázala dvě směny v průběhu zápasu udržet Italky bez bodu. Přesto Bollate ukázalo svou zkušenost a nasázelo nám po pěkných odpalech a několika chybách v poli sedm bodů. Na turnaji končíme na velmi pěkném druhém místě a odvážíme si další herní zkušenosti a informace, na čem je potřeba do sezóny pracovat. Z Itálie si také vezeme cenu MVP turnaje, kterou si po svém výborném výkunu odváží zaslouženě Julča. Už se těšíme na další přípravný turnaj, na který jedeme za čtrnáct dní.

Za tým Žen A Adéla Linková

Italský turnaj Žen A Italský turnaj Žen A Italský turnaj Žen A Italský turnaj Žen A Italský turnaj Žen A Italský turnaj Žen A