KADETI: HODNOCENÍ SEZÓNY 2015

Sezona 2015 byla pro kadety a jejich trenéry poměrně dramatická, ale s pohádkovým koncem. Jejím cílem bylo získat znovu extraligovou příslušnost a tu si udržet, což se podařilo měrou vrchovatou.

Na jejím začátku, bylo silné trenérské obsazení, čítající čtyři silné chlapy. Zimní příprava začala standardně vylepšováním kondice a jejím vyvrcholením bylo výjezdní kondiční soustředění v Ostrově, kterého se zúčastnil i tým juniorů. To co kluky čekalo, si nepředstavovali ani v nejhorších snech. Dle hesla: “Co tě nezabije, to tě posílí”, zvládli i náročný výstup v metrovém sněhu na vrchol hory Klínovec, mnozí pouze v plátěných teniskách, profesionálně zabalených do strečové folie. To, že soustředění přežili v plném počtu, bylo dáno pouze jejich psychickou a fyzickou odolností, která se jim do sezóny velmi hodila.

Začátek jarní sezóny se nesl v duchu udržení se mezi elitou, což se nám při rozřazovacím turnaji v Kostelci nad Orlicí podařilo a my si udrželi extraligovou příslušnost pro tuto sezonu. Pomalu se nám však začal tenčit trenérský ansámbl, ve kterém zůstali pouze dva trenéři a musel nám vypomáhat Zdeněk Mach (trenér juniorů). Další turnaje končily zpravidla s bramborovou medailí, což nebyl sice žádný zázrak, ale stále nás to “udržovalo” v extralize.

Největší šok přišel před letní sezónou, kdy nás opustil i hlavní trenér a my se z toho těžce vzpamatovávali. Chvíli to vypadalo, že se snad kadeti úplně rozpadnou. Zde se však projevila naše, již zmíněná, psychická odolnost a láska k softballu. Nervy jsme si jeli uklidnit za hranice všedních dnů, do Dánska, kde proběhlo příjemné soustředění se spoustou zábavy.

Tým převzal Zdeněk Mach spolu s Pepou Šulcem a přes veškeré potíže, tým vedli zbytkem sezony k vytouženému závěru. V podzimní části, nás čekal “zlatý hřeb” sezóny - MČR kadetů.

Extraligovou účast pro další sezonu jsme sice uhájili, ale ještě jsme pošilhávali po co nejlepším umístění na MČR.

Turnajem jsme úspěšně prošli až k boji o třetí místo. Troufám si říct, že tento zápas o bronzovou medaili se stal legendárním. V první směně jsme prohrávali 7:0 a pomalu přestávali v medaili doufat. Zde se však znovu ukázala hlavně naše psychická odolnost a velká podpora z početné řady fanoušků a my zápas neuvěřitelným způsobem otočili na konečných 8:18. Historicky první pohár z MČR kadetů je NÁŠ!! JOUDRS Olééé!!

Největší dík patří rozhodně Zdeňkovi Machovi, Pepovi Šulcovi, všem fanouškům, rodičům a hlavně HRÁČŮM: Tomáš Mach, Adam Frolík, Matěj Knetl, Mára Míchal, Vojta Polák, Jannis El Amin, Pepa Jelínek, Adam Vavrečka, Filip Ullmann, Dan Hynek, Kuba Šulc, Petr Šmíd, Ota Svatoš, Vincent Karger, Mára Adamec, Roman Kemenyash.

-eš-

KADETI: HODNOCENÍ SEZÓNY 2015KADETI: HODNOCENÍ SEZÓNY 2015KADETI: HODNOCENÍ SEZÓNY 2015KADETI: HODNOCENÍ SEZÓNY 2015KADETI: HODNOCENÍ SEZÓNY 2015