JOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACE

Česká republika je v sezóně 2013 nejúspěšnější softballovou zemí Evropy.

Na turnajích ESF posbírala ČR celkem 8 medailí. Na dalších příčkách jsou Itálie a Holandsko (po 5 medailích), žádná další země nezískala více než 2 medaile. První místo si ČR zaslouží nejen s ohledem na kvantitu, ale i kvalitu medailí. Žádná jiná země totiž nedosáhla na více zlatých (2), stříbrných (4) ani bronzových (2) medailí než Češi.

A o jaké medaile se jedná?

„O první zlato se očekávaně postarali junioři na ME v Dánsku. Druhé zlato pak přidali po famózním úspěchu hráčky Eagles, když vyhrály Ligu mistrů.

Sbírku stříbrných medailí otevřely letos kadetky na ME v Ostravě. Druhé stříbro pak přidaly Czech Stars v italském Colecchiu, kde se předvedly ve vynikajícím světle. Oba týmy bojovaly ve finále, kde padly nejtěsnějším rozdílem shodně 0:1. O třetí stříbro se postaraly hráčky Joudrs v italském Montegranaru, kde bojovaly na Poháru vítězů pohárů. A poslední stříbro pak vybojovali hráči Tempa, když se probojovali až do finále Evropského poháru mužů.

Bronzovou sbírku pak otevřely naše ženy, když v Praze na ME dosáhly po 4 letech opět na cenný kov. O druhý bronz se pak postarali hráči Spectra, kteří v nejtěžším mužském turnaji na evropském kontinentě - Super Cupu mužů - prošli až na bednu,“ píše na svazových stránkách Gabriel Waage,

Mezi opory reprezentačních celků patří tradičně i naše hráčky. Letos reprezentační dres obléklo celkem 13 hráček a 5 trenérů našeho klubu.

Na ME žen v Praze (2. místo) reprezentovaly ČR naše hráčky Vendula Drahá, Štěpánka Frolíková, Tereza Jakešová, Lenka Jaklová, Petra Křiklánová, Gabriela Lustigová a Dina Pfeiferová.

Do týmu na MS v Bramptonu, Kanada (10. místo) se probojovala Barbora Adamíčková. Hlavní trenér Pavel Křivák (Snails Kunovice) do realizačního týmu jmenoval trenéry Daniela Tobolu a Evu Rychtaříkovou a na poslední chvíli na palubu přiskočila coby technická vedoucí Magdalena Loudová.

Na ME kadetek v Ostravě (2. místo) se vypravili 4 naše hráčky: Míša Poláková, Majda Halaburtová, Pavlína Menčíková a Julča Coufalová. Pája Menšíková si dokonce odvezla trofej pro nejlepší nadhazovačku turnaje. Hlavním trenérem reprezentace byl Tomáš Kusý a asistentem trenéra Eva Rendlová.

Turnaje EMRYT, Itálie (2. místo), tedy neoficiálního ME žákyň, se v týmu Czech Stars zúčastnila Klára Pospěchová. Prioritou našich žákyň byl v tomto roce projekt Little League, ve kterém se probojovaly až do finále turnaje euro-africké oblasti.

Děkujeme všem reprezentantkám a gratulujeme jim k dosaženým úspěchům.

-dt-

JOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACEJOUDRS SE PŘEDSTAVUJE - 10. díl - REPREZENTACE