Mike Stapleton Memorial 2019

Turnaj skončil, ať žije turnaj….

Memorial Mikea Stapletona 2019

Jako každý rok v květnu (nebo na přelomu června) pořádáme už 6 let skvělý turnaj Memoriál Mikea Stapletona. Tento rok byl lehce ve stínu mistrovství světa, které v našem areálu bude už za týden. Jako každý rok je příprava tohoto turnaje velmi náročná a předchází jí několika měsíční komunikace. Jako každý rok se po konečných věcech na poslední chvíli ukáže neuvěřitelně moc změn, které se musí během pár dní, někdy i hodin dát dohromady. Stojí to velké úsilí a nervy všech, kdo se na tomto skvělém projektu podílí, ale také to stojí velkou trpělivost všech, kteří na turnaji hrají a nějak pomáhají. Letos, než budu všem děkovat za to, že jsme to dali zase dohromady, bych rád, aby všichni kdo se o to zajímali, věděli i všechna fakta okolo.

Tento turnaj vznikl jako myšlenka toho, že mládežnický softball v mužské větvi není dlouhodobě naplněn turnaji pro evropské týmy. Ano v české republice je vyžití softbalové celkem velké, i když si myslíme, že by mohlo být i lepší, ale řekněme si narovinu, že mezinárodní akce tu chybí. Než jsem začal brečet, že žádné akce tohoto ražení nejsou, jeden člověk, který je pro mnohé z nás inspirací, že nemožné věci lze realizovat mi řekl, jestli něco takového chceš, udělej to. Díky Tome!

Díky kontaktům a skvělým lidem, kteří tento sport milují a nemají jen úzký pohled svého týmu, klubu dokonce ani země ne, se to daří a teď je potřeba, aby se hranice prolomili i v ostatních zemích. A mohly tyto turnaje vznikat i jinde, částečně se o to letos už pokusil Izrael a jsem za to moc rád.

Jak podotkl v newsletteru předseda svazu i ESF Gabriel Waage, tyto turnaje jsou velmi důležité a my a naše asociace má z pozice nejsilnější jít příkladem a takovéto turnaje pořádat a co nejvíc podporovat růst v ostatních zemích, protože pokud nebudou softbalově lepší i v ostatních zemích, český softball taky lepší nebude. Tohle prostě na sebe musíme vzít my a co nejvíce pomáhat rozvíjet softball v Evropě, protože ostatní svět se taky snaží rozvíjet zase nás, ať už je to spolupráce s Japonskem nebo Argentinou.

Proto chci poděkovat všem, kteří tento turnaj pomohli založit, budovat a mají zásluhu na tom, že funguje.  A že se daří další a další týmy zapojovat. Zážitky z těchto turnajů překonají všechny časy a vzpomínky a prožitky si budou kluci pamatovat navždy. Třeba díky tomu budou v softballe pokračovat…

Nakonec této úvahy chci samozřejmě děkovat, děkuju Zuzce, mé ženě, které mi pomáhá celý tenhle kolos udržet už od začátku, díky Helče, díky které jsem získal prvotní kontakty a pomoc při organizaci. Díky Kevinovi a Coreymu, kteří přesáhli bariéru svých týmů, klubů a zemí a pomáhají rozvíjet evropský softball. Díky Gábovi a podpoře ESF. Díky Tomášovi, který i přes časté změny zvládá tenhle turnaj pomoci udržet v našem areálu. Díky moc Jitce, která se před třemi roky přidala do realizačního týmu, a už si to bez jejího supportu při konání turnaje neumíme představit. Realizační tým, který je pevný jak skála se skládá ze čtyř členů:

Ondra Stroner

Zuzana Stronerová

Helena Novotná

Jitka Chaloupková

Všichni, kdo se letos podíleli na tomhle kolosu a všem, kteří budou chtít pomoci i příště TISÍCERÉ DÍKY, softball Vám to vrátí….

Jmenovitě:

Řidiči: Tomáš Rychlý, Alf Nzambi, Lucie Janáčková, Ivona Menšíková, Josef Šulc

Pomoc na hřištích: Ivo Honar, Zdeněk Mach

Fotograf: Grega Valančič

Support: Adéla Chaloupková a Tereza Šmejkalová

Joudrs Kadetky mladší – Barbora Reusová, Hanka Menšíková, Kristýna Horáčková, Karolína Domesová, Karolína Nosková, Anna Haincová, Berenika Biskupová a Kateřina Kameníková

Sabat Kadetky starší - Karolína Teplá, Nikola Šimanovská, Markéta Susková, Kamila Zimová, Zuzana Dudová, Barbora Capíková, Tereza Pechalová, Marie Pozděnová a Zuzana Vlčkova.

Dospělý dohled na SaBaTu - Hanka Vlčkova, Martin Suska, Petra Dudová a Veronika Kašparová ze Spectrum Praha, která nám pomohla s distribucí jídel na Černém Mostě.

Díky taky našemu Clubhousu v čele s Karolínou, kteří i když teklo do bot, byli vždy připraveni řešit vše kolem občerstvení.

JSTE NEJLEPŠÍ

Ondra Stroner

PS: pro všechny infromace, fotky a vše ostatní sledujte FB stránku Mike Stapleton Memorial