Kadeti starší poprvé v juniorské soutěži

První kolo 2. juniorské ligy se konalo o víkendu 13.-14. dubna za velmi chladného počasí na hřištích Tempa Praha. Přestože svojí účast na turnaji přislíbilo pouze pět hráčů z týmu kadetů starších, přišlo nám škoda neumožnit jim účast na turnaji, obzvláště když se koná v Praze. Oslovili jsme proto tým juniorů, zdali by nás nedoplnil do hratelného počtu. Junioři naší žádosti vyhověli a tak jsme se sobotního rána sešli na Tempu k prvnímu zápasu v juniorské soutěži. Naším soupeřem byli kunovičtí Snails, se kterými jsme se dlouho o vítězství přetahovali. Nakonec se po dvou odehraných prodlouženích z vítězství radoval soupeř (14:13). Druhé a poslední sobotní utkání jsme sehráli s týmem Locos z Břeclavi. Přestože naděje na vítězství žila do posledního outu (naplněné mety), i z tohoto zápasu jsme odcházeli poraženi (3:5). Výsledek po sobotních zápasech: Poslední ve skupině.

V neděli byla ještě větší zima než v sobotu a navíc s občasným deštěm. I přes nepřízeň počasí se podařilo Zdeňkovi Machovi namotivovat tým a přesvědčit kluky o tom, že celý turnaj vyhrajeme. Strategie byla jasná. Vyhrát první zápas, pak druhý a nakonec finále. Jak prosté. A jak to dopadlo?

První zápas jsme svedli se Severem Brno a dovedli jej do vítězného konce (5:21). V druhém zápase jsme se opět potkali s týmem z Břeclavi. Tentokrát se zápas vyvíjel příznivě pro nás a my jsme i z druhého zápasu odcházeli jako vítězové (1:19). Ve finále nás čekalo domácí Tempo a i zde jsme se propálili k vítězství (10:2). Takže strategie vyšla a my si odvezli z prvního juniorského turnaje diplom za první místo.

To podstatné ovšem nebylo vítězství v turnaji, ale získané zkušenosti a další utužení vztahů mezi hráči napříč týmy. Poučení, že i z nejhlubšího dna se lze vyškrábat až na vrchol a že dobře nabuzený tým vzájemně se podporujících hráčů se žene vpřed za svým cílem jak parní lokomotiva.

Závěrem bych rád poděkoval všem hráčům za krásný sportovní zážitek a juniorům, v čele s Ivčou Menšíkovou, za jejich podporu. Též patří náš dík zúčastněným fandícím rodičům.

Realizační tým KIS