Juniorky - Joudrs Indoor Cup U20

Juniorky – Joudrs Indoor Cup 20 - 9. a 10. února 2019

Zimní přípravu je třeba si zpestřit a zároveň je dobré prověřit, jak na tom tým je. Proto jsme uspořádaly halový turnaj, který byl letos i s mezinárodní účastí. První místo vybojovala v dramatickém finále reprezentace Rakouska nad Joudrs B. Třetí skončil náš tým juniorek. Sympatický výkon předvedla i reprezentace Polska U16, která brala turnaj jako součást přípravy na ME.

Kompletní výsledky a konečné pořadí najdete ZDE

V sobotu byly odehrány zápasy ve dvou základních skupinách (2x 4 týmy). Skupinu A vyhrály Joudrs juniorky před Joudrs kadetkami, SaBaTem a Spectrem. Ve skupině B proběhl první velký boj dvou pozdějších finalistů - mezi Ženami B a Rakouskou repre. Ženy B nakonec vyhrály 2:1. Skupina B tak skončila v pořadí Ženy B, Rakousko, Polsko, Kotlářka.

Neděle byla ve znamení zápasů o umístění. Třetí místo nakonec v souboji Joudrs týmů vybojovaly juniorky nad kadetkami. Ve finálovém zápase se skóre přelévalo, ale v poslední směně se projevily větší zkušenosti Rakouských reprezentantek. Ty nakonec o bod přehrály Joudrs ženy B v poměru 4:5.

Nejlepšími hráčkami turnaje byly zvoleny Áňa Zoulová (Joudrs ženy B) a Nela Janáčková (Joudrs Juniorky). Obě dostaly krásné ceny, za které děkujeme sponzorovi turnaje společnosti PLAY-BALL.

A jak si vedly Juniorky…

Turnaj jsme sehrály v sestavě:

Terka Haspeklová, Nela Janáčková, Silva Krušinská, Anet Molentová, Áďa Sobotková, Martinka Šebestová, Eliška Valešová, Háňa Vazačová, Lucka Jungová, Niky a Týna Žákovy.

Sobota 9. 2.

První zápas jsme sehrály proti kadetkám. Až do 4. směny si oba týmy držely čisté skóre. Pak se nám podařilo zvýšit agresivitu na metách a urvat 2 doběhy. V poslední směně pak šikovným odpalem Marťa stáhla další 2 body a bylo rozhodnuto. Výhra 4:0. Na prkně se dařilo Téře, která odházela celý zápas na Silvu.

Hned jsme navázaly dalším zápasem. Se Spectrem bylo rozhodnuto již po první směně, kdy se nám podařilo urvat 6 doběhů. Zápas jsme kontrolovaly a nakonec vyhrály 10:1. Na prkně se vystřídaly Nelča s Marťou, kterým chytala Adél.

Po výborném obědě v Clubu nás čekal poslední zápas skupiny, který jsme sehrály se SaBaTem. Dominovaly obrany a hlavně nadhazovačky Nelča Janáčková a na druhé straně Majda Kavanová. Ve třetí směně se podařilo dostat na metu Adél, kterou pak stáhla Silva. Tu pak ještě domů stáhla Niky. Zápas jsme vyhrály 2:0 a zajistily si tak možnost hrát o finále.

Neděle 10. 2.

V zápase o finále jsme narazily na reprezentaci Rakouska. Nastoupily jsme na prkně s Térou, které chytala Adél. S Rakušankami jsme sehrály krásný zápas. Na pálce a na metách nás proháněla hlavně Marty Lackner, která zajistila rozhodující body. V obraně se nám až na pár drobných chyb dařilo. Adél chytla hned v první směně s Nelou krádež 3B, Lucka pochytala na první metě vše, co se dalo, Silva zahrála dabl (luft +3B s Nelou). Na pálce se dařilo kontaktovat, ale projít přes obranu zvládla až Háňa, která nejdříve odpálila na 7 a po následné dělovce Adél doběhla domů. V zápase jsme nakonec podlehly 1:4.

V následném zápase o 3. místo jsme si zopakovaly úvodní duel s kadetkami. Dařilo se Nele na prkně (13 SO) ve spolupráci se Silvou na kečru. Zápas se nám dařilo kontrolovat a postupně jsme přidávaly doběhy až na konečných 6:0.

Turnaj byl z našeho pohledu úspěšný. Podlehly jsme pouze v jednom zápase s pozdějším vítězem. V poli jsme sehrály pohledné akce. Nadhazovačky i kečři byly oporou. Na pálce se nám dařilo kontaktovat a na metách jsme předvedly potřebnou drzost.

Pořádání domácího turnaje je vždy náročné a proto bychom závěrem chtěly poděkovat:

Ivetě Kameníkové za pomoc s organizací. Tomovi Sobotkovi, že to všechno opět dokázal uřídit a zařídit J a Lucce Janáčkové za ovládání časomíry, skóre a podporu. Speciální dík patří rozhodčím, kteří turnaj využili k zacvičení nováčků.

Radim

Juniorky - Joudrs Indoor Cup U20Juniorky - Joudrs Indoor Cup U20Juniorky - Joudrs Indoor Cup U20Juniorky - Joudrs Indoor Cup U20Juniorky - Joudrs Indoor Cup U20