Kadetská Krčanda odhalila velké nedostatky v obraně

V sobotu jsme začaly druhým zápasem, tentokrát proti hráčkám z Polska. Do zápasu jsme si daly jasný cíl – nedopustit znovu, co se stalo na JC 16 – bojovat od začátku až do konce. Boj to byl vyrovnaný, dokud nedošlo k chybám v poli na naší straně, které ovlivnily celý průběh souboje. Zápas jsme nakonec prohrály 8:12, ale na pálce jsme prokázaly velkou bojovnost a zlepšení od minulého turnaje.

Další zápas jsme hrály s Dvorem Králové, který je asi nejlepším týmem v této kategorii. Chtěly jsme odehrát důstojný zápas a do souboje jít bez respektu. To se nám celkem povedlo, ale opět díky chybám v obraně jsme prohrály 11:0. Ale myslím si, že to byla dobrá hra a všechny hráčky jsme se snažily zahrát jen to nejlepší.

Poslední sobotní zápas jsme hrály proti Pražským Storms. V zápase šlo v podstatě o to, kdo postoupí mezi horní čtyřku a kdo se bude muset utkat o 5.-8. Místo. Šanci na výhru jsme měly velkou, ale naše obrana bohužel nevydržela fungovat celý zápas a to nás připravilo o naše první sladké vítězství v turnaji. Zápas jsme nakonec prohrály 5:3.

Neděle s sebou přinesla velkou šanci na úspěch proti italskému Bussolengu. Avšak zápas, ve kterém šlo o to, zda budeme hrát o páté nebo sedmé místo v turnaji, jsme prohrály 7:9 po tom, co jsme ztratily vedení 5:2. Opět to bylo díky chybám v obraně a ani dobrá pálka nás nezachránila. Vítězství nám uteklo jen o malý kousek – stačilo zahrát poslední out. Velmi milý byl dárek v podobě malé vlajky Bussolenga od našeho přemožitele.

Po Itálii nás čekala šance vrátit Polkám prohru ze sobotního zápasu. Naneštěstí se naše chyby zase opakovaly, pole nezvládalo reagovat lépe a tak ani v posledním zápase se nám nepodařilo zvítězit – prohrály jsme 1:14 a to znamenalo konečné osmé místo v turnaji.

Po zápase jsme probíraly naše chyby a každá hráčka se zamyslela nad tím, na čem bude pracovat, abychom na příštím turnaji dopadly lépe. Náš výkon v obraně sice nebyl nejlepší, ale za to na pálce jsme se předvedly docela v dobrém světle a od JC 16 došlo k viditelnému zlepšení. Snad se nám podaří do Ostravy obranu vylepšit, abychom se zase mohly radovat z vybojovaného vítězství.

Děkujeme všem rodičům, kteří nás přišli na turnaj povzbudit.

Za tým kadetek

Verča Puciowová