Muži A a zakončení letošní sezóny!

První zářijový víkend jsme naposledy vyjeli na extraligová utkání v této sezóně. Hned ze začátku čekalo tým velké překvapení, v trenérských boxech čekala extraligová premiéra naše dva jednoruké – Matěje Knetla a Michala Macha. V sobotu nás hostil tým radotínských Tunnellers. V prvním zápase byla naše obrana téměř bezchybná a náš útok, v čele s Tomášem Machem, který si připsal hned 5 RBI, neúprosný – vyhráváme jasně rozdílem 11:0 v páté směně. Druhý zápas byl však mnohem dramatičtější, první tři směny jsme nezařídili ani jeden bod, naopak náš soupeř se dostal do vedení 1:0. Ve čtvrté směně se však naše kladiva probudila a my už drželi náskok až do konce zápasu, který skončil 6:3 pro nás.

V neděli nás naše poslední křížová výprava letošní extraligy zavedla do Sezimova Ústí. Začátek zápasu se úplně nevyvedl v náš prospěch, už od první směny jsme prohrávali 0:1 a Hroši toto vedení zvládli ještě navýšit na 1:3 před sedmou směnou. Našemu posledním útoku už pomalu zhasínala i poslední jiskřička naděje.

Naštěstí na pálku přišel ostřílený matador, softballová legenda Jiří Jordán a svým nekompromisním hitem stahuje dva body a nás vrací do zápasu. Namotivováni a inspirování Jordanovým výkonem se nám daří dostat se do vedení – vítězíme 4:3. Nutno podotknout, že Jenda si střihl famózní zápas na první metě, kde dokonce vyčapal náš první pickoff.

V posledním zápase přišlo na řadu hledání skrytých talentů. Do boje jsme vytáhli s poněkud netradiční sestavou, za zmínku stojí například Tomáš Mach na nadhozu, Ondra Stroner na třetí metě nebo Jannis El Amin na spojce. Naše experimentální sestava se však bohužel moc nepředvedla, a tak zakončujeme sezónu prohrou 0:15.

Za tento víkend si zaslouží vyzdvihnout naše legenda, Jirka Jordán, který celý víkend jak v poli, tak na pálce jasně předvedl, že nepatří do starého železa, a to nejlepší má teprve před sebou.

Co se týče naší první sezóny v nejvyšší české soutěži, můžeme na sebe být spokojeni. Posily z Krče do našeho týmu zapadly jako jehla do žíly a my jsme dokázali dosáhnout pěkného osmého místa a stali se nejúspěšnějšími letošními nováčky v extralize.

A nakonec bychom chtěli poděkovat Vám, našim věrným fanouškům. Nesmírně si vážíme vaší podpory na hřišti, i mimo něj. Tato sezóna byla takovým úspěchem i díky vám.

Za tým Mužů A, Michal Mach.

PS. Jak se Ondrovi dařilo na 3. metě či kdo si (zas) ušvihal sombo se dozvíte jedině na instagramovém profilu @joudrsacko

Muži A a zakončení letošní sezóny!Muži A a zakončení letošní sezóny!