JOUDRS SE PŘEDSTAVUJÍ - 4. díl - ŽÁKYNĚ

SK Joudrs, softball, Praha

Zápisy Mikro 2023/2024

2023 Open pohár ČSA katetek U16

Memorial Mikea Stapletona 2023

ODPOLEDNE PLNÉ ZÁBAVY 22. 6. 2023

Úklidová akce 2023 - den Země - Ukliďme Česko!

MISTROVSTVÍ ČR v BEEBALLU pro žáky 1. - 3. tříd základních škol

DĚTSKÉ OSLAVY NA JOUDRS

ME juniorek do 18 let 2023

Joudrs akademie rozhodčí a zimní sezóna

SEZÓNA 2023 PŘICHÁZÍ

Valná hromada 3. 4. 2023

2023 Softballový příměstský tábor pro hráče a hráčky 7 - 13 let

Halové turnaje - Joudrs Indoor Cup 2023

JOUDRS - PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY A BENECKO 2023

Týden sportu zdarma 2022

Joudrs Vánoční edice 2022 - limitovaná řada

STAVBA HALY | 5. 11. 2022 OD 8:00

MUŽI A - Co přinesla sezóna 2022?

10. ročník Sportuje celá Praha 8

JOUDRS BRIGÁGY - PODZIM

Tak už jdeme do finále! | ŽENY A

International Joudrs Cup U13 W 7. - 9. 10. 2022

SPORTUJE CELÁ PRAHA 8 - SOFTBALL - 10. ROČNÍK OBLÍBENÉHO TURNAJE PRO VEŘEJNOST

Mužské áčko na Super Cupu v TOP6

Na mezinárodním Joudrs Cupu U18 dominovaly naše juniorky

International Joudrs Cup U18 2022

Super Cup Men´s 2022

9. ročník MMS a jak to vše dopadlo?

MUŽI A: Jednou nahoře, jednou dole

ODPOLEDNE PLNÉ ZÁBAVY 14. 6. 2022

Joudrs jinak - Jarní úklid 2022

MUŽI A na domácí půdě 2x dole a 2x nahoře

9. ročník Memoriálu Mikea Stapletona

MUŽI A bodovali na domácím hřišti

Letní softballové kempy na Joudrs 2022

Žáci A + B - Velikonoční přípravný turnaj

Helča Novotná - Našla jsem to, co mi v životě dává smysl a radost a dělám to na Joudrs

OPENING - letní sezóna 2022 zahájena!

12. 4. od 17 hod. JOUDRS BAZÁREK!

Softballový příměstský tábor pro nováčky

Začni správným rozhodnutím, staň se rozhodčím!

Joudrs Indoor Cup 2022 - halové turnaje

JOUDRS INDOOR CUP KADETI U16

Školení rozhodčích ČSA IV. třídy

Rozhodčí z SK Joudrs Praha 2021 aneb „Zlí muži v modrém“

Zápasy memoriálu Mikea Stapletona jsou za námi

Vydařený 9. ročník Sportuje celá Praha 8

16. Mistrovství Evropy juniorek do 18 let

Přijď mezi nás. Držíme spolu, jsme tým, jsme Joudrs!

Ve stínu MARONu…. posezení na Joudrs bude ještě příjemnější

Naším suverénně nejpočetnějším softballovým týmem je tým žákyní. V jeho řadách startuje neuvěřitelných 31 hráček (z toho 6 hostujících hráček Tempa, které nemá v dané kategorii svůj tým).

Otcem zakladatelem žákyňského týmu Joudrs je Petr Pospěch, který se svým svěřenkyním věnuje od roku 2008. A svůj tým si vyloženě vydupal ze země. Desítky hodin, které strávil s náborovou činností a osvětou na školách na naší „Osmičce“, dotáhl až do současného stavu, kdy lze bez nadsázky tvrdit, že jeho parta dominuje žákyňskému softballu v ČR.  A to zcela zaslouženě: naše žákyně každoročně odehrají neuvěřitelné počty zápasů, objezdí prakticky všechny tuzemské turnaje, z nichž značnou část i samy pořádají, každoročně se vydávají za novými herními zkušenostmi do zahraničí a své dovednosti poctivě pilují třikrát v týdnu! Aby pálky nezahálely a rukavice nezpuchřely ani v zimě, pořádají žákyně vlastní „páteční halovou ligu“.

Kolem žákyní se rovněž uskupil neobvykle velký tým trenérů, který funguje ve složení: Petr Pospěch – hlavní trenér, Renata Poláková, Jiří Růžička, Kateřina Růžičková - trenéři, Jirka Hudík – kondiční trenér.

A jak vidí svůj tým hlavní trenér Petr Pospěch? „Je to nadějný tým, který má chuť něco dokázat a drží spolu. Vyváženost individualit a pracantů s již teď nadprůměrnými nadhazovačkami. O ročníku 2000 v budoucnu ještě určitě uslyšíme“, říká právem pyšný trenér.

Samy žákyně jsou pak rozděleny do dvou týmů, aby svou příležitost ve hře dostala opravdu každá z nich.

Žákyně hrají dvě dlouhodobé soutěže: Extraligu žákyní a Pražský přebor žákyní.

A-tým je v průběžném pořadí Extraligy na prvním místě a kvalitní hru předvádí ve všech ligových kolech. Ze tří dosavadních kol vybojovaly hráčky dvě zlaté a jednu stříbrnou medaili.  Zvláštní pozornost si zaslouží hned první ligový turnaj – jarní Joudrs Cup 13, kde žákyně vyhrály v konkurenci 11 týmů, včetně týmu Moscovia (RUS) a Sala Baganza (ITA), a odnesly si i titul pro nejlepší pálkařku (Pavlína Kubešová). A to vše před zraky natřískané tribuny v domácím Svoboda Parku.

Cílem tohoto týmu je pochopitelně dosáhnout až na samý vrchol: probojovat se do finálového turnaje Extraligy a získat kov nejcennější.

Je-li řeč o našich žákyních, nelze opominout fantastický projekt Little League. Cestou na finálový turnaj do USA je třeba zvítězit nejdříve v pražské kvalifikaci a pak v regionálním turnaji (ČR) a vyhrát turnaj euro-afrického regionu. V týmu Little League Prague bylo hned 7 našich hráček: Brdková Nikola, Jašková Eliška, Kostinová Štěpánka, Kubešová Pavlína, Růžičková Kateřina, Šimůnková Adéla a Šmejkalová Tereza. Nejdříve však tým žákyní Joudrs A s přehledem vyhrál pražskou část kvalifikace (pražský přebor žákyní) a tak byl vedením týmu Little league Prague pověřen Petr Pospěch. Tým pak reprezentoval region ČR na finálovém turnaji euro-africké oblasti v italském Carrono Pertusella. Zde se v nezvykle silné konkurenci prosadil až do finále a obsadil fantastické druhé místo. Ovšem naneštěstí nikoli postupové… To ale nic nemění na úžasném nasazení našich hráček a na tom, kolik skvělých zkušeností se jim dostalo.

Rovněž na mezinárodním turnaji v italské Sala Baganze se Joudrs-žákyním neuvěřitelně dařilo a i zde si zahrály finále a vybojovaly stříbrnou trofej!

Program reprezentace žákyní se v této sezoně překrýval s programem Little League, která měla pro naše hráčky v prioritách přednost. Za českou reprezentaci proto nastoupila pouze Klára Pospěchová (byv příliš mladá pro Litlle League), a to jako nejmladší člen českého týmu. (Turnaj EMRYT je de facto Mistrovstvím Evropy žákyní, na kterém ČR startuje pod názvem Czech Stars.) Český tým vybojoval stříbrnou medaili.

Máte pocit, že je toho na jeden tým až moc? Ne tak docela. Jeden vrchol sezóny mají naše žákyně stále před sebou. 21. – 22.9.2013 nastoupí na hřištích Eagles  v pražské Krči k MČR žákyní (finálový turnaj Extraligy žákyní) a budou se chtít poprat o vítězství nejcennější. A věřte, že žákyňský softball umí pořádně rozvášnit emoce! Nenechte si ho proto ujít!

-dt-

 

Soupiska – A-tým:
Antošová Šárka (host. z Tempo Praha), Ferencová Barbora, Jakschová Michaela, Jašková Eliška, Klečková Barbora (host. z Tempo Praha), Kostinová Štěpánka, Kovářová Milana, Kubešová Pavlína, Michálková Gabriela, Pospěchová Klára, Růžičková Kateřina, Šimůnková Adéla, Šmejkalová Tereza, Vodičková Ema (host. z Tempo Praha) a Zachová Sára.

Soupiska B-tým:

Auricchio Giulia Anna, Brdková Nikola, Dušková Anna (host. z Tempo Praha), Foltýnová Kamila, Fremundová Tereza, Fröhlichová Anna (host. z Tempo Praha), Gemelová Kristýna, Gottwaldová Eliška, Hudíková Klára, Kelly Anežka, Mikeštíková Anna, Otáhalová Michaela, Petrželková Barbora, Šimotová Alžběta (host. z Tempo Praha), Staňková Eva, Zoulová Anna  

Hráčské karty:

http://joudrs.cz/tymy/zakyne/

Výsledky Extraligy žákyní:

http://www.softball.cz/modules.php?op=modload&name=liga&file=index&do=schedule&sid=63&rok=2013&pda=2&admina=&index=1

JOUDRS SE PŘEDSTAVUJÍ - 4. díl - ŽÁKYNĚJOUDRS SE PŘEDSTAVUJÍ - 4. díl - ŽÁKYNĚJOUDRS SE PŘEDSTAVUJÍ - 4. díl - ŽÁKYNĚJOUDRS SE PŘEDSTAVUJÍ - 4. díl - ŽÁKYNĚJOUDRS SE PŘEDSTAVUJÍ - 4. díl - ŽÁKYNĚJOUDRS SE PŘEDSTAVUJÍ - 4. díl - ŽÁKYNĚJOUDRS SE PŘEDSTAVUJÍ - 4. díl - ŽÁKYNĚJOUDRS SE PŘEDSTAVUJÍ - 4. díl - ŽÁKYNĚ