TÝDEN SPORTU ZDARMA - SOFTBALL

Krásné vánoční svátky a šťastný Nový rok 2022

Školení rozhodčích ČSA IV. třídy

Rozhodčí z SK Joudrs Praha 2021 a neb „Zlí muži v modrém“

STAVBA HALY 6. 11. 2021 OD 8:30

Vánoční turnaj - 5. ročník Joudrs indoor Cup U13 mix

Zápasy memoriálu Mikea Stapletona jsou za námi

Junioři: Zlato z MČR Juniorů

Juniorky A: Hodnocení sezóny 2020/2021

Pohár zůstává doma, titul obhájen!

Muži A: Krev, pot a slzy

Juniorky vybojovaly na MS páté místo

Od 6. – 12.prosince 2021 probíhal v Limě, hlavní městě Peru, šampionát žen do 18 let. Mistrovství světa, které se mělo kontakt v loňském roce, neslo název U-18 Women´s Sofball World Cup 2020. Světová federace kvůli tomu, že se mistrovství světa o rok opozdilo kvůli pandemii povolila start hráčkám i ročníku 2002 tedy o rok starší. Naše děvčata si účast zajistila díky výhře na Mistrovství Evropy, to se konalo letos v červenci u nás na Praze 8, ve Svoboda Parku, na Joudrs a na také na pražském Spectru. Naše holky tu suverénní jízdou získaly po dlouhé době zlaté medaile pro Českou Republiku. Finálové utkání ve Svoboda parku sledovalo přes 2 tisíce diváků a vytvořili bouřlivou atmosféru.

Na šampionát se dívky připravovaly celý podzim v areálu SK Joudrs Praha, není divu, hlavním trenérem výběru je Tomáš Kusý, který je zároveň předsedou SK Joudrs Praha a nyní hlavním trenérem Juniorek SK Joudrs. Ve výběru českého nároďáku můžeme najít hned 7 hráček, které působí v bohnickém klubu.

Joudrs hrdě v národním dresu reprezentovaly Amálie Chaloupková, Nela Janáčková, Kristýna Horáčková, Markéta Jasanská, Aneta Molentová, Klára Pospěchová a Karolína Dvořáková a hlavní kauč Tomáš Kusý.

Český tým se na úvod šampionátu postavil proti výběru USA a v dalších dnech se postupně utkal se všemi účastníky. Po počáteční prohře s USA, které byly pasovány na favoritky turnaje. Češky si po včerejšku spravily chuť a ve večerním zápase porazily domácí Peru! Nadhazovačka Kateřina Kindermannová si připsala 14 strikeoutů a spolu s obranou nepovolila ani jeden doběh. Na pálce se dařilo Nikole Schwarzingerové (2 hity), Magdaléně Kavanové (2 hity) či Marině Burkovičové, která dala na plné mety oběhový homerun.

Evropský souboj na mistrovství světa skončil těsnou výhrou 2:1 pro český tým. Češky se ujaly dvoubodového vedení ve čtvrté směně, kdy na divoký nadhoz a chybu obrany dobíhá Marina Burkovičová a Magdaléna Kavanová. Nadhazovačkou zápasu byla opět Kateřina Kindermannová, která si na nizozemské pálkařky připsala 12 strikeoutů. Ve čtvrtek čekal český tým náročný den, čekaly je dvě utkání. První s Mexikem, kterému bohužel naše hráčky podlehly. Dlouho držely stav 1:1, ale v poslední 7. směně tři polařské chyby zaznamenala v zápase proti Mexiku česká reprezentace a připisuje si druhou porážku na MS. Třetí výhru na mistrovství světa získaly české juniorky proti týmu Kolumbie týž den. Hned na úvod zápasu si český útok vytvořil náskok tří bodů díky dlouhému odpalu Karolíny Dvořákové na plné mety. Vedení udržely Češky až do samého konce a vítězný zápas si připisuje nadhazovačka Amálie Chaloupková.

Jediný bod rozhodl v zápase ČR vs Chinese Taipei a Češky mají třetí prohru.

Poslední zápas základní skupiny proti Portoriku je čekal v pátek.

S Portorikem se české juniorky tahaly až do poslední směny, ve které bylo skóre vyrovnané 3:3. Na prkně Amálie Chaloupková. Portoričankám se však v dohrávce podařilo obsadit mety a stáhnout vítězný bod.

„Pro postup do play-off jsme museli vyhrát o tři body, což bylo těžké. Je to škoda. Kdybychom porazili Mexiko a právě Portoriko, mohli bychom skončit výš. I tak jsme potvrdili pozici nejlepšího evropského týmu,“ prohlásil Tomáš Kusý, reprezentační trenér.

Česko tak na šampionátu končí s bilancí 3 výhry 4 prohry a obsazuje celkové 5. místo - historicky nejlepší umístění.

Gratulujeme a děkujeme hračkám za bojovné výkony a skvělou reprezentaci!

Tým pod vedením Tomáše Kusého, který získal 5. místo na Mistrovství světa U18 v Peru:

Róza Blažková (r. 2004, Eagles Praha)

Štěpánka Boučková (r. 2004, BEAVERS Chomutov)

Marina Burkovičová (r. 2003, Arrows Ostrava)

Karolína Dvořáková (r. 2003, B&S club Hluboká, hostující hráčka v Joudrs Praha)

Kristýna Horáčková (r. 2005, Joudrs Praha)

Amálie Chaloupková (r. 2005, Joudrs Praha)

Nela Janáčková (r. 2004, Joudrs Praha)

Markéta Jasanská (r. 2003, Joudrs Praha)

Magdaléna Kavanová (r. 2002, SaBaT Praha)

Kateřina Kindermannová (r. 2004, BEAVERS Chomutov)

Aneta Molentová (r. 2004, Joudrs Praha)