Kadetky mezi Piráty

Pobyt jsme začali v úterý na ME žen v Rosmalenu, kde jsme po dlouhé cestě stihli závěr zápasu ČR s Irskem a po několika zajímavých utkáních jsme viděli pěkný zápas našich žen proti Rusku. Fandili jsme tak, že téměř celý tým zbytek týdne chraptěl.

Večer jsme dorazili do naší cílové destinace, k Pirátům do Amsterodamu. Přivítal nás rozlehlý areál a Keis, příjemný trenér zdejšího týmu Pirátek. Ubytoval nás v klubovém muzeu, což si zejména starší doprovod týmu nebral osobně.

K dispozici jsme měli hřiště sami pro sebe, jak řekl Kees „ve dne v noci“, čehož jsme náležitě využili. Měli jsme dva intenzivní tréninky, holky si do pole odpálily každá kolem sta míčů a všechny odcházely s pocitem, že se jim povedl minimálně jeden takový, u kterého si řekly: „kéž bych takový dala v zápase!“ . Vesměs byly spokojené, protože na tohle v běžném tréninku prostor nebývá. Zasmáli jsme se při hrách, vyzkoušeli si koordinaci při funny tréninku a softové dovednosti holky prodaly při dvou zápasech s Pirátkami. Oba jsme vyhrály, skórem 15:14 a 21:16. Zápasy byly svižné, bojovné a hlavně – plné hitů.

A nebyli jsme sami, kdo přijel, přestože se nekonal turnaj- družstvo baseballistů z francouzské Bretaně mělo stejný nápad. Takže se naskytla holkám příležitost vyzkoušet si baseball na vlastní kůži. Pro někoho doslova, rána baseballovým míčkem prý bolí stejně, jako sofťákem…. Pálka je menší, hřiště větší….Holky se daly slyšet, že zlatej softball a také to v sobotu ráno klukům z Francie jak se patří předvedly - vyzvali jsme je k odvetě a pobavili jsme se všichni. Když jsme ukončili zápas, většina holek i kluků nás přemlouvala, abychom hráli dál….

Kromě krásného počasí jsme si zažili i pravý holandský déšť. Děštník nám ve větru vydržel jen pár vteřin poté, co jsme ho otevřeli…. Amsterdam je i rájem nákupů, počítám, že skoro žádná z holek po jeho návštěvě a následně po návštěvě Zandaamu domů moc z kapesného nepřivezla. Zato jsme si všichni dovezli domů spoustu nových věcí, dovedností a zážitků. Tak kdy se Vám třeba stane, že potkáte v parku v Praze králíky, labutě nebo volavky, jako se to stalo nám v Amsterodamu?

Poděkování za pěkný výjezd patří také Lence, Stáně, Štěpě a Petrovi Kostinovým, kteří se postarali o cestu a program. A Montymu, který nás všechny poctivě hlídal. Takže: Nashledanou a díky, Piráti z Amsterodamu! Uvidíme se příští rok!?

Kadetky mezi Piráty