Kadetky starší - Krčanda 2018

Kadetky starší - Krčanda (Pony League) 20.-22.4.2018

Od pátku 20. do neděle 22. dubna jsme se již tradičně zúčastnili mezinárodního turnaje série Pony League - Krčanda. V krásném slunečném počasí jsme si zahráli pěkné zápasy proti kvalitním soupeřům. Po lehkém zaváhání v základní skupině jsme v konkurenci 16 týmů vybojovali 9. místo. Turnaj jsme zakončili s bilancí 2 proher a 3 výher.

V naší skupině “B” jsme měli opravdu kvalitní soupeře - extraligový HSM Trutnov, jeden z výběrů Holandska U16 a výběr Ukrajiny “Gold”. Těšili jsme se, že si užijeme zápasy s kvalitními týmy.

Krčandu jsme odehráli v sestavě - Vendy Dastychová, Terka Haspeklová, Nelča Janáčková, Háňa Vazačová, Adél Sobotková, Silva Krušinská, Marťa Šebestová, Anet Molentová, Eliška Valešová, Zůza Chytrá, Míša Jakschová a Elda Gottwaldová.

Pátek 20. 4.

V pátek jsme místo do školy vyrazili do Krče :) Tedy až na Eldu, která se přeci jen do té školy vydala a šetřila síly na rozhodující zápasy :)

První nás čekal zápas v 11 hodin proti Trutnovu. Zaspali jsme začátek a soupeřky pustili v první směně do vedení. Pak jsme se v poli zlepšili, ale kromě jednoho “trojmeťáku” jsme se na pálce nepředvedli a zápas tak skončil prohrou 7:0. Na prkně se vystřídali Nela s Térou a bylo vidět, že se postupně zlepšovali. V zápase nás pěkně podržela Adél na kečru.

Pak Tom pozval všechny na oslavu svých narozenin na zmrzku, která nás v tom vedru příjemně ochladila :)

Od 17 hodin jsme se střetli s výběrem Holandska U16 “B”. Věděli jsme, že půjde o těžkého soupeře, ale těšili jsme se na pěkný zápas. Na prkně bojovala zdatně Téra, podporovaná Silvou na kečru. Dvě směny do nás Holanďanky bušily a my odolávali. Ve třetí směně jsme dokonce skórovali po krásném třímeťáku Nely, kterou pak stáhla Háňa. Ale v dohrávce nás Holanďanky propálily a zápas si již pohlídaly. Konečné skóre 2:10. Pozitivní byl výkon týmu, kdy jsme dobře zahráli v poli a hlavně se nám podařilo probudit pálky. V odehraných 4 směnách jsme dali 8 hitů - kdy se dobře předvedly hlavně Nela, Háňa a Kelly. Po zápase jsme dostali pochvalu za výkon od rozhodčí a uznání od trenérů Holandska.

Pátek jsme končili 2 prohrami. To znamenalo, že ikdyž vyhrajeme poslední zápas ve skupině, budeme hrát maximálně o konečné deváté místo. Příslibem byl ale dobrý výkon ve druhém zápase…

Sobota 21.4.

Poslední zápas skupiny jsme sehráli v 10 hodin s výběrem Ukrajiny “Gold”. Na prkně se vystřídala Elda s Míšou, kterým celý zápas odkečrovala Anet. Na soupeřky jsme pěkně vlétli a hned první hadhoz proměnila Elda v běžený HR. Přidali jsme ještě další dva doběhy a pak udrželi dohrávku směny. Ve třetí směně jsme začali pěkně kontaktovat a byly z toho další 4 doběhy. Ukrajinky se ale zvedly a stáhly v dohrávce skóre na 7:3. Zbylé 2 směny jsme však pomalu navyšovali náskok a i díky pěknému dablu 4-3, který zahrála Silva s Háňou, zápas dovedli k vítězství 10:4.

Po zápase jsme čekali na to, kdo bude náš soupeř pro boj o umístění. Skupina “A” byla hodně zamotaná a do poslední chvíle to vypadalo na Eagles. Rozhodoval o tom zápas Chomutova s Ruskou Kalitou. Chomutov vedl, ale nakonec Kalita zápas otočila na konečných 4:3. To znamenalo, že se Eagles přestali rozcvičovat a místo nich se na nás začali chystat Storms.

V 15 hodin jsme tedy nakonec nastopili proti Storms. Do první směny jsme vlétli jako vítr a hned 3 první pálkařky donesly domů body. Storms v dohrávce směny bojovali a podařilo se jim doběhnout dvakrát. V následujících směnách jsme přidávali hity a body. Nelča na prkně (8 SO) a Adél na kečru nedávaly soupeřkám mnoho prostoru vyniknout. O zbytek se postaralo s přehledem hrající pole. Dobře jsme pálili - blýskla se Nelča odpalem, který se dostal za plot a Háňa běženým HR v poslední směně. Konečný výsledek 10:3 nás posunul do boje o 9. místo.

Neděle 22. 4.

V neděli nás čekal zápas o 9. místo s výběrem Srbska. A byl vidět pohledný softball. Zápasu dominovaly obě nadhazovačky a kvalitní obrany. Na prkně nás držela Téra (9 SO) s podporou Adél na Kečru. První dvě směny se nikomu nepodařilo skórovat. V dohrávce 3. směny jsme to ale konečně prolomili a body dovezla Háňa s Nelčou podpořené odpaly Adél a Silvy. Hned ve čtvrté směně se však Srbky dostaly na mety a skóre srovnaly. Naštěstí se nám podařilo jejich “vláček” zastavit krásnou tečí před domácí metou. V páté i šesté směně opět dominovaly nadhazovačky. A tak se zápas rozhodoval v tajbrejku. Srbky se nám podařilo rychle vyautovat a šli jsme do dohrávky. Na druhé metě měla nastartováno Anet, která kradla jak o život. Po ulejvce Eldy vyrazila z 3. mety, ale Srbky nedotáhly aut na 1 a hrály zpět domů. Anet se vrhla po hlavě slajdem, ale kečr jí stihl tečovat. Elda si však stihla vzít druhou metu. Teď se ukázalo, jak dobře bylo, že Elda v pátek odpočívala ve škole :) Po krásném stínění od Zuzky ukradla třetí metu. Po následné ukázkové ulejvce pak Srbky zkusily zahrát stejnou fintu jako předtím na Anet, ale Elda profičela kolem domácí mety krásným obslajdem a rozhodující bod byl doma!

Po zápase jsme dostali diplom za konečné 9. místo a šli jsme fandit mladším kadetkám ve vítězném zápasu s Ukrajinou o 15. místo. Přehled výsledků celého turnaje můžete vidět zde

Turnaj byl výbornou přípravou před startem II. ligy kadetek. Měli jsme možnost poměřit své síly s kvalitními soupeři. Náš tým ukázal bojovost, dobrou hru v obraně a zlepšující se pálku. Potěšil nás výkon nadhazovaček a kečrů.

Závěrem bychom rádi poděkovali Lůce, která s námi byla po celý turnaj. A také všem rodičům a fanouškům (kluci vědí :)) za podporu, kterou jsme na hřišti cítili. Dále pořadatelům za dobrou organizaci.

Speciální dík patří Erikovi, která se na nás přišla podívat a vzala i mimipředsedu Majka.

Radim