Kadetky mladší: Vítězství v Parmě

O prázdninách jsme se vydali s kadetkami mladšími a posilou z kadetek starších a Trhových Svin do Parmy v Itálii.

Vyjeli jsme v úterý v nočních hodinách a po dlouhé cestě vedla naše výprava k první zastávce jezeru Lago Di Garda. Tam jsme si odpočinuli a řidiči načerpali síly na další, zhruba dvouhodinovou cestu. Po další cestě jsme konečně dorazili na místo určení, kde nás hned překvapila teplota ovzduší, která se pohybovala okolo 40 stupňů. Po ubytování (ve kterém se mimochodem teplota pohybovala také kolem 40 stupňů), jsme šli na večeři a poté spinkat.

Čekal nás první den a na snídani jsme zjistili, že vlastně hrajeme na jiném hřišti a museli jsme se fofrem přesunout. První zápas jsme hráli proti Ruskám, se kterými vedeme sáhodlouhé boje. Tentokrát v naš prospěch. V zápase nám ale odpadl náš kečr a po zápase jsme spolu museli navštívit místní nemocnici (opravdu velký zážitek). Naštěstí bylo vše v pořádku a my mohli odjet na ubytování. Během našeho pobytu v nemocnici holky vyhrály další zápas! A my si mohli jít užívat diskotéku.

Druhý den jsme hráli jen jeden zápas, který byl velice vyhrocený co se týče paní rozhodčí a jejích rozhodnutí. Naštěstí, se ale vše obrátilo a holky předvedly neskutečně krásnou hru, kterou na prkně podržela Amálka Chaloupková a na kečrovi Týna Žáková. Po zápase jsme se vydali ochladit do bazénu, který opravdu bodnul.

Další den ráno jsme bohužel jeden zápas prohráli, ale druhý vyhráli. Pak už začalo pršet a jiné (pro nás důležité) zápasy se dohrát nemohly. Čekalo se tak do druhého dne jestli se počasí umoudří, ale bohužel... Pršelo stále a proto se nemohl turnaj dohrát. Umístění se tedy dělalo podle umístění ve skupině, a protože tým, který měl všechny výhry nedohrál poslední zápas ve skupině, nemohl být tedy první, vítězství připadlo nám. Po ceremoniálu, obědě a následném loučení s klukama z Fun&play jsme se vydali na cestu domů. Do Prahy jsme přijížděli kolem 2 hodiny ranní a největší zážitek nás ještě čekal, při příjezdu na Holešovickou benzínku kde jsme byli svědky rvačky a napadení neznámých mužů a honičce v autech. No, měli jsme strach.

Chtěla bych za realizační tým (Tonda a já) poděkovat řidičům, následně celému týmu kadetek mladších, Týně Žákové a Terce Hanzalové.

Adél Chaloupková

Kadetky mladší: Vítězství v Parmě