MČR žáků Kunovice

Finálový turnaj Liga žáků Mistrovství ČR - Kunovice

Ve čtvrtek v podvečer jsme se vydali v plné sestavě s posilami ze žáků starších a coachbalu do Hluku, kde jsme měli ubytování v místní sportovní hale.

V pátek ráno jsme vyrazili do 10 km vzdálených Kunovic k prvnímu zápasu s Beavers Chomutov. Do utkání jsme vstoupili s odhodláním a po druhé směně byl stav 2:2. Ve třetí směně nám Bobři utekli do trháku a zápas skončil 7:2 v jejich prospěch. Odpoledne jsme hráli se Žraloky z Ledenic. Kluci po skvělém výkonu v poli soupeři nepovolili žádný bod a po výhře 6:0 jsme se vrátili do Hluku nabrat sílu na poslední zápas ve skupině.

Ten se odehrál v sobotu dopoledne s Pigs z Trhových Svin. Oba soupeři hráli pozorně v obraně a na začátku páté směny svítil na ukazateli stav 1:1. Soupeř v poslední směně nebodoval a kluci mohli zápas ukončit v dohrávce páté směny. I přes obsazenou třetí metu se to nepodařilo a šli jsme do tie-breaku. Samotný závěr utkání byl infarktový, ale to pořádné „maso“ nás čekalo v prodloužení. Trhovky začaly zostra a měli dva doběhy. Za mohutné podpory fanoušků šli kluci pálit a pustili se do toho parádně a dovezli domů tři body. Pro diváky, ale i kluky a holky na hřišti i v dugoutu to byl fantastický zážitek.

Výhra nám zajistila druhé místo v tabulce a čtvrtfinálového soupeře Sever Brno. Na vlně vítězství jsme odpoledne nastoupili do čtvrtfinále, které bylo branou k zápasům o medaile. Kluci neponechali nic náhodě a po třetí směně vedli 7:0. Brno odpovědělo ve čtvrté směně jedním bodem a zápas skončil výsledkem 7:1 pro Joudrs. Po zápase jsme zafandili klukům z Joudrs C, kteří odehráli skvělý zápas proti Chomutovu. Potom už jen sbalit a „domů“ do Hluku na večeři a odpočívat.

V neděli jsme nastoupili do čtvrtfinále proti Hrochům z Havlíčkova Brodu. Trochu jsme zaspali první směnu a Hroši urvali dva body. I přes veškerou snahu se nám nepodařilo skórovat a díky skvělé hře v poli, nepřidal další body ani soupeř. Výsledek 0:2 tak určil, že se popereme o bronz se Žraloky z Ledenic.

Poslední zápas o všechno jsme zahájili nesoustředěně a dovolili jsme Žralokům 4 doběhy. Trpělivou hrou jsme stahovali bod po bodu a na konci 4. směny svítil na ukazateli stav 4:3 pro Žraloky. I přes ohromnou snahu jsme další body nepřidali a soupeř skóroval ještě jednou v páté směně. Bylo vidět, jak kluci moc chtějí vyhrát medaile i pro Coachbaláky, kteří byly v průběhu sezóny vydatnou pomocí. Bohužel se to nepodařilo a zklamání a smutek bylo veliké. Na druhou stranu, být čtvrtý z 24 týmů … to není vůbec špatné!!!!!

Celý finálový turnaj a vlastně i celou sezónu hráli kluci (a holky) líbivý softball, na který bylo radost se dívat a jako věrný divák a fanoušek musím konstatovat, že všichni udělali obrovský pokrok a jsem si jistý, že jednou nám ty medaile přivezete!

Váš driver

Díky, DriverFinálový turnaj Liga žáků Mistrovství ČR - Kunovice
Poslední zápas o všechno jsme zahájili nesoustředěně a dovolili jsme Žralokům 4 doběhy. Trpělivou hrou jsme stahovali bod po bodu a na konci 4. směny svítil na ukazateli stav 4:3 pro Žraloky. I přes ohromnou snahu jsme další body nepřidali a soupeř skóroval ještě jednou v páté směně. Bylo vidět, jak kluci moc chtějí vyhrát medaile i pro Coachbaláky, kteří byly v průběhu sezóny vydatnou pomocí. Bohužel se to nepodařilo a zklamání a smutek bylo veliké. Na druhou stranu, být čtvrtý z 24 týmů …  to není vůbec špatné!!!!!
Díky, Driver
Finálový turnaj Liga žáků Mistrovství ČR - Kunovice