JOUDRS POMÁHÁ - shrnutí sezony 2014

V roce 2014 jsme kromě mnoha tréninků a zápasů na Joudrs uspořádali také několik akcí, které by se daly souhrnně pojmenovat „Joudrs pomáhá“.

AKCE J

První takovou akcí byl náš jarní úklid, který jsme nazvali „Akce J“. Konala se 22.4. a jejím cílem bylo uklidit v okolí našeho areálu. Zúčastnilo se poměrně dost lidí ochotných pomoci dobré věci. Ti si jistě vzpomenou na malé skupinky lidí chodících po lese s igelitovými pytli, na vyklízení bezdomoveckého doupěte i na nepřízeň počasí, která nás nakonec donutila akci předčasně ukončit.

JOUDRS V LÉČEBNĚ

Druhá akce měla název „Joudrs v léčebně “ a šlo o to, že jsme vyrazili do nedaleké psychiatrické nemocnice se „softovým matrošem“ a zažili tam skvělé odpoledne, které nám možná pomohlo i trochu dospět.

Celý článek zde.

DĚTI Z LÉČEBNY NA JOUDRS

Další akce s názvem „Děti z léčebny na Joudrs“ spočívala v tom, že jsme u nás přivítali milé hosty, kteří společně s našimi Joudrsáky namíchanými z našich dětských kategorií strávili sportovní odpoledne.

Více podrobností v tomto článku.

JOUDRS ČTE DĚTEM

V říjnu následovalo „Joudrs čte dětem“, kde za námi přijely děti z dětského domova v Žatci. Trenéři T-ballu uspořádali společný trénink, dělaly se hamburgery a večer se v tělocvičně, kde se pak i spalo, četly pohádky. (Asi navždy mi v mysli zůstane obraz potemnělé tělocvičny, kde jsou děti kolem dokola ve spacácích a veprostřed jsou pod světlem lampy tři vrchní díly švédské bedny, na kterých se střídají trenéři, kteří čtou dětem pohádky.)

Úžasní „Joudruzi“ z řad rodičů, trenérů a přátel Joudrs nám připravili ze svých zásob skvělé pohoštění pro večeři a snídani a zvláštní poděkování patří Chaloupkovic family za pomoc s celou akcí.

Zde je článek, který napsala o návštěvě u nás jedna z tet (Valérie), které přijely jako doprovod po příjezdu zpět do Žatce.

VÁNOČNÍ DÁRKY

Už během Joudrs čte dětem, jsme začali domlouvat nákup vánočních dárků, pro děti, které u nás „přespávaly“. Dostali jsme seznam a holky z Ačka na společenském večeru vybraly peníze na dárky, které pak nakoupily a krásně zabalily. A protože vybraly peněz dost, koupily ještě každému druhý dárek a zbytek peněz darovaly dětem na hodiny plávání v bazénu v Žatci.

A tak se mohla uskutečnit naše poslední letošní akce, kdy jsme v šestičlenné posádce vyrazili do Žatce na vánoční besídku předat dárky, na jejichž koupi přispělo doslova celé Joudrs při aukci na společenském večeru.

Všechny tyhle události byly skvělé. Bylo úžasné sledovat, jak se lidé z Joudrs zapojují a jak dělají věci navíc a zadarmo. Užíval jsem si, jak naše děti dokážou být dospělé, když jde o důležitou věc.

A jak jsem psal v jednom z článků, myslím, že jsem dostal daleko víc, než jsem do toho vložil a za to děkuji!

Zdeněk Mach