Nábor na softballový tábor 2021

Muži A a poslední domácí zápasy!

Softballový příměstský tábor - 2021

Předposlední srpnový víkend k nám do areálu zavítaly týmy Spectra a Tunelářů. První sobotní zápas proti Spectru nevyšel podle představ. Ač se nám dařilo úspěšně pálit, obsazovat mety i skórovat tak to na kvalitní hru Spectra nestačilo. Kluci z Černého Mostu rovněž tvrdě trestali každé naše zaváhání v obraně a my tak první zápas prohráli 6:8. Druhý zápas se nesl v poněkud odlišném duchu, nedokázali jsme navázat na kvalitní pálku z předchozího zápasu a rovněž errory v poli nás dostali pod tlak. Po 5. směně jsme již prohrávali 0:2, ale při obsazené druhé a třetí metě se do balónu opřel Mára Míchal a doublem vyrovnal. Skóre se do konce 7. směny neměnilo a tak přišel na řadu tiebreak. V tom se Spectru podařilo skórovat jedním bodem po přehozu první mety, ale další body již nepřidali. Naopak nám tiebreak sednul. Nejprve Adam Vavrečka složil sebeobětovací ulejvku, kterou posunul Jendu Janouška na 3. metu. Pak singlem srovnal Jirka Pokorný aby nakonec opět zaúřadoval Marek Míchal, který dalším úspěšným odpalem stáhnul vítězný bod a my setak mohli radovat z těžce vydřeného vítězství 4:3.

V neděli, 23. 8., k nám zavítali radotínští Tuneláři. Těm se podařilo hned v první směně otevřít skóre jedním doběhem, nám se však podařilo hned v dohrávce srovnat. V druhé směně se nám však podařilo naplnít mety a Jannis tvrdým triple opo-linedrivem čistí mety a následně sám na passed-ball dobíhá pro 5. doběh. Tunelářům se daří skórovat až ve 4. směně opět jedním doběhem, ale náš produktivní útok nebylo možné zastavit. 5 doběhy ve 3. směně a následnými 2 ve 4. inningu si můžeme připsat vítezěství rozdílem 12:2. Walk-off sac fly odpálil Míša Mach. V tomto zápase si kombinovanéhp no-hittera mohli připsat Cedric a Jirka a tomu se povedl rovněž spektakulární kousek, kdy i se svojí rychlostí umírajícího šneka dokázal ukrást domácí metu. Druhý zápas se nesl v podobném duchu, jen s tím rozdílem, že nám se podařilo zařadit ještě vyšší pálkařský stupeň. 7 body v druhé a 9 body ve 4. směně si opět bereme zápas rozdílem pro sebe. Konečné skóre 16:4 je slibnou premisou pro poslední hrací víkend nadstavby B. Toto utkání bylo okořeněno 3 homeruny včetně premiérového grand-slamu Jendy Janouška, dalšími se blýskli s prvním extraligovým Mára Míchal a letos již pátým (a dokonce 2-run walkoff), Hans Svatoň. Úspěšný lov na body nás posunul v tabulce na 1. místo nadstavby B a zároveň nám umožnil vyhnutí se play-downu. Hlavní cíl sezóny byl tedy splněn - extraligu jsme na další sezónu pro Joudrs uhájili!

Fotky ze zápasu v Joudrs galerii ZDE

za fotky díky Martině Macháčkové FB Softball Photos

Za tým Mužů A, Jirka Pokorný.

PS. Pro všechny zákulisní informace nejen o týmu Mužů A navštivte instagramový profil @joudrsacko

Muži A a poslední domácí zápasy!Muži A a poslední domácí zápasy!Muži A a poslední domácí zápasy!Muži A a poslední domácí zápasy!Muži A a poslední domácí zápasy!Muži A a poslední domácí zápasy!