10. 10. 2021 nás čeká softballový turnaj pro veřejnost Sportuje celá Praha 8 2021

Pondělí 23. srpna započal dlouho očekávaný a jednou odložený SuperCup mužů, na kterém jsme startovali a na který jsme se velmi těšili. Hned v prvním ranním zápase na nás čekal tým belgických vicemistrů - Spartans, kteří ve svém lineupu měli mnohé české bijce. Namátkou třeba šikovnou spojku ze Sezimova Ústí Roberta Hanzala, nadhazovače Dominika Banka ze Spectra, legendárního Jespera Pandura z Dánska či Baryho Řízka rovněž ze Sezimova Ústí. My jsme se však nezalekli a velice produktivní pálkou a téměř bezchybnou obranou jsme soupeře rozstříleli poměrem 16:2. Druhý večerní zápas jsme sehráli s Mrki Medvedi. Taktéž tento tým měl několik českých posil v čele s nadhazovači Vojtou Kašparem a Vítkem Hlavenkou, ani to nás nezastavilo a i druhý zápas vyhráváme rozdílem, tentokrát 9:0.

V úterý byly na programu dva zápasy. První proti české repre U23, krásný zápas plný hezkých odpalů i highligh zákroků v poli jsme však po drobných zaváháních v obraně prohráli 6:3. Poslední zápas skupiny jsme poté odehráli s pozdějšími mistry Horsholm Hurricanes. V tomto utkání se nedařilo prakticky nic a my prohráli vysoko 0:11.

Ve středu na nás čekal již první zápas ESF cupu a to proti Cobras Contois. Bezchybná obrana si připsala perfect game a útok byl opět velmi produktivní - vyhráli jsme vysokým rozdílem 9:0.

Čtvrtek nás čekala repríza první pondělní štace proti Spartans. Na prkno se tentokráte postavila dánská legenda Jesper Panduro a ten nám útok nedělal vůbec jednoduchý. Nakonec se nám však dařilo plnit starty na výbornou, stahovat body a i v tomto zápase bereme výhru 9:3. Díky tomuto výsledku jsme měli páteční zápas volno a zároveň si zajistili i nejhůře bronzové medaile.

Po pátečním volnu jsme tak naskočili do utkání o finále proti holandským Quickům, až do začátku 6. směny bylo skóre 1:2, nicméně prudký déšť zhatil naše snažení o výhru, kdy byl zápas po nepochopitelném rozhodnutí technické komise skrečován a my tak museli do opravy. V té nás čekal francouzský tým Montpellier Barracudas s nabitým lineupem plný dánských, francouzských i bývalých českých reprezentantů. My jsme však soustavným tlakem na pálce dokázali i tento tým porazit vysoko 13:6. V tomto zápase se nám však bohužel zranil tahoun týmu - Jenda Janoušek, kterému nadhozený balón nehezky zlomil předloktí.

Ve finálovém zápase na nás opět čekal tým Quick. Taktéž silně doplněný dovozovými hráči z Dánska či Mexika. Ač jsme byli na metách častěji a pálka působila aktivnějším dojmem, než ta soupeřova, tak se nám podařilo skórovat pouze jednou po erroru catchera při krádeži 3. mety. Jak se později ukázalo, tento bod byl rozhodující. Precizní obrana v čele s nadhazovači (Mach, Pokorný) neumožnila soupeři skórovat ani jednou a my tak vyhráli utkání i celý ESF cup nejtěsnějším možným výsledkem - 1:0 a jako první český tým tak mohli oslavit tento kýžený titul.

Velký dík patří celému týmu, který se dokázal v rozhodujících utkáních vyhecovat ke skvělým výkonům a i bez importovaných hráčů jsme dokázali, že my, Češi, softball hrát umíme i na mezinárodní úrovni. Jendovi tímto přejeme co nejkratší rekonvalescenci bez komplikací a v neposlední řadě i Vám, fanouškům, kteří nás po celou dobu turnaje podporovali a hecovali. Bez vás by to nešlo! A za rok znovu, opět na domácím hřišti.

Za tým Mužů A, Jirka Pokorný
Stats:
  1. Týmová pálka: BA 0.333, 9 HR, 52 RBI
  2. Týmová obrana: FA 0.908
  3. Týmový nadhoz: ERA 2.43, 48,4 % SO, 9 % BB

...and stats leaders:

Adam Vavrečka - BA 0.556, 6 RBI (1. na turnaji dle .BA)
Hans Svatoň -  BA 0.450, 4 HR, 12 RBI (1. na turnaji dle HR i RBI)
Jirka Pokorný - ERA 1.52, 56 % SO, WA 75 %
Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!Muži A na SuperCupu!