Juniorkám se první extraligový turnaj nevydařil

Sobotní hrací den pro nás začal na Krči již tradičně velmi brzy. V zápase od 9 hodin jsme měly změřit své síly s juniorkami SaBaTu. Zápas pro nás nezačal moc dobře - po sérii několika dlouhých odpalů a nepřesností v poli jsme prohrávaly 0:3. I náš útok ale zabral a hned v dohrávce se nám podařilo skóre srovnat. To ale bylo vše. SaBaT ovšem pokračoval v tvrdém kontaktování Míšiných nadhozů a přidal další tři body. My už do konce zápasu žádný nedovezly, naopak jsme ještě po několika chybkách v poli umožnily soupeři skoŕe navýšit a tak jsme odcházely z hřiště poraženy 9:3.

Ve druhém zápase jsme se postavily proti Dvoru Králové. Na prkně u soupeře kralovala Apolena, jejíž nadhozy se nám jen někdy dařilo kontaktovat. Bylo to o to těžší, že chybou pořadatele se vlastně celý den na tomto hřišti hrálo z nadhazovací vzdálenosti 12 metrů. Dvůr postupně přidával bodík po bodíku, až si vypracovat slušný náskok šesti bodů oproti naší nule. Šanci dovézt alespoň jeden čestný bod nám ale zmařil výrok rozhodčího, který vyhlásil slap, který dopadl do hřiště vedle lajny a ještě k tomu po tečování polařkou jako foulball. Po reklamaci jeho výroku koučem projevil svou aroganci výrokem: "Asi by sis měla pořídit brejle." Slušný výkon od dospělého člověka, který za to bere peníze - tím dokázal, že má situaci rozhodně pod kontrolou.

Po dvou prohrách jsme tedy skončily třetí ve skupině a hrály večerní zápas o postup do horní osmičky proti Eagles. V něm se nám podařilo pomocí krátké hry a dobrého běhu po metách několikrát zamotat krčskou obranu a dovézt 5 bodů. Orlice ale byly lepší na pálce - podařilo se jim několik dlouhých odpalů, které nakonec znamenaly vítězství 7:5 a nás tím dosoudily bojovat o příčky v poslední čtyřce.

Nedělní ráno bylo poznamenáno nočním deštěm, kterého si všimli snad všichni kromě pořadatele. Když jsme dorazily na hřiště, byla domácí meta pod vodou a nikde ani noha. Hráčky se vyrazily pod vedením Léni rozcvičovat a Evča se ujala vysoušení hřiště starou dobrou metodou s kelímky. Bylo potřeba vydlabat pálkařské boxy, které byly plné tekutého antukového bahna. Když chvilku před plánovaným začátkem zápasu dorazil pořadatel, poprosily jsme o hrabičky a pytel antuky. Samy jsme si antuku dosypaly a nalajnovaly hřiště a zápas mohl začít. Zpoždění bylo pouhých 8 minut! Bohužel na ostatních hřištích se začalo mnohem později, takže celý turnaj byl provázen posunutými začátky zápasů.

Prvním naším nadělním soupeřem byly Dračice z Brna. Náš tým byl naladěn o něco lépe než v sobotu a tak jsme jim byly vyrovnaným soupeřem. V dohrávce jsme pak ubránily vedení 7:6 a mohly jsme se radovat z prvního turnajového vítězství, které pro nás znamenalo závěrečný boj o 9. místo proti Radotínu. Tento zápas byl unikátní v tom, že jsme ho dokázaly ukončit během jediného útoku, kdy jsme daly 20 bodů. Míša na prně nedala soupeřkám šanci a tak bylo po 50 minutách hotovo.

Celkový dojem z turnaje je ale lehce rozpačitý. Když se podíváme na jména v lajnapu, čekali bychom mnohem lepší výkon jak v obraně, tak hlavně na pálce. Nedařilo se nám tvrdě kontaktovat ani průměrné nadhazovačky, týmu úplně chyběla touha po vítězství. Na okolních hřištích se pištělo a jásalo a byla slyšet radost z každého bodu nebo odpalu, u nás bylo ticho jako v knihovně. Budeme doufat, že to byl prostě jen "víkend blbec" a vše se zase vrátí do normálních kolejí, když si hráčky trochu odpočinou.

-er-

Juniorkám se první extraligový turnaj nevydařilJuniorkám se první extraligový turnaj nevydařilJuniorkám se první extraligový turnaj nevydařilJuniorkám se první extraligový turnaj nevydařil