Joudrsačky v dresech týmu Little League Prague - žákyně letí do USA

Turnaje, jehož vítěz si měl zajistit bezplatné letenky i pobyt na celosvětovém finále v americkém Portlandu, se nakonec nezúčastnily dříve avizované týmy z Ugandy, Německa a ani domácího Polska. Ve hře tak zůstali kromě nás ještě Itálie a Holandsko, tedy všichni favorité na postup, kteří se spolu utkali systémem každý s každým 2x ve skupině. Každý tým tak čekal vždy jednodenní double. Nejdříve jsme si prohlédli oba soupeře při jejich vzájemném zápase. A pak jsme vlítli na Italky a vyprovodili je ze hřiště po 6 směnách 11:1. Druhý den jsme si rovněž bez větších problémů poradili s Holandskem 12:8, které korigovalo výsledek až v závěru. V dalším utkání jsme stále se lepšícímu italskému výběru z Lombardie zhatili poslední naděje na postup do finále výhrou 11:6 a sami si tak potvrdili finálovou účast z prvního místa ve skupině. Poslední náš „skupinový“ zápas tak již nic neřešil a my mohli nechat odpočívat opory a vzbudit v Tulipánkách dojem, že nejsme tak silní, jak si všichni myslí. Prohra 2:17 nás nechala zcela klidnými a my se mohli začít připravovat na finále. Do něj jsme proti Holanďankám svou volbou nastoupili jako hosté a od začátku se snažili vytvořit proti soupeřkám tlak. Podařilo se nám hned stáhnout bod, po první směně bylo ale srovnáno. Klárka na prkně však držela Oranjes na uzdě (Giuli výborně hrála v zadním poli na osmičce), připraveny zaskočit na nadhozu byly Niki i Mišák. Všechny hráčky týmu šly alespoň jednou na pálku, což je pravidlo Little League. Pak jsme odskočili na rozdíl 3 bodů, v posledním útoku přidali ještě jeden a do dohrávky šli za stavu 5:1. Holanďankám jsme povolili už jen jediný bodík a mohli propuknout ve vítězný jásot. Slavnostní vyhlášení, focení a úprk domů. Ještě nám tak nějak stále nedochází, že se nám podařilo splnit si svůj americký sen. Děkujeme všem, kteří nám fandili a cestu do Ameriku nám přáli, ať už přímo v místě dění (celá rodina Mišáka a mnoho dalších rodičů hráček z ostatních klubů), nebo doma u našeho týmového FB.

Do USA odlétáme v pondělí 4.8. a jeden z našich zápasů bude 11.8. od 19:00 SEČ přenášet živě i stanice ESPN3. Budeme se opět snažit dávat zprávy na náš týmový facebook, na kterém najdete již nyní mnoho fotek z Polska, obšírnější zprávu z této evropsko-africké kvalifikace pak najdete zde: Tým Little League Prague - žákyně vyhrál evropsko-africkou kvalifikaci a letí do USA

Petr