Medailové umístění kadetek na Werichiádě

Po cca čtvrthodinové pauze následoval už o mnoho zajímavější zápas proti Storms. S těmi jsme měly nevyřízené účty z předešlých vzájemných zápasů a tak jsme jim to opravdu chtěly vrátit a porazit je. Začaly jsme velmi dobře, hned v první směně jsme daly dva body a v dalších směnách ještě dva přidaly, zatímco jim jsme povolily jen jeden. V předposlední směně Storms jeden bod přidaly a v té další ještě čtyři na pěkné kontakty a naše chyby.  Poté vypršel čas a z vítězství se radovaly holky z Řep. Přesto to byl jeden z našich nejlepších zápasů sezóny.

Ze skupiny jsme tedy postupovaly z druhého místa, a proto následoval zápas s vítězem skupiny B, kterým byla polská Wroclaw.  Zápas byl pěkný, nejdříve jsme vedly 1:0, avšak poté polky skóre otočily na 2:1. V poslední směně se nám podařilo obsadit mety a sérií BBček dovézt dva body. Konečné skóre tedy bylo 3:2 a pro nás to znamenalo postup do semifinále. Výhrou v tomto jediném sobotním zápase jsme si krom postupu vybojovaly i pozdější nedělní vstávání.

V neděli jsme se sešly v deset hodin k semifinálovému zápasu s Dvorem. Velké ambice na výhru jsme neměly, chtěly jsme však odehrát pěkný zápas. Skóre 15:0 nebylo úplně dobré. Přestože je Dvůr velmi silný soupeř, už jsme s ním dokázaly hrát i pěkný zápas se skóre 5:0 pro Dvůr, což se nám v nedělním zápase nepovedlo. Pořád jsme však před sebou měly zápas o třetí místo. Krčská výhra v semifinále nám do cesty za medailí postavila znovu Storms. Těm jsme měly co vracet a tak jsme do zápasu vstoupily hned dvěma body. Na ty Storms nedokázali hned odpovědět, bohužel my jsme také v následující směně bod nepřidaly. V začátky třetí směny se Storms zvedly a podařilo se jim řtyčikrát skórovat. My jsme v tom hrozném vedru měly už opravdu dost, ale Léňa dala time, my jsme se rychle napily, oddechly a ukončily směnu. V dohrávce směny jsme nezačaly úplně dobře. První pálkařka out, druhá se dostala a kradením až na tři, další pálkařka byla ale také out. Za tohoto stavu šla na pálku Julča. Ta propálila trojku tvrdou ránu po lajně, stáhla Verču z trojky a sama obsadila druhou metu. Následující hit Sáry stáhnul Julču pro vyrovnávající bod. Na pass bally byla znovu obsazena třetí meta a šla na pálku Míša, která stáhla vítězný bod. Další pálkařka ukončila směnu. Do pole jsme šly s jasným úkolem, podržet a v další směně přidat body. To se nám krásně podařilo a Míšinou zásluhou jsme po třech SO šly z pole. Míša odházela všech povolených 12 směn a všechny na jedničku. K všeobecnému údivu byl konec hrací doby, takže jsme už ani nešly na pálku a mohly jsme se radovat z krásného zápasu a medaile za třetí místo. Následovalo už jen slavností předávání medailí, společná fotka a rozchod domů.

Děkujeme fanouškům a holkám, které ze zdravotních důvodů nemohly hrát, že nás přišly podpořit, trenérkám, speciálně Léňě, která tam na nás byla dva dny sama, a všem holkám za dobré výkony a super víkend. Snad to zopakujeme za dva týdny na MČR.