Joudrs A na běžkách

Joudrs A má za sebou už druhou výjezdní akci nové sezóny - po halovém turnaji v Holandsku nás čekalo první kondiční soudtředění. Víkend jsme pojali spíše jako teambuilding, ale v rámci pilování kondice jsme si vzali i běžky. To, že tenhle výlet bude stát za to, se ukázalo už při odjezdu. Na sraz dorazili všichni a včas. Na počet devíti účastníků zájezdu ovšem připadalo jedno auto, matematik Tom bleskurychle spočítal, že se tam všichni zkrátka nevejdeme. Menší organizační nedostatek pohotově vyřešila Anička, která doběhla pro druhé vozidlo a mohli jsme vyrazit. Ve Dvoře Králové se nám dostalo milého uvítání od pana Jakla, tatínka Jaklis. Za poskytnutý azyl jsme mu předali originální dárek. Šampaňské ve zlaté tašce s Tampax překvapením slavilo veliký úspěch. První společný večer jsme zahájili v podstatě v kompletním týmovém složení - Madla, Šajny, Zapp, Téra, Majka, Anička, Drnda, Majda a Papi. Trenérské duo zastupoval Tom. Proběhla samozřejmě i tradiční porada, kterou jsme si zpříjemnili opulentní hostinou a dobrým pitím. Jako uvědomnělí sportovci jsme šli spát brzy (ráno), abychom byli fit na sobotní výlet na běžkách. Ráno jsem se ze Dvora přesunuli do Jánských lázní a velké kondiční soustředení mohlo začít. Přesun lanovkou na Černou horu nejdřív zaskočil i ty nezkušenější horaly v čele s Šajny, počasí nám totiž nepřálo. Foukal vítr, hustě sněžilo a nebylo vidět na krok. Šestičlený běžkařský tým Joudrs A (zbytek se z různých důvodů nezúčastnil) ale nepřízeň počasí nezaskočila a brzy jsme se zahřáli. Přišli první pády (většinou v podání Májy) a také první zastávka. Po menším občerstvení jsme pokračovali směr Zrcadla. Po dalších kilometrech a dalších zhruba sto třiceti pádech Majdy nás potkala technická závada - její obuv nepřežila jeden obzvášť vydařený karambol a podrážka se utrhla od zbytku boty. Anička ale prokázala svoje technické nadání a botu nápaditě spravila pomocí řemínku na svazování lyží. A jelo se dál. Na Zrdcadlech jsme se posilnili obzvlášť vypečenými rohlíčky a připravili se na závěrečný sjezd po sjezdovce. Někteří ho zvládli v suchu a pohodě, jiní úplně durch a ve značné nepohodě, ale přece. Po návratu na "chatu" nás čekal zasloužený welcome drink, který pro nás připravili Tom se Zappem. Z čaje s rumem už rumu moc nezbylo, i tak jsme se zahřáli. Večer jsme zakončili v Country Saloonu na náměstí a do postelí šli tentokrát opravdu brzy. Víkendový teambuilding jsme si užili. Snad tahle nálada vydrží v týmu až do konce sezóny 2012.