Muži A a konec základní části!

Posledních šest zápasů základní části mělo rozhodnout, kterou nadstavbovou část odehrajeme. Pro postup bylo třeba vyhrát všech šest utkání. Nejprve jsme se na den pádu Bastily, tj. 14. července utkali s radotínskými Tunnellers v jejich domácí baště. Zápas byl vyrovnaný do poslední chvíle, dobře házející Aleš Jetmar nás však nedokázal zastavit, my nastříleli celkem 11 hitů a 6 doběhy proti jejich 4 jsme si zajistili první důležitou výhru. Výborně pálkaře držel Cedric a prvním homerunem sezóny se blýskl Hans Svatoň. Druhý vzájemný zápas jsme odehráli doma 16. července. Ač se nám nedařilo na pálce tolik, jako v předchiozím zápase, tak na výhru to naštěstí stačilo. V zápase se dalším homerunem předvedl nikdo jiný, než opět Hans. Jonáš Mach, stejně jako dna dny předtím, dokázal vymazat radotínský útok.

V sobotu 18. 7. jsme se pokusili urvat vítězství proti lídrovi tabulky - Bobrům z Chomutova. V prvním zápase jsme se dobře chytli na pálce a dokonce šli po první směně do vedení. Ve 4. směně však přišla 3 bodová sprcha v podání Bobrů, na kterou jsme odpověděli HR Jirky Pokorného. Bobrům se postupně dařilo přidávat body až na konečných 6. Nám se v dohrávce 7. směny podařilo již pouze kontrovat na konečných 6:4.

Druhý zápas se nesl v poněkud odlišném duchu. Utkání bylo skoupé na doběhy, nám se nedařilo prosazovat se na dobře házejícího Marka Malého a naopak Bobři byli úspěšnější ve stahování bodů z met. My tak prohráváme i druhý zápas v poměru 1:3.

V neděli 19. 7. k nám zamířili mostečtí Painbusters. V prvním zápase jsme se skvěle chytili na pálce a nastříleli 7 bodů. První kariérní homerun si připsal Tomáš Mach a v pořadí již 4. homerun si připsal nikdo jiný, než Hans. Zápas nakonec končí poměrně dramaticky za stavu 7:5 pro nás.

V druhém duelu jsme však nedokázali navázat na skvělý úvod dne, pálka stagnovala, jediným světlým momentem byl již pátý homerun Hanse Svatoně. Naopak Mostecký útok se probral a nasázel nám 6 bodů. My tak prohráváme poslední zápas základní části a za 3 týdny nás čeká nadstavba B.

Letošní situace ohledně koronaviru nám neumožnila odehrát takové pensum zápasů, jaké jsme si představovali. I tak jsme se ale snažili celou základní část hrát naplno a se ctí a ukázat soupeřům, že i s námi se musí počítat.

Díky fotografům za pěkné obrázky. Autoři: Martina Macháčková Softball Photos FB; Jan Beneš

Více ve fotogalerii v albech ZDE

Za tým Mužů A, Jirka Pokorný.

PS. Kdo dostal Sombrero Grande, či jiné chuťovky navštivte instagrtamový profil @joudrsacko

Muži A a konec základní části!Muži A a konec základní části!Muži A a konec základní části!Muži A a konec základní části!Muži A a konec základní části!Muži A a konec základní části!Muži A a konec základní části!Muži A a konec základní části!Muži A a konec základní části!Muži A a konec základní části!