Kadetky mladší: Vezeme na Joudrs bronz z Open Pohár ČSA U16

Open pohár České softballové asociace – Vezeme na Joudrs bronz

Místo: Eagles park - Krč, 25. - 28. 6. 2020

Pátek

Sraz v Krči v 9 ráno, a hned na úvod čeká naše „nové kadetky“ soupeř z nejtěžších – Beavers Chomutov. Přestože v poli holky makají, na soupeře nestačíme a zápas je ukončen rozdílem ve čtvrté směně. To holky nijak netrápí, spíš se strachují o svoji nadhazovačku Áďu, která musela se zraněným obličejem do nemocnice. Áďo, moc moc držíme palce, celý víkend jsme hrály i za Tebe. Odpoledne holky čeká zápas s Cats Brno. Holky s chutí pálí a zápas končí také rozdílem po IV směně, ale tentokrát ve prospěch našich holek.

Sobota

Opět sraz v 9 ráno, a tentokrát nás čeká Blesk Jablonec. Tvrdě útočíme, nenecháváme nic náhodě a dostáváme se mezi nejlepší osmičku turnaje. To ovšem znamená, že další zápas holky hrají až večer. Rychlá porada, oběd, fandění JOUDRS kadetkám starším – vyhrávají a stávají se díky rozlosování naším soupeřem ve čtvrtfinále. Máme spousty času, a tak se celý tým vydává za Áďou do Motolské nemocnice. Holky do pokoje nemůžou, stojí pod okny a alespoň si mávají a uskutečňují „videokonferenci“. Nikomu se nechce odjet, ale povinnost volá. Ve večerním „sestrovražedném“ zápase holky udolají nejtěsnějším rozdílem kadetky starší a dostávají se po právu do nejlepší čtyřky turnaje. Pokud se někdo v pátek ráno ptal i těch největších optimistů, tak určitě slyšel, že holky nemají moc šancí a úspěchem bude, dostat se do elitní osmičky.

Neděle

Díky sobotní výhře je sraz až v 9:45 …. Konečně nemusí nikdo brzy vstávat. Naším semifinalistou je tým domácích, tedy Eagles. Holky bojují nejen s perfektní obranou a tvrdým útokem soupeřek, ale především s neskutečným vedrem. Hned v prvním útoku si Sara natahuje kotník a Eriček musí se sestavou notně improvizovat. Holky bojují, co jim síly stačí, ale soupeř byl silnější, starší, vyhranější. Přes veškerou snahu končí zápas rozdílem po čtvrté směně ve prospěch orlic. Chvilka odpočinku, oběd, fandění starším kadetkám a jde se do zápasu o třetí místo. Soupeřem se stávají Snails Kunovice, který ve svém semifinále prohrávají s pozdějším vítězem turnaje Chomutovem. Holky jsou zdravě nažhavené, každá chce nejen na JOUDRS, ale především Adélce přinést placku. Sara jde se sebezapřením do hry, alespoň na první metu, Julča tedy musí v tom děsném horku na catchera. A nejen jim šel zápas parádně od ruky. Amča moc hezky odházela celých šest směn, pole hrálo, jak nejlépe umělo. A útok? Ten šel nekompromisně pro body. Neb se Sara necítila v běhu po metách úplně komfortně, poslala svůj odpal až za plot yes. Holky dřely a bojovaly, tak jak se za JOUDRS má. Placka a pohár za třetí místo tak směřuje po právu do Bohnic. Áďo drž se, myslíme na Tebe a tu bronzovou placku pro Tebe máme!!! Z pohledu diváka jasně rozhodla nejen touha vyhrát a „rvát se“ o bronz, ale, a to zcela dominantně, fyzická kondice holek. V prakticky nezměněné sestavě odehrály od čtvrtfinále všechny zápasy. Pokud někdo chce kadetky mladší porazit, musí je udolat do čtvrté směny rozdílem. Holky, ta pravidelná kolečka kolem Svoboda parku po každém tréninku nesou svá ovoce. Pro úplnost je nutné dodat, že jediná porážka, spolu se systémem v turnaji odsunula kadetky starší na pěkné páté místo, tedy JOUDRS má zastoupení hned 2x v elitní pětce!!!.

A kdo se tentokrát podílel na notně překvapivé jízdě pohárem ČSA? Holky: Áďa – moc na Tebe myslíme a držíme všechny palce, ať jsi co nejdříve fit, Sara, Kája, Amča, Julča, Danča, Verča, Anička, Lucinka, Sofča, Bety, Adél, Satan a perfektní „výpomoc“ od juniorek Kelly a Terka – vám holky moc děkujeme. Vše klidně a pevně drží v rukou Eriček s Barčou.

Všem báječné a pohodové letní prázdniny, dovolené a s pozdravem VIRŮM ZMAR se těšíme na další zápasy kadetek mladších. Přijďte se na ně podívat. Hrají i vypadají moc hezky smiley

Za krásné zachycení momentů ze hry děkujeme fotografovi Jindrovi Weissovi - FB Jindřich Weiss

Pro více foto ve ZDE ve FOTOGALERII

Kadetky mladší:  Vezeme na Joudrs bronz z Open Poháru ČSA U16Kadetky mladší:  Vezeme na Joudrs bronz z Open Poháru ČSA U16Kadetky mladší:  Vezeme na Joudrs bronz z Open Poháru ČSA U16Kadetky mladší:  Vezeme na Joudrs bronz z Open Poháru ČSA U16Kadetky mladší:  Vezeme na Joudrs bronz z Open Poháru ČSA U16