Joudrs Indoor Cupu 13: slušná premiéra žáků a stříbrný pohár našich děvčat z týmu Orange

Turnaje se zúčastnilo celkem 9 týmů (z toho 3 čistě chlapecké) rozdělených do 2 základních skupin. Naše dívčí týmy Orange a Blue byly sestaveny celkem vyrovnaně, oranžové měly mezi sebou možná o něco důraznější pálkařky. V obou týmech se představili i naši nováčci a je potřeba říct, že rozhodně nezklamali. V sobotu se v dopolední skupině A se představili jak žákyně Blue, tak naši žáci. Děvčata koučovaná Renatou a Katkou sice na úvod podlehla SaBaTu, pak si ale poradila s oběma chlapeckými družstvy, s PV i svými klubovými spoluhráči. V posledním zápase pak nestačila na urostlé hráčky Eagles, ale i tak s přehledem postoupila do čtvrtfinále.

Cílem našeho chlapeckého týmu bylo především sbírat zkušenosti, ladit sestavu a prověřit si v praxi trénované činnosti. A pokud možno neskončit poslední. Naši sestavu doplnil i Tomáš Zahradníček z našeho týmu T ballu a rozhodně se mezi ostatními neztratil. Nejvyrovnanější ve skupině bylo utkání s kluky z PéVéček, ale i to jsme nakonec prohráli a další den tak bojovali o konečné 7. – 9. místo.

Děvčata z Orange koučované duem J + J v odpoledním bloku nejdříve rozdrtila nově se tvořící tým Storms, pak však narazila na třetí a jasně nejsilnější chlapecký tým, Duhovku Břeclav z jižní Moravy. Přes velmi slibný začátek jsme na rozdíl od soupeře ve střední části zápasu nezvládli útok podle svých představ a už to vypadalo na jasnou prohru. V dohrávce jsme však zapnuli výkon na nejvyšší obrátky a mohutně stahovali velký náskok břeclavských. Náš nápor však zastavil klakson, který ukončil zápas a na skóre svítil stav 15:14. Bohužel pro soupeře. V posledním soutěžním zápase ve skupině jsme nedali šanci děvčatům z Třebíče, ale tímto vítězstvím jsme se zároveň odsoudili k sestrovražednému zápasu proti spoluhráčkám z Blue v nedělním čtvrtfinálovém play off… Na závěr dne jsme si ještě jednou zahráli v přátelském utkání s chlapci z Břeclavi, ale tento duel už trochu postrádal náboj. Takže nás prohra trápila mnohem méně než fakt, že některý ze dvou našich dívčích týmů nebude v neděli bojovat o medaile.

Jako první však k nedělnímu zápasu nastoupili naši kluci proti Storms. A po velmi obětavém výkonu jak v poli, tak i na pálce, se jim podařilo vybojovat své historicky první vítězství našeho nového týmu. A mohlo být i lépe: v posledním zápase turnaje jsme totiž vyzvali k odvetě kluky z PV Praha. Zápas byl velmi strhující a emotivní, drama do poslední vteřiny podtrhlo velmi vypjatý zápas, který k naší smůle skončil naší prohrou o jediný bodík. Zápas se zlomil především v útoku ve střední části, kdy jsme nebyli schopni dát v dobře rozjetém utkání alespoň průměrný počet bodů. Naši kluci nesli prohru velmi těžce, protože do zápasu dala většina z nich maximum: nechyběly obětavé zákroky s krvavými následky i dvojité auty, vše v nádherné divácké atmosféře povzbuzujících rodičů a fanoušků na obou stranách. Naši hráči se cítili poškozeni rozhodčími, ale ti na naší prohře vinu rozhodně nenesli. Je potřeba se z této porážky poučit, každá prohra nás musí naopak posílit v našem tréninkovém snažení. Každopádně kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost i za to, že splnili koučův tajný cíl a neskončili na turnaji poslední. Ukázali, že se za ty 2 měsíce už něco naučili a věřím, že na příštím turnaji budeme zase o něco lepší.

Čtvrtfinálový vzájemný zápas děvčat byl rovněž velmi vypjatý a vyrovnaný až do konce. Zvlášť obě obrany hrály velmi pozorně a tak konečné skóre nevykázalo ani na jedné straně dvojcifernou číslici. Šťastnějšími byly nakonec oranžové, které své modré spoluhráčky porazily o 3 body (9:6) a postoupily do semifinále.

Blue se naštěstí z prohry rychle oklepaly a v boji o konečné 5. místo znepříjemnily cestu zpět na Vysočinu děvčatům z Třebíče. Ještě před tím však mohutným povzbuzováním pomohly zdolat našim z Orange v semifinálovém souboji SaBaT. Ani tentokráte jsme na velkém turnaji neodešli v souboji s trojskými poraženi a postoupili do finále. V něm jsme se střetli se stále se lepšícími krčskými Eagles, které v předchozím semifinále v asi nejkvalitnějším zápase turnaje porazily o jediný bod kluky z Duhovky, a to až v prodloužení.

Ve finále jsme bohužel od začátku tahali za kratší konec. Na našich děvčatech bylo vidět, jak jim nervozita před domácím publikem (sešlo se opravdu hodně fandících rodičů) a jeho očekávání svazuje ruce. Zvláště se to projevilo na pálce, většina odpalů končila v rukavicích protihráček či alespoň blízko u nich, takže krčským děvčatům jsme moc starostí nenadělali. Utkání jsme ještě zdramatizovali proházením postů v poslední směně i dravějším útočením, Eagles si však už vítězství v poměru 19:14 pohlídali. Stříbrný pohár je však ve slušné konkurenci velmi pěkným úspěchem a je potřeba jej ocenit, zvláště když jsme za sebou v konečném pořadí nechali těžkého soupeře z Duhovky Břeclav i děvčata z Třebíče, o jejichž kvalitách jsme dosud neměli příliš tušení. A kdo ví, jak by vypadalo konečné pořadí, kdyby se naše týmy nepotkaly ve čtvrtfinále. Tak uvidíme příště, na naší další halovce na stejném místě v lednu!

Závěrem bych rád poděkoval všem, kteří se na zdárném průběhu a organizaci turnaje podíleli: především všem členům realizačního týmu žákyní a žáků, „našim“ rozhodčím Petrovi Navrátilovi a Liboru Čechovi a obsluze tabule Stáně Hudíkové a p. Zahradníčkovi. A samozřejmě i všem rodičům a fanouškům za podporu a fandění během turnaje a pomoc při úklidu na jeho konci.

Petr

trenér týmů žáků a žákyní